Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustwienie Kotła Stąporkówm Na Ekogroszek


wojtek25kw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy i Koleżanki,

na początku października zacząłem użytkować stąporków ecoduo 25KW na ekogroszek i w zasadzie od początku mam problemy z jego ustawieniem. na początek kilka szczegułów:

- piec z żeliwnym palnikiem i podajnikiem

- pow do ogrzania to około ok.145 mkw (dobrze zaizolowany), dwupłaszczowy bojler 140l plus drugi stary dom o pow ok. 65mkw (rury w ziemi- solidnie zaizolowane)

- dwa zawory czterodrożne (każdy dom ma swój zawór i pompkę z czujnikem)

- temp na piecu to 57 stopni

- paliwo to ekogroszek pieklorz

problem mam taki, że na początku wychodziło około 30 kg na dobę a popiół wybierałem 2-3 razy na tydzień (sporo spieków), teraz przy temp zewn od -10 do 0 piec zużywa mi 50 kg na dobę i codziennie jest przepełniony popielnik i w zasadzie sa to same spieki. kombinowałem z różnymi ustawieniami ale efekty mizerne teraz są takie: przesłona wentylatora jest otwrta na 1/2, siła ndmuchu 25%, czas podawania 15 sek, przerwa podawania 1 min. 15 sek, przrwa podtrzymania 50 minut.

pozdrawiam iczekam na pomocne wskazówki.

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim kotle tworzyły się bryły spieków gdy miałem za duży nadmuch. Po zmniejszeniu siły nadmuchu z 4 do 2 poprawiło się spalanie. Może spróbuj przymknąć przysłonę do 1/4 i siłę do 20%.

Mam co prawda inny kocioł, ale czytałem na tym forum, że warto skrócić czas podawania i przerwę w podawaniu np.: 7 sek. podawanie, 35 sek. przerwa, ale to tylko sugestia, przeze mnie

nie sprawdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam problem z piecem Stąporków Eco-Duo 20 kW. Otóż w ogóle piec zużywa dużo "groszku" jak na tę aurę. Proszę o optymalne ustawienia tego pieca. Mam 30 letni dom , zbudowany z pustaka. Czekam z utęsknieniem na podpowiedzi , pozdrawiam. PW

podaj z jakim masz sterownikiem i na jakich ustawieniach obecnie pracujesz, może coś zaradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Koledzy i Koleżanki,

na początku października zacząłem użytkować stąporków ecoduo 25KW na ekogroszek i w zasadzie od początku mam problemy z jego ustawieniem. na początek kilka szczegułów:

- piec z żeliwnym palnikiem i podajnikiem

- pow do ogrzania to około ok.145 mkw (dobrze zaizolowany), dwupłaszczowy bojler 140l plus drugi stary dom o pow ok. 65mkw (rury w ziemi- solidnie zaizolowane)

- dwa zawory czterodrożne (każdy dom ma swój zawór i pompkę z czujnikem)

- temp na piecu to 57 stopni

- paliwo to ekogroszek pieklorz

problem mam taki, że na początku wychodziło około 30 kg na dobę a popiół wybierałem 2-3 razy na tydzień (sporo spieków), teraz przy temp zewn od -10 do 0 piec zużywa mi 50 kg na dobę i codziennie jest przepełniony popielnik i w zasadzie sa to same spieki. kombinowałem z różnymi ustawieniami ale efekty mizerne teraz są takie: przesłona wentylatora jest otwrta na 1/2, siła ndmuchu 25%, czas podawania 15 sek, przerwa podawania 1 min. 15 sek, przrwa podtrzymania 50 minut.

pozdrawiam iczekam na pomocne wskazówki.

wojtek

Ustaw pracę kotła tylko w podtrzymaniu.Ja mam 25kw kocioł i ustawienia 7min.przerwa i 23sek podawanie opału.dmuchawa na 1/4.Spalanie 17kg na dobę łącznie z ciepła wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie ile spalisz przy normalnej pracy z dużo większą niż w trybie podtrzymania sprawnością????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.