Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Ze Zuzyciem Eko Groszku


anubus

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

na wstepie wszystkich bardzo serdecznie i groaco pragne powitac i poprosic o pomoc.

 

problem dotyczy spalania znacznej ilosci ekogroszku oraz zuzlenia sie jego.

na teraz mam ustawione parametry

piec kociol zywiec integra lux 28

pow. domu to okolo 230 m

 

czas podawania 20

czas przerwy 40

sila nadmuchu 40%

podtrzymanie 15

przerwa 10 min

histereza 5

 

ekogroszek jaret

 

dom stary tj lata 74 podpiwniczony, ocieplony 15 cm styropian, okna pcv, slabo ocieplony dach ale stropodach 20 cm styropianu i gruba wylewka.

 

prosze o pomoc w ustawieniu parametrow aby cos mniej palil.

podajnik to 180 kg i starczy mi na 3 doby i to wszystko

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie znam specyfikacji tego pieca - ale sądząc po czasie podawania i przerwy że to jakaś masakra - chyba że ten piec tak ma

To powinno starczyć na ogrzanie 440m2.

Podkreślę jeszcze raz, że nie znam tego pieca.

 

Ale spróbuj ustawić parametry (nie wiem który parametr możesz regulować):

 

czas podawania 12

czas przerwy 40

 

lub

 

czas podawania 20

czas przerwy 60

 

jeżeli możesz regulować dwa parametry to może być:

 

czas podawania 8

czas przerwy 27

 

Wszystkie ustawienia dają podobną moc

 

Jak podasz mi z instrukcji zakres regulacji i moc pieca to wyliczę ci dokładnie ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie znam specyfikacji tego pieca - ale sądząc po czasie podawania i przerwy że to jakaś masakra - chyba że ten piec tak ma

To powinno starczyć na ogrzanie 440m2.

Podkreślę jeszcze raz, że nie znam tego pieca.

 

Ale spróbuj ustawić parametry (nie wiem który parametr możesz regulować):

 

czas podawania 12

czas przerwy 40

 

lub

 

czas podawania 20

czas przerwy 60

 

jeżeli możesz regulować dwa parametry to może być:

 

czas podawania 8

czas przerwy 27

 

Wszystkie ustawienia dają podobną moc

 

Jak podasz mi z instrukcji zakres regulacji i moc pieca to wyliczę ci dokładnie ustawienia

 

 

 

 

 

moc znamionowa pieca to 28kW

pow czynna kotla to 3,5m2

zakres regulacji mocy to 20-100%

sprawnosc 83-88,4%

 

dzis np gdzie tem z rana na dworze 1,9 st C w domu mam 23,3 st C - troche za cieplo a temp pieca mam ustawiona na minimum tj 50 stC

duzo dalej mi pali wegla i duzo jest zuzlu - spiekow

 

gdybys mogl to obliczyc i powiedziec bardzo bylbym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc znamionowa pieca to 28kW

pow czynna kotla to 3,5m2

zakres regulacji mocy to 20-100%

sprawnosc 83-88,4%

 

dzis np gdzie tem z rana na dworze 1,9 st C w domu mam 23,3 st C - troche za cieplo a temp pieca mam ustawiona na minimum tj 50 stC

duzo dalej mi pali wegla i duzo jest zuzlu - spiekow

 

gdybys mogl to obliczyc i powiedziec bardzo bylbym wdzieczny

 

 

Moim zdaniem temperatura na piecu jest napewno za mała 50 C to spaliny si enie dopala etc, zwieksz na np: 60 C i pusc na grzejniki z 45 i sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperature podniose na 60 i na dniach sprawdze

 

co prawda mam te 23 w pomieszczeniach ale no pojemnosc zasobnika 180 kg i starcza mi to zaledwie na 3 dni wiec chyba dosc duze ma spalanie...

 

zawor mieszajacy? troj lub czterodrozny o cos takiego chodzi? chcialem to zalozyc ale instalator stwierdzi ze nie ma najmniejszego sensu. mam uklad na pompe obiegowa ale przy braku napiecia rowniez grawitacyjnie mi idzie.

na grzejnikach mam zwykle zawory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze...

co teraz radzicie...?

 

instalacje mam w pcv, ale wyjscie z pieca mam w stali. cos mozna chyba jeszcze z tym zrobic, kolejne koszty...

 

jaki zawor radzicie?

co wogole daje mi taki zawor? pytam jako laik w tej dziedzinie

 

dzis zadalem parametry:

czas podawania 15s

czas przerwy 45s

dmuchawa 100%

czas podtrzymania 15s

czas przerwy 30 min

histereza co 2 st

 

zobaczymy jak pojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór mieszający da Ci oszczędności na opale, bo na grzejniki nie idzie taka sama temp jak jest na kotle.

Najlepiej mieć na kotle min 60st a na dom puszczasz np 40-50st. zależnie jakustawisz.

Co ciekawe nie bój się że spalanie będzie większe jak na kotle jest większa temp bo wbrew pozorom tak nie jest.

Tylko jak teraz bez zaworu mieszającego i zaworów termostatycznych na grzejniki puścisz 60st na grzejniki to w domu będzie ze 25st, a spalanie wzrośnie.

 

Wiem co mówię bo u mnie tak miałem.

Przed założeniem zaworu 4drożnego spalanie nawet w ciepłe dni było 50kg/24h, a po założeniu zaworu 4d +zaworów termostatycznych na grzejniki spalanie spadło do35kg/24h. Pewnie było by jeszcze mniejsze ale mam piony w ścianach bez izolacji i dom nie ocielony dobrze. Ja założyłem zawór 4drogowy Womix - tani i dobry.

 

23st w domu to dość sporo, czasem różnica o 1st w mieszkaniu da np 20% w zużyciu opału.

 

Powiedz czy kocioł pracuje non stop, i jak często przechodzi w nadzór po uzyskaniu zadanej temp i jak długo w tym nadzorze pozostaje ?

Jaka jest pompa i na którym biegu pracuje ?

czy ciąg kominowy nie jest za mocny, czy masz szyber w czopuchu żeby dławić ciag ?

 

czy regularnie i dokładnie czyścisz kocioł ? kocioł zasyfiony ma znacznie niższą sprawność, a ciepło z groszku zamiast ogrzewać wode w kotle, ogrzewa komin.

 

Czy rury w kotłowni oraz piony masz dobrze izolowane ?

 

Wspominasz że masz dużo spieków, a teraz podając nowe nastawy masz dmuchawe na 100%. Najczęściej spieki biorą się przez wilgotny opał lub właśnie przez zbyt silny nadmuch i po prostu popiół się stapia i masz żużel.

 

Próbowałeś inny opał, bo bardzo możliwe że przez kiepski opał masz takie spalanie i ten żużel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kolego pierwszą rzeczą w kotle retortowym jest ustawienie dmuchawy jak ustawisz za wysokie obroty to całe ciepło z kotła wydmuchasz do komina i grzejesz świat.Obroty na Żywieckich kotłach nie powinny być większe niż 30% ja na moim kotle 50KW powierzchnia ogrzewana 350m mam ustawiony 1 bieg 10% podawanie i przrwa stosunek 1do 2 ale tak żeby nie przesypało niespalonego groszku do popielnika.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.