Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie 2 Grzejników


mholek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów Mam prośbe o porade w którym miejscu mógłbym sie podpiąć z grzejnikami aby grzały one najefektywniej A sprawa wygląda tak Otóz chciałem do istniejącej instalacji podłączyć dwa grzejniki (tzw fawiry) do garażu abym mógł w razie prac przy aucie dogrzać go Mam zamontowany zawór czterodrożny więc myślałem że może najlepiej byłoby sie podpiąc przed niego rurkami miedz 28 (bo takie mi pozostały z instalacji) abym mógł poprzez grawitacje wykorzystać większą temperature z wyjścia pieca tylko sie zastanawiam jak sie to będzie miało do grzania reszty domu Czy grzejniki w garażu nie wychłodzą zbytnio obiegu kotłowego który i tak jest teraz bardzo mały.U mnie problemem jest również iż wyjście z pieca jest tylko calowe (miedz28) Wiem że to za mało planuje zrobić przynajmniej 5/4 lub 6/4 więc może ktoś z was podsunie mi pomysł które średnice zmienić lub zmodyfikować układ na lepszy Z góry bardzo dziękuje za wszelkie porady Pozdrawiam

nasze_co.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że można wpiąc się odrazu przy piecu na grawitacje nie ma przeszkód.Wcale wieksza srednica rurek nie jast potrzebna od tego jest pompa CO i myśle że powinna sobie radzić przy obecnych temp. na II biegu.U mnie instalacja jest na 28/22/15 takie srednice miedzi i jest na piecu 70 lub 65 a domu 23 24*C.Oczywiscie jakby te fawiry były na pompie i jakies głowice lub termostaty to napewno byłyby wieksze oszczedności i komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co średnice wyjścia z pieca zostawić ? a jeszcze jedno Dlatego średnica wydaje mi sie za mała że kiedy pompa CO jest załączona to podczas dobijania wody do CWU (300l) przez drugą pompe trafia do tej pierwszej(CO) mniej ciepła czyli słabiej grzeje w mieszkaniu Sam już nie wiem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustawione są różne biegi pomp.Jeżeli na CO masz I bieg to CWU może podciągac bo ma krótszy obieg.Najlepiej jak CO ma II bieg a CWU na I.A jeszcze lepiej jak będą zawory kierunkowe wtedy będzie spokojnie.Lub podłączenie do normalnego obiegu na 1 pompe i regulacja zaworami na fawirach to tak jakby były kryzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dasz grzejnik przed zaworem czwór drożnym to będzie pompa wysysać wodę z tego grzejnika będą grzały tylko wtedy jeżeli wyłączysz pompę na dom ,to jest dobre gdy przy zaniku napięcia całe ciepło przejmą ci te dwa grzejniki ,ja bym zrobił za zaworem ,masz za mały zawór czwór-drożny powyżej 20kw kotła zawór 32 .brak zaworów zwrotnych na obieg dom oraz wymiennik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mezik0 zawory zwrotne mam założone jeden na dom a drugi na zasobnik CWU Może sie upieram ale czy w takim przypadku zwiększenie średnicy na wyjściu z pieca nie zabezpieczyłoby przed wysysaniem wody z tych dwóch grzejników Wtedy jest więcej wody w obiegu kotłowym i pompka od CO nie wyciągnie tyle wody przez zawór 1" Zależy mi żeby te dwa grzejniki grzały dość mocno (mocniej niż grzejniki w domu) a wpięcie ich za zaworem czterodrożnym pozwoli uzyskać tylko temperature grzejników domowych Prosze doradzcie jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.