Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tłokowiec + Ekogroszek- Taurus Gaur


wojtek_ww2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po weekendzie. Tak jak pisałem chce sie podzielić spostrzeżeniami z użytkowania Taurus Gaur, opał ekogroszek- sprawdzony u innych posiadaczy "ślimaków" ten sam dostawca. Pomimo wyłaczonej podłogówki oraz części grzejników- powód nie mogę zbytnio podnosić temperatury bo ciągle schnie posadzka, więc utrzymuje 10-13 st.- spalanie około30-40 kg na dobę :(. Jak na razie to dla mnie porażka. Przed weekendem miałem ustawiony zawór 4D na połowe pomiędzy 0 a 1 kreską na podziałce no i zachciało mi się to ruszyć B)- wszystko się rozregulowało. Wyciągnąłem następujące wnioski:

- ustawiłem zawór 4D na pierwszej kresce- chyba pompa co ma lżej ?

- pompa co na pierwszy bieg

- obniżyłem temperaturę kotła z 56 na 49 st. chyba żle?

- czas podawania: 5 s.

- czas przerwy: 45 s.

- dmuchawa 30%

- przerwa podtrzymania 30 min

- praca podtrzymania 12 s.

- opóźnienie dmuchawy 25%

- opóźnienie podajnika 20%

- popiół książkowy- jak z papierosa

- spalanie no nie wiem około 12kg na 12 godz.- czy to w normie?

Nie wiem czy nie powinienem otworzyć bardziej przesłony wentylatora bo ustawiona jest fabrycznie na jakieś 1/3

Prosiłbym o pomoc w temacie pozycjonowania tłoka- moje spostrzeżenie: czy aby tak duża dawka paliwa jednocześnie nie powoduje w trybie podtrzymania zbytniego dymienia i "smażenie" niedpalonej części węgla, czy aby nie lepiej częsciej podawać ale mniejszymi dawkami- to jest cel zmiany moich nastaw z piątku na powyższe. Podawanie dużymi dawkami w moim przypadku powodowało utrzymywanie się przez długi czas temeratury powyżej zadanej np. zadana 56 a utrzymywało się około 67 przez 10 min. To bezpośrednio wpływało na podniesienie temperatury na obiegu co pomimo zastosowania zawory 4D- a wzrostu w co nie chciałem- chyba jednak powoduje to wzrost ilości spalanego węgla. Chyba że powinienem jeszcze bardziej zdławić zawór 4D ale wydaje mi się to zbytnim obciążeniem dla pompy bo podobno 4D i tak ma duże opory przepływu. Pisaliście, że skracanie czasu pracy tłoka powoduje, że dawki nie będą jednakowe przy tym sposobie podawania. Ale czy po pełnym cyklu tłoczenia nie powróci to do normy zadanej z dążeniem do dawki "oszukanej" i znów z powrotem w kółko? Proszę o opinię. Pozdrawiam wojtek

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzeżenie: czy aby tak duża dawka paliwa jednocześnie nie powoduje w trybie podtrzymania zbytniego dymienia i "smażenie" niedpalonej części węgla, czy aby nie lepiej częsciej podawać ale mniejszymi dawkami- to jest cel zmiany moich nastaw z piątku na powyższe.

Tak to prawda.

Po drugie coś tu jest nie tak (sterownik niepotrzebnie posiada opcję "czas podawania" ) albo ten kocioł ma inną zasadę działania, bo ruch tłoka czyli jeden cykl podsunięcia dawki paliwa trwa określony czas, którego jak wiadomo nie można zmienić, bo wynika to z konstrukcji tego typu podawania.

Po trzecie, nie przejmuj się i tak czeka cię jeszcze kilkadziesiąt godzin przy piecu żeby dopasować ustawienia do twojego domu.

W twoim aktualnym przypadku te 49st temp. zadanej może być. Zawór 4d ustaw na środku, a temp. jak idzie na rury reguluj temp. zadaną kotła - nie wnikaj w opory przepływu tego zaworu.

Co do parametrów, wiadomo ma być tak aby żar nie spadał do popielnika no i nadmuch jak najmniejszy żeby ciepło nie szlo w komin. Każdy układ CO będzie miał swoje nastawy i nie da rady zrobić kopii innego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.