Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Droga Przez Mękę Do Wyboru Kotła.


Andrusza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Już mi pęka głowa, oczy powoli zachodzą bielmem od patrzenia w ekran, zaraz zacznę pisać palcami u nóg bo na rękach już pęcherze od klikania. Cóż mnie tak męczy?... Wybieram kocioł.

 

Co wiem:

- potrzebuje kocioł 35-40KW,

- na miał zastępczo ekogroszek,

- wymagający rzadkiej obsługi,

- z podajnikiem ślimakowym,

- z drugim rusztem raczej wodnym (minimum obsługi przy zmianie paliwa),

 

Jak na razie znalazłem:

- Defro Duo Plus 35KW

- Klimosz Ling Duo 35KW

- Żywiec Integra Lux 38KW

 

Kolejna przyczyna do bólu głowy to serwis, a dokładniej czas reakcji. Przypadek szczególny: kolega czekał na serwis Cichewicza dwa tygodnie, w zeszłoroczne mrozy!

Mieszkam w Świebodzinie w Lubuskim (widzę pomnik Jezusa przez okno). Mój email [email protected] lub gg2589140.

 

Więcej grzechów nie pamiętam, proszę wszystkich o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu skupiłbym się na lokalnym rynku pleszewskim, bliskość serwisu oraz jest tam kilku naprawdę dobrych producentów. Jeśli zakładasz palenie miałem to sugeruje aby twój kocioł był wyposażony w palnik brucera/ekoenergi chociaż ja użytkuje kocioł Dziubarczyka ze stalowym palnikiem do miału i też mu nic nie brakuje. Jeśli stawiasz na maksymalną bezobsługowość to krąg można zawęzić do sterowników autoadoptacyjnych tj. Puma, eCoal, Ognik... itd. Jeśli jesteś już zdecydowany do rusztu wodnego, to nie dziw się póżniej że Twój kocioł będzie produkował więcej sadzy która będzie osiadać na wymienniku. Co do wytypowanych przez Ciebie kotłów nie będę sie wypowiadał bo ich po prostu nie znam i nie na miejscu byłoby mi się tu mądrzyć.

A propos serwisu, to wystarczy przeszukać dobrze to forum i wszystko okaże się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż / demontaż razem z deflektorem to czas poniżej minuty, przynajmniej ja tego dłużej nie robie.

Naprawdę trudno jest wskazać mi dobrego producenta, ja używam kotła Dziubarczyka kwm/sgr i jak dotąd nie miałem potrzeby korzystać z jego serwisu wg. mnie jest łatwy w obsłudze. Na uwagę zasługują kotły firmy Sekom Łucki - skam-p premium możliwość wyposażenia w pume, ognika, rt 09. Ci producenci są dość elastyczni jeśli chodzi o dopasowanie kotła pod twoje potrzeby tj. nietypowe wyjscie spalin i inne takie.

Z pewnością jest więcej tam producentów którzy robią dobre kotły, ale to lepiej żeby wypowiedział się ktoś kto ich używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka mała podpowiedź; jeśli w przyszłości chciałbyś kontrolować pracę swojego kotła przez internet, monitorować jego pracę czy zmieniać zdalnie ustawienia ew. obserwować wykresy jego pracy na komputerze, wówczas warto pomyśleć o kotłach ze sterownikiem eCoal czyli kotły m.in Ogniwo ekoplus albo rbr ecouniwersal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.