Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Grzejnika


katarzyna50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bardzo proszę o pomoc w wyborze grzejnika elektrycznego. Wybór rodzaju ogrzewania nie podlega dyskusji- sytuacja zastana, nie będę jej zmieniać. Chcę jedynie zoptymalizować koszt ogrzewania. Kawalerka: pokój z aneksem kuchennym, pow. 20 m2. Dwie ściany na korytarz, jedna zewnętrzna, jedna sąsiadująca z innym mieszkaniem. Wysokość pomieszczenia 2, 8 m, wilgotne, blok nie ocieplony. Chciałabym móc kontrolować temperaturę w mieszkaniu nawet podczas mojej nieobecności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek nie dowcipkuje B)

 

są grzejniki,które można załączać,wyłączać i programować poprzez łącze internetowe B)

..ja swego czasu miałem grzejnik programowany konwektorowy, od roku przerzuciłem się na markowego olejaka - wg pomiarów zużycie energii nieco mniejsze.

,... jest możliwość nastawy temperatury oraz programowania czasów włączania i wyłączania - czyli po zaprogramowaniu jest praktycznie bezobsługowy

 

rozejrzyj się np.za delonghi

 

pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być dowcip? Myślałam, że może ktoś coś mądrego i konkretnego napisze.

 

Przeczytaj swoje ostatnie zdanie: "Chciałabym móc kontrolować temperaturę w mieszkaniu nawet podczas mojej nieobecności."

I nie obrażaj chcącego ci pomóc. Chcąc uzyskać konkretną odpowiedź należy zadać konkretne pytanie.

Do twojego mieszkania radziłbym ci zamontować 2 grzejniki mniejsze zamiast jednego dużego.

Cenowo niewiele więcej, a lepszy będzie rozkład ciepła w mieszkaniu.

W zależności od producenta i modelu ceny kształtują się od ok. 300 zł do kilku tysięcy. Te najtańsze nie będą miały programatora tygodniowego jedynie nastawianie stopnia grzania i wyłącznik. Te drogie jak np.:Haverland posiadają:

* Koszty eksploatacji na poziomie kilku - kilkunastu groszy za godzinę pracy.

* wbudowany system zarządzania energią.

* Do 60% mniej zużytej energii niż przy tradycyjnym ogrzewaniu elektrycznym

* W pełni elastyczny system grzewczy, który możesz programować

* 10 lat gwarancji.

Oferta jest szeroka. Najlepiej jakby wypowiedzieli się użytkownicy takich grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś zrobisz w tej sprawie niech jakiś fachowiec sprawdzi Ci stan instalacji elektrycznej w mieszkaniu, bo jeśli jest stara i np. aluminiowa to taki grzejnik może zrobić niezłe "kuku"... A jeśli chodzi o regulację to można coś pokombinować z wpięciem między gniazdkiem a grzejnikiem najprostszego termostatu kontrolującego temp. pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.