Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Argon2 Piec 50kw Ustawienia Pomocy!


gracom

Rekomendowane odpowiedzi

Piec 50KW JARKOT Pleszew http://www.jarkot.com.pl/ sterownik Argon2 pomocy!!!

Witajcie

Na poczatku pragnę poinformowac iż kompletnie nie znam sie na ogrzewaniu a problem mam Wielki posiadam Piec z firmy JARKOT z Pleszewa ( polecony zostal przez znajomego ) niestety wszystko wygladało świenie aż do momentu zaplaty. kasa skasowana i brak pomocy w konfiguracji teraz nawet nie odbieraja tel.

oczywiscie nie jestem złosliwy wiec próbuje ustawic piec na najbardziej ekonomiczna prace .

prosze o pomoc w odpowiednim ustawieniu sterownika poniewaz pierwsze dni piec spalał mi 3 worki ekogroszku na dobe na dzien dzisiejszy znacznie mniej jednak mam problem z szybkim uzyskaniem temperatury oraz dużyą iloscia sadzy i nieukrywam i mam nadzieje ze jest ktoś na forum kto ma taki sterownik i taki duzy piec i pomoze mi w doborze wszystkich parametrów

Serdecznie pozdrawiam gracom

ps na razie mam wyłaczony CWU (szczescie ze mam jeszcze piec gazowy) poniewaz jak włacze ten parametr ciepłej wody użytkowej to cały czas mam zimne, letnie kaloryfery tak jakby priorytet był ustawiony tylko na ciepła wode a nie na ogrzewanie domu.

Prosze Pomóżcie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w instrukcji priorytet cwu byc moze wlaczasz go i ustaw grzanie cwu ale bez priorytetu.

ja mam kociol 25kW i spala mi obecnie (0 do -5 st C) 35-40kg/dobe. musisz sie liczyc z tym ze twoj kociol ma bardzo duza moc wiec musi duzo pobrac paliwa, to tak jak w aucie silniczek 1.1 spali malo a silnik 4.2 spali duzo. mysle ze w okolicach 2 workow i troche to na pewno musi brac. powolne uzyskanie temp wiaze sie z tym ze chcesz podac mniej paliwa wiec temp rosnie wolniej, podasz wiecej temp rosne szybciej. tu ekonomika nie zawsze wiaze sie z malym podawaniem, bo malo podajac mozesz czasem w rozliczeniu koncowym spalic wiecej niz przy duzym podawaniu. malo podajac piec chodzi dluzej w trybie praca i dlugo osiaga zadane parametry, ja kiedys tez z tym walczylem teraz podaje mi duzp i piec chodzi dobrze, jedyny problem to slabej jakosci i roznego pochodzenia ekogroszki. mieszane z czyms...nie wiadomo z czym co robi duzo syfu, duzo sadzy popiolu spiekow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witraj

jesli chodzi o CWU to na te chwile jest wylaczona nawet jest wyjęta wtyczka zeby nie bylo synału pompki że jest podlaczona,

zgadzam sie z twoja wypowiedzia ze piec musi swoje spalic natomiast nie zgadzam sie z tym ze niepotrafie tak ustawic pieca aby caly groszek sie wypalal a nie robuly sie skamieniałe grupy i wiekszosc tego co wleci do pieca za chwilke musze wyzucic do kosza z popiołem . Dodam ze ten sam ekogroszek ma znajomy i u niego zostaje pyłek tzn wniosek nasuwa się " groszek pali sie prawidłowo"

wieczorem postaram sie spisac parametry jakie mam ustawione na piecu i moze wtedy wspólnie z forumowiczami postaramy sie rozwiązac mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw nadmuch na minimum, zeby ogien nie byl jak z palnika acetyl. niech pali sie swobodnym plomieniem ale zeby ogien nie byl czerwony

u mnie takie ustawienia pomogly na zmniejszenie spiekow itp... ale i tak sadze ze kolega nie ma tego samego opalu , moze z tego samego skladu...jak jest dobry opal to nie ma szans nic namieszac ustawianiami

 

ja w zeszlym sezonei mialem wegiel z ekoelmy, spalal sie wzorowo dokladne tak jak reklamuja a w tym sezonie tez wegiel od nich w tych samych workach oni niby go maja z tej samej kopalni i zapewniaja o tych samych parametrach a efekt spalania zupelnie inny niz poprzednio, tragedia

 

w zeszlym sezonie na dobrym ekogroszku co bym nie ustawil to w piecu az huczalo nie bylo mozliwosci wytworzenia spiekow a teraz musze wszystkim regulowac jak aptekarz bo lekie ruszenie przyslony spieprzy wszystko i gasnie, sekunda podawania mniej lub wiecej daje wielkie roznice

 

podstawa to opal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Po calym dniu palenia stwierdzam iż w moim przypadku musialem podac wiecej ekogroszku,oraz podnioslem bieg wentylatora z 5 na 8 i w tym momencie mam płomień koloru żółtego natomiast wydaje mnie sie ze masz racje chyba bedzie to wina ekogroszku pewnie po tej stronie jest problem. w przyszłym tygodniu kupie kilka workow innego groszku i sprawdze jak bedzie sie palić napewno odezwe sie zeby porownać wyniki

nie zmienia to faktu ze spieki sa straszne i tyle co wrzuce do pieca prawie wyciagam w formie żyżlu

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

ps. mam nadzieje że znajdzie ktoś na forum kto ma piec 50KW taki sterownik Argon2 i uda mnie sie porównać ustawienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.