Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Pokojowy A Glowica Na Grzejniku...


gozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taka zagwozdke:

 

piec gazowy Termet (nowy), temp wody 65C

dom 180m2 - 4 pokoje 25m2 i 3 pokoje 16m2 + kuchnia i 2 lazienki, grzejniki panelowe

 

obecnie mam zamontowany sterownik pokojowy w jednym z malych pokoi (16m2) (nie moge go zamontowac nigdzie indziej)

ustawilem na nim temp 19C

wszystko bylo OK do czasu az temperatura na dworzu nie spadla do okolo -7C

 

gdy temp w malym pokoju osiagnie 19C i sterownik wylaczy piec, temp w duzych pokojach osiaga okolo 17,5C

spodziewalem sie tego... chcialem poprostu zobaczyc jaka bedzie roznica w temperaturach...

 

chce ja teraz jakos zaniwelowac.

 

czy dobrym pomyslem jest zamontowanie na grzejniku glowicy termostatyczej i ustawienie jej np na 4 (5 to max)?

czy bedzie to dzalac zgodnie z moimi oczekiwaniami? czyli zmniejszy "moc" grzejnika w pokoju ze sterownikiem przez co bedzie on dluzej lapal zadana temperature i pozwoli duzym pokojom sie dogrzac?

moze moje rozumowanie jest bledne?

 

jest tez inna opcja...

 

wywalic sterownik pokojowy i sterowac ogrzewaniem za pomoca temp na piecu oraz glowicami na grzejnikach?

 

nie wiem co bedzie lepsze... dla mojej kieszeni :)

 

ten dom to taki hotelik paracowniczy - panowie czesto otwieraja okna w pokojach wpuszczajac chlodne powietrze.

 

pozdrawiam,

gozdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem instalatorem firmy termet jaki piec ??

Jedno ,dwu funkcyjne z zasobnikiem bez zasobnika z cyrkulacją czy bez ,

sory mało informacji.

 

Są sterowniki bezprzewodowe można je przenieść gdzie ci pasuje .

Po drugie optymalny jest korytarz lub najzimniejszy pokój z reguły salon .

 

Piszesz mały pokój i temperatura osiąga 19 stopni i następuje przerwanie obwodu reakcja prawidłowa założenie głowicy termostatycznej tylko częściowo rozwiąże twój problem ale nie nastawiona na 4 ani na 5

z reguły 3 jest temperaturą komfortową czyli 20-21 stopni 4 daje 24 a 5 około 28 stopni

 

teraz standardem zawór termostatyczny z nastawą

zakres nastawy w zależności od producenta od 0 do 6 lub do 9

mniejsza cyfra na nastawie mniejszy przepływ wody

to może częściowo rozwiązać twój problem , jednak warunki pogodowe o tym będą bardziej decydować niż ty jednak to by poprawiło znacznie przepływy .

 

,,wywalic sterownik pokojowy i sterowac ogrzewaniem za pomoca temp na piecu oraz glowicami na grzejnikach?"

można ale będą przepały z powodu ciągłej pracy kotła ( brak podziału na godziny pracy nocnej i dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.