Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Zawinił Hydraulik? Wyprowadzenie Instalacji Z Pieca


djtom

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy proszę o pomoc.

 

Mam ogrzewanie na gaz piec ( Viessmann Vitodens 333) . Od samego początku nie jestem zadowolony z tej instalacji i nie jestem pewien czy jest ona prawidłowo wykonana.

Proszę napisać spostrzeżenia na temat tej instalacji rur (czy ich dobrana grubość jest prawidłowa?) -fotka w załączniku.

Odległość tych rur od siebie nie jest duża, a mają wysoką różnicę temperatur?. Wychodząca rura z pieca podczas grzania kotła jest gorąca, że nie da się dotknąć. Za zaworem jest już ciepła. Później rozdziela się na górę do grzejników na piętrze (w podobnej tem.) i na dół (na parterze ) gdzie temperatura jest już dużo niższa.

 

Ustawienia na piecu: woda 45, grzejniki 60. Zadana tem. w domu 23,4.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

post-21858-1290810218_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy proszę o pomoc.

 

Witam.

 

Nie jestem fachowcem, ale podstawowe prawa fizyki podpowiadają mi

 

1 – miedź wyższa przewodność cieplna, mniejsza średnica rurki to szybszy przepływ medium i mniejsze straty ciepła

 

2 – stal mniejsza przewodność cieplna, większa średnica rurki to wolniejszy przepływ i większe straty ciepła

 

3 – przy rozdzieleniu na górę i dół z pewnością grawitacja działa lepiej w kierunku górnym

 

To tyle okiem niefachowca, ale mam pytanie „djtom” poza tematem. Czy ta czujka z systemu alarmowego na pewno działa Ci prawidłowo otoczeniu tych ciepłych rurek.

 

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo powiedzieć - za mało danych.

Nie ma podanej mocy kotła, powierzchni do ogrzewania.

Nie dałeś ani schematu instalacji, ani kluczowych zdjęć jak kotłownia wygląda.

Nie wiadomo czy masz jakiś zawór mieszający - generalnie nic nie wiadomo.

Nie ma też podanych średnic rur, na oko można tylko stwierdzić że masz złe stopniowanie grubością.

Widać że zasilanie idzie w miedzi do zaworu, a potem znacznie grubsza chyba stalowa - a tak być nie powinno.

Być może wcześniej był tam inny piec/kocioł do którego szła tej samej grubości rura co za zaworem.

Ustawienie 60 na grzejniki to bardzo dużo, to u mnie przy takim ustawieniu jest 25-26 st mieszkaniach, a mam starą instalacje bez izolacji w ścianach i dom bez ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za wypowiedzi.

Faktycznie nie mam tej dziedzinie doświadczenia, stąd te moje pytania.

Głównie chodziło mi o to właśnie stopniowanie grubością rur. Czy lepiej ją przerobić na jednakową grubość rur jaka wychodzi z pieca - czy to nie ma aż takiego znaczenia.

 

A przy okazji (Andrzej_M_) tej czujki – faktycznie mam ją zamiar przemieścić w inne miejsce ponieważ miałem z nią nieraz kłopoty. Dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moi drodzy proszę o pomoc.

 

Mam ogrzewanie na gaz piec ( Viessmann Vitodens 333) . Od samego początku nie jestem zadowolony z tej instalacji i nie jestem pewien czy jest ona prawidłowo wykonana.

Proszę napisać spostrzeżenia na temat tej instalacji rur (czy ich dobrana grubość jest prawidłowa?) -fotka w załączniku.

Odległość tych rur od siebie nie jest duża, a mają wysoką różnicę temperatur?. Wychodząca rura z pieca podczas grzania kotła jest gorąca, że nie da się dotknąć. Za zaworem jest już ciepła. Później rozdziela się na górę do grzejników na piętrze (w podobnej tem.) i na dół (na parterze ) gdzie temperatura jest już dużo niższa.

 

Ustawienia na piecu: woda 45, grzejniki 60. Zadana tem. w domu 23,4.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Sory ale za mało informacji

Zapyta mtylko czy pompa obiegowa jest czy dziala grawitacja jeśli pompa jest to czy pracowała przy tym twoim sprawdzeniu z zachowania grzejników piętro a parter wnioskuję że układ chodzi bez pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale za mało informacji

Zapyta mtylko czy pompa obiegowa jest czy dziala grawitacja jeśli pompa jest to czy pracowała przy tym twoim sprawdzeniu z zachowania grzejników piętro a parter wnioskuję że układ chodzi bez pompy

Również wnioskuje, iż jeżeli jest to układ bez pompki CO to naturalne ze woda ciepła( czyt.Lżejsza) idzie ku górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się, by przy piecach gazowych i to jeszcze z górnej półki nie było pompy c.o. Gaz zapala się, gdy pracuje pompa c.o.

 

 

@djtom Co do zdjęcia - pierwsza rura jest miedziana i stąd gorąca w dotyku, druga być może jest z tworzywa, a jeśli stalowa to na pewno malowana, więc w jakimś sensie w izolacji, Stąd te różnice w ocenie "na dotyk". Jestem pewien, że temperatura w miedzianej i poziomej rurze jest praktycznie taka sama.

Z tego, co czytałem to piece kondensacyjne mają wyższą sprawność przy niższych temperaturach. Może spróbuj obniżyć temperaturę na c.o. o kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.