Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc


arnow79

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od 3 miesięcy używam przerobionej instalacji c.o. do tej pory wszystko było ok, aż tu dzisiaj po otwarciu drzwiczek od kotła w celu podłożenia zaczął mi walić jak cholera dym drzwiczkami , po zamknięciu drzwiczek wylatuje szparkami przy czopuchu i drzwiczkami od wyczystki. Chyba niemożliwe żeby w 3 miesiące zapchał się nowy komin ceramiczny o średnicy 20 cm? kocioł mam z dmuchawą palę drewnem i węglem, co Panowie o tym myślą, wygląda, jakby nie było ciągu ale dlaczego? dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niemożliwe żeby w 3 miesiące zapchał się nowy komin ceramiczny o średnicy 20 cm? kocioł mam z dmuchawą palę drewnem i węglem, co Panowie o tym myślą, wygląda, jakby nie było ciągu ale dlaczego? dziękuję za wszelkie sugestie

 

 

Jak najbardziej możliwe.

Opisz proszę sposób palenia, jaka jest temp. na kotle, jaka spalin, jaki kocioł, jaką pow. ogrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobne przyczyny:

 

- zatkany komin,

- palenie mokrym drewnem,

- uzywanie dmuchawy,

- niwylaczanie dmuchawy podczas dokladania

- brak otworu nawiewnego w kotłowni

- zimny komin

- kiszenie opału

- zapchana dolana wyczytka

- zaklejone poloaczenie kotla z kominem

- niska temperatura powrotu

- palenie na zbyt niskiej temperaturze

- przewymiarowany kocioł

- łamanie zasdy palenia w danym rodzaju kotła. Jezeli gorniak, to rozpalmy od gory i nie dokladamy.

 

 

Ktorys z powyzsych punktow jest powodem Twojej ''awarii''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możliwe.

Opisz proszę sposób palenia, jaka jest temp. na kotle, jaka spalin, jaki kocioł, jaką pow. ogrzewa.

 

 

kocioł skamet 12 kW z dmuchawą, sterownik auraton multi 1111 układ na 2 pompach , powierzchnia ogrzewana ok. 80 m2 , temp. na kotle 60st, nie mam czujnika temperatury spalin dlatego nie wiem jaka jest temp. spalin,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobne przyczyny:

 

- zatkany komin,

- palenie mokrym drewnem,

- uzywanie dmuchawy,

- niwylaczanie dmuchawy podczas dokladania

- brak otworu nawiewnego w kotłowni

- zimny komin

- kiszenie opału

- zapchana dolana wyczytka

- zaklejone poloaczenie kotla z kominem

- niska temperatura powrotu

- palenie na zbyt niskiej temperaturze

- przewymiarowany kocioł

- łamanie zasdy palenia w danym rodzaju kotła. Jezeli gorniak, to rozpalmy od gory i nie dokladamy.

 

 

Ktorys z powyzsych punktow jest powodem Twojej ''awarii''

- zatkany komin, sprzwdzę

-używanie dmuchawy - do tej pory przez 3 mies też używałem dmuchawy i było ok

--otwór nawiewny w kotłowni jest

-komin nie jest zimny

- wyczystka nie jest zapchana

-połączenie kotła z kominem drożne

-temp powrotu w sumie nie wiem jaka jest muszę założyć czujnik, ale sądzę że nie jest niska ponieważ mały układ na wymiennik podwyższa temp powrotu

-temp na kotle 60st

kocioł mam na 100m2 o pow grzania mam 80m2 plus wymiennik 120l więc nie jest przewymiarowany

- kocioł dolnego spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jezeli nie jest to komin, to zmyslasz problem, albo nie wiesz jak dziwne w skutkach jest palenie za posrednictwem dmuchawy

 

:lol: zmyślam problem raczy Pan żartować, nie zawracał bym głowy ludziom na forum ,a czy nie jest komin zapchany nie wiem, jutro to sprawdzę, dzisiaj nie dam rady, w każdym razie dym wali konkretnie a przez 3 miesiące było ok nawet jak nie wyłączyłem dmuchawy przy dokładaniu to się nie kopciło do środka, tym bardziej po zamknięciu drzwiczek szparami, może faktycznie komin się zapchał , a dlaczego palenie przy pomocy dmuchawy jest takie złe? ja jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komin zapchany nie wiem, jutro to sprawdzę,

Wezwij kominiarza.

"Mój" kominiarz za czyszczenie kanału w kominie bierze 18 zł. Daje kwitek dla celów ubezpieczeniowych i straży pożarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKS-n to typowy kocioł z górnym spalaniem tzw. cykliczny. Zasypujesz opał, podpalasz od góry i nic nie ruszasz aż do wypalenia się porcji opału. Ty piszesz, że podkładasz więc źle w nim palisz. Proponują lekturę postów n/t kotłów z górnym spalaniem.

A tak na marginesie kocioł 1,8 m2 powierzchni wymiany a tylko 12 KW mocy? Trochę dziwne.

Powinieneś mieć kocioł max 9 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ,że można http://www.luskar.pl/imp/kotly/prezentacja_stalowe_gora.html proszę sobie obejrzeć jak wygląd a w takim kotle praca ciągła, ja palę identycznie i nie narzekam w ogóle, natomiast jeżeli chodzi o mój problem to zapchał mi się komin przy wylocie, problem rozwiązany , kocioł dalej śmiga w pracy ciągłej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ,że można http://www.luskar.pl/imp/kotly/prezentacja_stalowe_gora.html proszę sobie obejrzeć jak wygląd a w takim kotle praca ciągła,(...)

 

Zapomnieli na tej prezentacji narysować dymu, który wali kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ,że można

 

Masz rację, można. Tylko efekt masz jaki masz - zatkany komin. Mam piec konstrukcji mniej więcej jak Twój. paliłem jak ty prawie 10 lat. Jak paliłem drewnem, było ok. Jak węglem, mniej ok. Ale rozpalałem wtedy, a jak rozpalałem, piec szedł pełną mocą. na piecu z 70-80 stopni. Jak zacząłem palić ciągle (znaczy przez 24 godziny, skutki miałem jak opisujesz. Musiałem co tydzień piec przepalać, komin przepalać, żeby się nie zatkał.

Masz typowy kocioł GÓRNEGO SPALANIA. Na schemacie masz nawet przepustnicę powietrza wtórnego.

Widzisz pewne podobieństwo konstrukcji: http://www.zebiec.com.pl/index.php?pname=138

Masz rację, można w nim palić od dołu. Tak samo, jak w kotłach dolnospalających możesz palić od góry. Z podobnym skutkiem do tego, jaki masz Ty, i jaki miałem ja.

 

Poczytaj trochę o piecach górnego spalania. Poczytaj o tzw. uniwersalnych (jaki zakładasz że masz, a jakiego nie masz) - górno -dolnych. Zobacz, jaka jest różnica w budowie takiego pieca, od takiego jak masz Ty, czyli pieca górnego spalania. To nie hybryda, to klasyk. A to wynika z jego zasady działania.

 

a. jeszcze jedno. Ciesz się, że nie zatkał CI się w nocy, jak spałeś. Mi sie tak właśnie przydarzyło. W piwnicy sajgon, pełno dymu. Musiałem wygaszać piec, przewietrzać kotłownię... 2 razy tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Kolego wszystko co napisałeś pasuje do "mojego przypadku" , faktycznie trochę się wpuściłem w kanał z tym kotłem, ale na razie tak musi zostać ,za kocioł wydałem trochę gotówki i na razie nie wchodzi w grę wymiana, a wydawało mi się ,że jest tak pięknie :) , muszę się poradzić szanownych forumowiczów czy można jakoś polepszyć spalanie w tym kotle, coś czytałem o zmianie paleniska poprzez ścianki z cegieł szamotowych, ale nie wiem dokładnie o co chodzi w temacie , muszę się poradzić i doczytać, pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.