Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lingduo Vs Ogniwo Eko Plus


fabia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.Odnosze się z zamiarem zakupu kotła z podajnikiem i mam mały problem,mianowicie który z wyżej wymienionych kotłów wybrać.Klimosz 15 kw Ogniwo również zbliżona moc.Wiem że ogniwo to nowy model i za wile osób nie posiada tego kociołka lecz czytajac opinie o starszym modelu są bardzo pochlebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając kociołki Klimosza w Żorach, padło zdanie, że awaryjne palenisko obniża sprawność kotła. Coś za coś. Pytanie, do czego służy owe awaryjne palenisko ? Jak wyłączą prąd, to nie zapalisz, bo pompa nie pracuje i nici z grzania. Jedynie chyba do palenia gazet i śmieci. Ogniwo tańsze i podobno fajny sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardo nie zależy mi na palenisku awaryjnym paliwo to głównie groszek ewentualnie miał,ogniwo podobno nieżle sobie radzi z miałem i ogólnie ma wyższą sprawność od klimosza no i właśnie ten sterownik przy którym nie trzeba kombinować.Do zakupu jeszcze jest troche czasu więc może użytkownicy eko plus coś w tym temacie powiedzą.Póki co przewaga ogniwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając kociołki Klimosza w Żorach, padło zdanie, że awaryjne palenisko obniża sprawność kotła. Coś za coś. Pytanie, do czego służy owe awaryjne palenisko ? Jak wyłączą prąd, to nie zapalisz, bo pompa nie pracuje i nici z grzania. Jedynie chyba do palenia gazet i śmieci. Ogniwo tańsze i podobno fajny sterownik.

 

Powinna być poprawka że awaryjne WODNE palenisko obniża sprawność, dodatkowo kocioł przy tego typy ruszcie produkuje więcej sadzy. Palenie na wodnym ruszcie też nie jest takie easy jak to sprzedawcy zachwalają, miedzy rurami jest duża odległość która nie pozwala na spalanie drobnego węgla, nie wspominając o spadaniu żaru. Jedynie duże kawałki drewna, deski , czy wegiel orzech. Co innego przy ruszcie sztabkowym - bez problemu można palić miałem po wcześniejszym rozpaleniu drewnem.

Co do wyboru to również polecam nowe ogniwo eko plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w kotle z awaryjnym paleniskiem jest już zmieniona konstrukcja wymiennika. Potrzebne jest dodatkowa komora spalania i jest to uzyskane kosztem sprawnosci. Zamiast półek lub przegrody jest puste miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zdecydowanie nowe ogniwo eko plus ma dużą przewage nad lingiem duo nie tylko z tego względu że nie posiada rusztu wodnego ale i dlatego że ma lepiej skonstruowany wymiennik,co teoretycznie powinno przekładać się na mniejsze zużycie opału i lepsze spalanie.Dodatkowy atut to niższa cena zakupu no i wybór chyba oczywisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zwrócić uwagę na istotną rzecz. Mianowicie mam kocioł niemal identyczny jak Ogniwo eko, i czyszczenie kociołka napewno jest trudniejsze niż w Ling. Sam kocioł ma ok 1,5 m wys. więc wycior też musi mieć ok 1,20 długości. Dlatego czyszczenie odbywa się z małej drabinki od góry, jest trochę gimnastyki. Nie polecam do niskich kotłowni. Naprawdę warto zobaczyć oba kotły w sklepie, bo to zakup na dłuższy cza. Trzeba pamiętać, że Ling Duo to najwyższa półka. Ja nie mam ani Ogniwo Eko, ani Ling Duo, wiec moja opinia jest czysto teoretyczna. Gdybym stał przed wyborem kotła, to też między tymi dwona. Decyduje ten, kto kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że czyszczenie i tak będzie mniej kłopotliwe niż w moim obecnym kociołku,obecnie od 5 lat męcze się z viadrusem u22 i palę miałem także czyszcenie to dla mnie chleb powszedni a ogniwo 16 kw nie ma więcej jak 120cm wysokości kotłownia to 200 cm wysokości także chyba nie powinno być problemu.Mam jeszcze pytanie odnośnie połączenia czopucha z kominem,czy połączenie kolanem 90 stopni w poziomie nie będzie nieprawidłowe?Dodam że komin wysokości 9 metrów średnica 15:24 ciąg jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam forumowiczów.Odnosze się z zamiarem zakupu kotła z podajnikiem i mam mały problem,mianowicie który z wyżej wymienionych kotłów wybrać.Klimosz 15 kw Ogniwo również zbliżona moc.Wiem że ogniwo to nowy model i za wile osób nie posiada tego kociołka lecz czytajac opinie o starszym modelu są bardzo pochlebne.

Witam

 

Przy następnym zakupie o ile wcześniej nie będę miał gazu, zdecyduję się na

zakup kotła w podanym linku:

http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5387.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,,,,, cudze chwalicie swego nie znacie,,,,, .

Trzeba troszkę czasu poświęcić żeby wszystko hulało jak trzeba , najlepiej to składać na producenta że piec zły , a to źle spala itd itd . A tak naprawde z każdym piecem da się żyć tylko trzeba się troszke dołożyć . A jak komuś się nie chce to polecam piec gazowy . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.