Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Podajnikiem Z Wyjściem Spalin Od Góry?


IVEN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Sytuacja rodzinna zmusiła mnie do wymiany kotła na taki z podajnikiem.

Układ mojej kotłowni wymusza zastosowanie kotła , który ma wyjście spalin do góry lub z lewej strony kotła-podajnik z prawej .

Szukam kociołka na ekogroszek i pellety , czyli z palnikiem brucer o mocy ok 15-17kW.

Na razie znalazłem jeden -Cichewicz Futura econo Mini 16kW.

Może ktoś z Was zna inny dobry kociołek , który by spełniał moje wymagania?

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to seryjne wyjście spalin do góry + brucer masz w kotle firmy instalco rbr ekounuwersal 17kW <klik>

Stosują oni jeden z najlepszych sterowników autoadaptacyjnych ecoal na rynku w połączeniu z brucerem, takie jak w kotłach ogniwa z Biecza.

A jeśli nie przypada Ci do gustu, to po prostu podzwon po producentach kotłów i popytaj o możliwość wykonania czopucha do góry czy w bok, dużo firm na to przystaje, niektórzy robią to za free. Ja mam w swoim kotle Dziubarczyka kwm/sgr wykonany w ten sposób wylot spalin (do góry) bez dopłaty - bez problemów. Też mam bardzo ciasną kotłownie i przerabiałem ten problem przed rokiem co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie doczytałeś dobrze tej strony którą Ci podałem, pod zdjęciem kotła jest napisane, że mają w ofercie kotły o mocy 17kW. Z resztą jak chcesz to mogę posłać Ci na majla tabelę z wymiarami ich kotłów o mocy 17, 23i 35 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście !! nie zauważyłem, bardzo dziękuję ......jutro będę się kontaktował z producentem . Pomimo że jest to drugi koniec Polski to w dobie firm kurierskich nie powinno być problemu . Kłopot może pojawić się tylko , gdy zajdzie potrzeba serwisowania...

Odegree użytkujesz ten kocioł ? możesz coś o nim bliżej powiedzieć , jak się spisuje , jak jest wykonany , czy można palić w nim pelletem lub owsem?

A może znasz cenę tego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście !! nie zauważyłem, bardzo dziękuję ......jutro będę się kontaktował z producentem . Pomimo że jest to drugi koniec Polski to w dobie firm kurierskich nie powinno być problemu . Kłopot może pojawić się tylko , gdy zajdzie potrzeba serwisowania...

Odegree użytkujesz ten kocioł ? możesz coś o nim bliżej powiedzieć , jak się spisuje , jak jest wykonany , czy można palić w nim pelletem lub owsem?

A może znasz cenę tego kotła?

 

Niestety nie wiem ile kosztuje, ja mam inny kocioł Dziubarczyka aczkolwiek jest na forum chyba ktoś kto użytkuje ekouniwersal. Co do transportu to nie musisz się martwić firma dowozi bezpłatnie po całej Polsce, co do serwisu to duet brucer/ecoal to na tyle sprawdzona konstrukcja, że nie martwiłbym się na zapas. Kiedyś interesowałem tą konstrukcją mam przekrój tego kotła oraz specyfikacje techniczną - podaj maila to Ci prześlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odnalazłem kto ma ten kocioł z tego forum tylko że 23kW to użytkownik JarekLub możesz z nim ewentualnie pogadać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.