Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Tech 37 Problem


ukaszdc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z sterownikiem tech 37 a mianowicie z opcja praca w podtrzymaniu

praca w pod. 10 sek

przerwa 10 minut

went praca w pod. 12sek

przerwa 10 minut

 

kiedy piec przechodzi w stan podtrzymania to po 10 minutach załącza sie wentylator i powinien tez podajnik a tego nie robi ;/ potrafi zadzialac po 13 minutach nie mam pojecia co juz mam robic ;/ prosze o jakas pomoc , moze uszkodzony sterownik ( czujnik ) ??

 

piec Defro komfort eko 15 kw NL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1 Czy ten problem pojawił się teraz nagle po pewnym okresie prawidłowej pracy sterownika, czy też

#2 Jest to początek eksploatacji kociołka i tego typu usterka?

 

Jeśli #2, to wstępnie obstawiam konieczność zmiany parametru związanego z opóźnieniem włączenia podajnika w podtrzymaniu w ustawieniach w menu serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Wszystko jest OK (tzn. do kitu ale sterownik się nie zepsuł) tak to działa - jeśli praca wentylatora jest 12 sek a podawanie 10 sek to z czasem wszystko sie rozjeżdża i wygląda to później tak że podawanie się włączy za jakiś czas ruszy wentylator - po prostu loteria. Najlepiej dać te same czasy podawania i nadmuchu to praca tych urządzeń powinna sie jakoś zsynchronizować.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście tak jest (co byłoby chore, ale podobne do tego co wymyśla Tech), to niestety trzeba się nauczyć liczyć i zrobić tak, żeby sie rozjeżdżało a potem zjeżdżało.

 

Na przykład można ustawić tak:

praca 10s przerwa 10min

wentylator 12s przerwa 4min53s

 

albo

 

praca 9s przerwa 10min

wentylator 15s przerwa 3min8s

 

Generalnie w podtrzymaniu wentylator powinien sie włączać częściej niż podawanie, więc tak jakoś trzeba kombinować.

 

Dodam, że kolega Iryd pisze coś o opcjach serwisowych. Jeśli takowe są do tego, to mogłoby sytuację uratować, bo to co opisałem powyżej zakrawa na farsę a i tak nie pozwala ustawić przedmuchu tak jak w rzeczywistości powinien wyglądać.

Umieszczenie z kolei niektórych opcji do przedmuchu w sekcji serwisowej to byłby wspaniały fajerwerk geniuszu południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tyle ile jest sterowników tyle jest odmian i wersji programów :D

A tak na serio to można trochę pokombinować w ustawieniach serwisowych. W moim przypadku była taka opcja jak opóźnienie włączenia podajnika i opóźnienie wyłączenia naadmuchu (jakoś tak ;) ) Ale zmieniałem tam te czasy na różne sposoby i nie było żadnych zmian w działaniu sterownika - tak jakby te opcje były do ustawienia ale nie były aktywne. W tej chwili mam tak, że poczymanie to 5 sek pracy podajnika i 10 sekund pracy wentylatora przed i po podajniku. Nie ma opcji samego nadmuchu w podczymaniu (i bardzo dobrze).

Trzeba samemu rozgryźć temat - skrzynka piwa do kotłowni i po sprawie! ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

w cytowanym sterowniku nie ma opcji oddzielnego włączania krotności przedmuchu w podtrzymaniu.

Przedmuch (wentylator) załączany jest cyklicznie wraz z podawaniem w podtrzymaniu.

Standardowo jest tak: za każdym podaniem w podtrzymaniu włącza się odpowiednio wcześniej nadmuch, podaje porcję paliwa i wyłącza się z opóźnieniem.

Ustawione jest to tak (o ile dobrze pamiętam): nadmuch, po 5 sek podajnik, po podaniu paliwa nadmuch chodzi jeszcze 5 sek i się wyłącza.

 

W ustawieniach serwisowych jest opcja zmiany włączenia podajnika (w stosunku do nadmuchu - nadmuch startuje jako pierwszy) oraz opóźnienie wyłączenia nadmuchu w stosunku do podajnika.

 

"Pracuję" na tym sterowniku drugi sezon i mam ustawione tak:

- włącza się w podtrzymaniu nadmuch, po 10 sek podajnik i po skończonym podawaniu nadmuch się wyłącza po 20 sek.

Podsumowując:

- praca w podtrzymaniu 6sek co 7 min

- opóźnienie włączenia podajnika 10 sek

- opóźnienie wyłączenia nadmuchu 20 sek.

 

Wejście w menu serwisowe: przy wyłączonym sterowniku wcisnąć przycisk wyjście, trzymając wciśnięty przycisk wyjście załączyć sterownik i wyświetli się menu serwisowe.

 

Poruszanie się po menu serwisowym intuicyjne jak po menu zasadniczym.

po ustawieniu w menu serwisowym wyłączyć i włączyć sterownik, butelka browarku i palić....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie właśnie wróciłem z kotłowni i po długich pomiarach i próbach podam przykład ustawiłem tak :

 

podawanie w pod : 10 sek

przerwa w pod 5 minut

 

went:

praca 10 sek

przerwa 5 minut

niby czasy takie same a i tak po 3 załączeniu różnice po miedzy włączeniem podajnika a wentylatora to jakies 15 sek . np wlancza sie podajnik 10 sek wylącza mija 15 sek i włącza sie wentylator

 

 

moze zmienię treść pytania ; czy mam reklamowac?? czy sie osmiesze ? dzwonilem do defro twierdza ze tak nie powinno byc i chcieli pisac protokół .

 

różnie próbowałem opadaja rece ;/ a i tak po 10 załączeniu ta różnica jest juz 3 minuty ;/

 

 

zaglądne jeszcze do tego menu servisowego . dzieki za odp pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaglądne jeszcze do tego menu servisowego . dzieki za odp pozdrawiam

 

No pasowałoby to zrobić.

Kolega iryd napisał Ci w poście nr 6 dokładnie o co chodzi.

Zobacz jak masz ustawione parametry opóźnienia, potem pododawaj te czasy i Ci wyjdzie co, jak i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

went:

praca 10 sek

przerwa 5 minut

niby czasy takie same a i tak po 3 załączeniu różnice po miedzy włączeniem podajnika a wentylatora to jakies 15 sek . np wlancza sie podajnik 10 sek wylącza mija 15 sek i włącza sie wentylator

 

@ukaszdc , czegoś nie "kumam", przecież sterownik TECH ST-37 nie ma opcji oddzielnego ustawienia cyklicznej pracy wentylatora - to w jaki sposób definiujesz mu pracę 10s i przerwę 5 minut? Chyba, że nastąpiła zmiana softu o czym nie wiem???

 

 

moze zmienię treść pytania ; czy mam reklamowac?? czy sie osmiesze ? dzwonilem do defro twierdza ze tak nie powinno byc i chcieli pisac protokół .

 

różnie próbowałem opadaja rece ;/ a i tak po 10 załączeniu ta różnica jest juz 3 minuty ;/

 

Wg mnie reklamować (wcześniej sprawdź w menu serwisowym jak masz ustawione wartości opóźnień pracy podajnika i nadmuchu), f-ma TECH wysyła dość szybko nowy sterownik na ich koszt prosząc o odesłanie uszkodzonego.

 

Przerabiałem ten temat, kosztuje to trochę czasu, telefonów i nerwów (każdemu tłumacz o co "kaman") - mój sterownik posiadał uszkodzenie (zwarcie) na panelu sterowania, przysłali mi drugi ale nie nowy tylko po naprawie. Kolejna interwencja, dlaczego po naprawie a nie nowy (kociołek nowy z nowym sterownikiem), w konsekwencji kolejna przesyłka , tym razem już nowego sterownika.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey IRYD!

Widzę że też już masz drogę krzyżową za sobą ;) Rzeczywiście chyba niektóre wersje sterownika miały osobne ustawienia na pracę samego wentylatora w podczymaniu - ja właśnie tak miałem - aż do wymiany sterownika i teraz w podczymaniu pracuje i podajnik i nadmuch z tym że pracę nadmuchu (przed i po pracy podajnika) ustawia się w menu serwisowym.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i odrazu przeprosze za wprowadzenie wszystkich w blad sterownik to tech 47 dzwonilem do firmy tech i jak sie okazuje ten sterownik wlasnie chyba jako jedyny ma taka opcje czyli odzielne ustawienie podaniajnika i odzielnie dmuchawy w podtrzymaniu ,

 

 

zadajac pytanie czy da sie to jakos dograc otrzymalem odpowiedz ze nie ;( no trudno

pan powiedzial zeby ustawic przedmuch np: co 4 minuty na 10 sek a podajnik co 10 min czesty przedmuch wypchnie gazy w komin . pozdrawiam i przepraszam za klopot i wprowadzenie w blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.