Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzanie Mieszkania 90m Kw.


andfed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wprawdzie mógłbym się zwrócić z tym pytaniem do pierwszego lepszego sklepu z kotłami i piecami, wolałbym jednak zasięgnąć opinii osób goszczących na tym forum - wydaje mi się, że obiektywnych i kompetentnych - jak mniemam. Otóż niebawem przejmę mieszkanie w stuletniej kamienicy. w mieszkaniu tym są piece kaflowe, które chciałbym zlikwidować. tylko pytanie co w miejsce piecy? zuepełnie nie posiadam wiedzy w tej materii. chciałem zaznaczyć, że ogrzewanie gazowe raczej nie wchodzi w rachubę ze względu na koszta. mieszkanie jest na parterze, tuz pod nim jest piwnica, może wobec tego jakiś piec w piwnicy? sam blok choć przeszło stuletni to trzyma się bardzo solidnie, ściany są grube a do tego blok jest obecnie docieplany z wszystkich stron. gdyby ktoś z Was był w stanie tak orientacyjnie podać koszt takiej inwestycji łącznie z robocizną i materiałami, generalnie wszystko. albo dla ułatwienia pytanie: czy 30tys. starczy? będę wdzięczny za każdą podpowiedź, która przybliży mnie do tej nieuchronnej inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś z Was był w stanie tak orientacyjnie podać koszt takiej inwestycji łącznie z robocizną i materiałami, generalnie wszystko. albo dla ułatwienia pytanie: czy 30tys. starczy? będę wdzięczny za każdą podpowiedź, która przybliży mnie do tej nieuchronnej inwestycji.

Koszty jak kobiety - zmienne są i nawet od miasta do miasta 70% różnicy. Gdyby kolega załączył przekroje i poziomy tego mieszkanka, to kol. instalatorzy coś by rzucili. Doskonały układ z tą piwnicą - można nawet jakiś zasiek na paliwo tam wydzielić!

Jednym słowem - podajnikowy kociołek max10kW i sprawa jasna. Trzeba tylko udrożnić stare kanały po piecach, a jak małe przekroje, to połączyć dwa w piwnicy (wyczystki osobne). Dobry kominiarz sprawę wyjaśni.

No i taka instalka szczególnie w kamienicy wymaga zatwierdzenia w ADM czy gdzie tam się płaci komorne, a dokumentację wykona uprawniony inżynier bud. Inaczej to samowolka!

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.