Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz Podłogówki Tece - Ustawienia


wodyjar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki rozdzielacz piec ling duo25 klimosza i powierzchnia parteru to ok 92m podlogowki. Nie wiem czy ta pompa powinna chodzic caly czas czy wlaczac sie tylko przy wyzszej temperaturze . Mam tam zainstalowany sterownik i jak podkrece na wyzsza temeprature to na tym termometrze jest temp pomiedzy 40 a 45 st i wtedy rorki od podlogowki sa cieple przy gornej belce i zimniejsze przy dolnej jak zalacze ta pompe temperatura na termometrze spada do ok 30 stopni i rorki momentalnie robia sie zimne. Wczoraj przy temperaturze na zewnatrz ok 8st do podniesienia temperatury w domu z 22 do 23,5 st potzrebowal ok 3godz dom nowy ocieplony temperatura na piecu 65stopni tempetarura wodu wychodzacej na Co 40-45st zawor czterodrogowy nes silownika ustawiany recznie .

post-20010-1289921679_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pompa powinna chodzić cały czas i mieszać wodę w podłogówce , dlatego tem, spada bo woda zimna w pętlach miesza się , jak pompa nie pracuje zasilanie z pieca przechodzi tylko przez rozdzielacz i wraca z powrotem do kotła . pompa ta może być podłaczona pod sterownik który ją wyłączy jak jest np za niska tem.zasilania lub jeśli wszystkie siłowniki się zamkną , mieszacz ten posiada też zabezpieczenie w postaci termistora który rozłączy pompę w przypadku zbyt wysokiej tem zasilania podłogi ,pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Prosze mi jeszcze napisac jak mam ustawic ten zawor na powrocie podlogowki jest tam tarcza z cyframi od 0 do 9 w instrukcji jest tylko napisane zeby ja zakrecic na maxa zaznaczyc na obudowie miejsce gdzie jest przerwa na tej tarczy i potem przekrecajac tercze w l;ewo ustawic odpowiednia wartosc ale nie jest nigdzie napisane ile razy tzreba przekrecic ta tarcze czy tylko np 1/3 obrotu zeby ustawic na na 3 i co oznaczaja te cyferki na tej tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Prosze mi jeszcze napisac jak mam ustawic ten zawor na powrocie podlogowki jest tam tarcza z cyframi od 0 do 9 w instrukcji jest tylko napisane zeby ja zakrecic na maxa zaznaczyc na obudowie miejsce gdzie jest przerwa na tej tarczy i potem przekrecajac tercze w l;ewo ustawic odpowiednia wartosc ale nie jest nigdzie napisane ile razy tzreba przekrecic ta tarcze czy tylko np 1/3 obrotu zeby ustawic na na 3 i co oznaczaja te cyferki na tej tarczy

Witam , ten zawór ustawia się indywidualnie do każdej podłogi.Gdy nie masz projektu ogrzewania podłogi to najprościej to zrobić tak .

1. zdjąć chwilowo głowice termostatyczną z dolnego zaworu

2 kocioł nastawić na 60 st lub zawór 4 d nastawić tak aby na rozdzielacz poszło 60 st

3 zdjąć pokrętło mosiężne z zaworu ,który jest na powrocie

4 ustawić kryzę tak aby na termometrze który jest na mieszaczu wskazówka pokazała 45 st

5 po godzinie skorygować nastawę ,

6 nakręcić głowicę i nastawić na niej tem z przedziału 30 do 50 i powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.