Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja Instalacji


doman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

--Pytanie:

 

Gdzie wstawić zawór 3D,tak żeby uzyskać np. Na kotle i boilerze 60 Stopni,a na CO np. 45.

Przedstawiam schemat instalacji.

Kocioł z Olsztyna 9KW.Zainstalowany Unister,Pow. Ogrzewana 70 m2.

 

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&id=6693

 

1.Kocioł

2.Zawory kulowe

3.Zawór różnicowy

4.Pompa CO

5.Zbiornik Wyrównawczy

6.Zasilenie na Grzejniki

7.Odejścia na Grzejniki

8.Zbiornik CWU

9.Powrót

10.Filtr

 

Obecnie Instalacja zrobiona jest grawitacyjnie,będę jednak przenosił kotłownie w inne miejsce i wtedy będzie chodzić tylko na pompie.

 

Moje Pytanie - Jak wstawić zawór 3D,czy należałoby zainstalować odpowietrzniki automatyczne w Tej Instalacji.Założenie jest takie,że ma być Jedna Pompa.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam.

post-12171-1289842969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz ,a gdyby wpiąć zawór na zasilaniu za odejściem na bojler czy działałby prawidłowo,a może lepiej 4d co o tym myślicie.jeszcze pytanie odnośnie odpowietrzników ,czy zakladając że będzie chodzić na pompie ,koniecznie trzeba je montować,nie odpowietrzy się przez naczynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego gdzie będzie naczynie wzbiorcze- jak bezpośrednio nad piecem to można dać i na zasilaniu ale gdyby zostało na starym miejscu ty lepiej na powrocie- nie blokujesz rury bezpieczeństwa. Zawór 4-D też można dać ale koniecznie należy pamiętać o bezpośrednim podłączeniu naczynia do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,kolego widzę że chyba tylko na ciebie mogę liczyć .Jeżeli chodzi o rurę zasilającą poziomo to obecnie mam zrobione wszystko ze spadkami i chodziło na grawitacji pompa jako wspomaganie ,nie chciałbym wszystkiego rozpruwać.Przeróbka instalacji polegałaby na przesunięciu kotłowni o 3 m dalej do garażu , a w miejscu starej kotlowni ma być dołozony grzejnik i ma powstać pokój.Zdecydowany jestem na ten zawór 4d, CO będzie chodzić na pompie,CWU chcialbym spróbować na grawitacji.

Nie bardzo kumam z tymi odpowietrznikami ,gdzie wstawić żeby wszystko dobrze śmigało,myślalem że w njwyższym punkcie instalacji jeden wystarczy,to samo z zaworami zwrotnymi ,gdzie wstawić ,czy ten klapowy będzie dobry do grawitacji? .Z Tym różnicowym przy CO to sobie chyba daruje,bo grawitacja i tak nie pójdzie.

Jeśli któryś z kolegów zechciałby poprawić mój schemat ,z góry wielkie dzięki

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.