Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adaptacja Poddasza I Jego Ogrzewanie


shizuo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zapadła decyzja o adaptacji poddasza. Dach ocieplony wełną mineralną 15cm (? obl = 0,039 W/mK), ściany ocieplone styropianem 10cm, pod podłogą styropian 5 cm. Pomimo tego iż na parterze i piętrze ogrzewanie opiera się na CO z kotła w piwnicy, ja chcę mieć własne niezależne ogrzewanie. Załóżmy, że nie ma możliwości przeprowadzenie instalacji przez niższe kondygnacje do poddasza. Budynek nie ma przyłącza gazowego.

Poddasze ma ok 90m2 o wysokości zmiennej 2-2,5m. Znajdują się w nim 3 pokoje, łazienka i kuchnia.

Na samym środku znajduję się komin przy którym chciałbym zainstalować piec wolno stojący z płaszczem wodnym, który miałby zasilać 4 grzejniki i bojler. Mieszkanie to będzie miało charakterystykę otwartą, więc powietrze będzie mogło swobodnie krążyć.

Pytanie brzmi, czy któryś z szanownych użytkowników ma, spotkał się, lub wie czy to będzie hulało? czy jest to wydajne ? jaka firma najlepsza ?

Nadmienić trzeba, że mam dobry dostęp do drewna, które przeznaczę na opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddasze ma ok 90m2 o wysokości zmiennej 2-2,5m. Znajdują się w nim 3 pokoje, łazienka i kuchnia.

Na samym środku znajduję się komin przy którym chciałbym zainstalować piec wolno stojący z płaszczem wodnym, który miałby zasilać 4 grzejniki i bojler. Mieszkanie to będzie miało charakterystykę otwartą, więc powietrze będzie mogło swobodnie krążyć.

 

Nadmienić trzeba, że mam dobry dostęp do drewna, które przeznaczę na opał.

A czy masz pomysł podnoszenia i miejsce na te spore ilości drewna (ok 1/2mprz/tydzień) które trzeba będzie spalić w tym kotle B)?

No i dyżury palaczy, bo to zaledwie parę godzin stałopalności...

Ale zagadnienie na Forum ciekawe - do wymiany pomysłów bo wielu jest uczestników z podobnym zagadnieniem poddaszowo-teściowym :(

PozdrA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce będę miał, gdyż z racji konstrukcji dachu są miejsca, których nie da się inaczej efektownie wykorzystać.

Zapomniałem dodać iż w grę wchodzi instalacja kolektorów słonecznych do tej instalacji.

Jaka istnieje alternatywa w moim przypadku, wykluczam ogrzewanie elektryczne ?

Wedle optymistycznych danych technicznych pełne załadowanie powinno wystarczyć na 8h, czy to realne?

 

hahaha, dokładnie, to jest zagadnienie poddaszowo-teściowe:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz - znam kilka podobnie 'poddaszowych' rodzin - ale oni palą wspólnie z 'tymi co na dole' B)

Co do solarów - oczywiście tak, ale z drewnem to się trzeba zabezpieczyć na sezon, aby nie nosić tego przez salony, bo wojna gotowa :(

Poczekajmy na opinie innych, bardziej doświadczonych...

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega zaadoptował poddasze na mieszkanie ,zrobił centralne oddzielne kocioł

stoi w piwnicy, z rurami wyszedł na zewnątrz od ściany szczytowej pociągnął do góry i tam przebił się do mieszkania.Rury te co idą na zewnątrz zawinął watą szklaną i ocieplił to wszystko styropianem zaciągnął klejem z siatką . Działa to już mu to trzeci sezon i niema problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.