Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ma ten sam problem, w domu ciepło, spalanie w miarę rozsądne kg, ale niestety z przeciwnej strony od podajnika ciągle górka niedopalonych groszków. Ustawienie teraz przy -17 stopni, 8s przerwa 32s, wentylator odsłonięty w 75%, moc 30%, przestój 12s co 30 minut, wentylator w potrzymaniu 30s/5minut. W domu temp. 21 stopni, zawór 4d w skali 1-10 ustawiony na 5. To że jest sadza w piecu to się powoli z tym pogodziłem, ale nierównomierne spalanie chciałbym wyeliminować. Co zmienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za patent spróbuje ale znalzłem przyczynę rwania zawleczek.

Jak paliłem drzewem zapomniałem raz zakryć palnik i wpadł mi z futryny duży wkręt do drewna był pokrzywiony nieregularnie wieć pewnie to podajnik miał z nim kontakt. Więc sie wyjaśniło czemu w ostatnim tygodniu zużyłem 3 zawleczki i 2 gwoździe, podajnik jest cały sprawdzałem.

Właśnie jestem po czyszczeniu i uszczelnieniu palnika, jutro wielka próba i zobacze czy to pomoże ale powinno bo miałem takie same objawy jak inni.

Jutro wieczorkiem podziele się z wami nowymi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ma ten sam problem, w domu ciepło, spalanie w miarę rozsądne kg, ale niestety z przeciwnej strony od podajnika ciągle górka niedopalonych groszków. Ustawienie teraz przy -17 stopni, 8s przerwa 32s, wentylator odsłonięty w 75%, moc 30%, przestój 12s co 30 minut, wentylator w potrzymaniu 30s/5minut. W domu temp. 21 stopni, zawór 4d w skali 1-10 ustawiony na 5. To że jest sadza w piecu to się powoli z tym pogodziłem, ale nierównomierne spalanie chciałbym wyeliminować. Co zmienić??

 

 

Sladdi witam w klubie :) zgadzam się z Tobą w 100%- spalanie w kg w miarę dobre tylko tylko te holerne niedopałki z jednej strony przez które pewnie spalanie mogłoby się jeszcze zmniejszyć bo podejrzewam że płomień byłby równiejszy i szybciej osiągał by kocioł temp.Nawet ustawienia mam bardzo podobne do Twoich, 8s podawanie 40 przerwa wentylator odsłonięty w 80%, moc 10% (na początku też miałem 30 ale przy 10 płomień jest wyższy i piec szybciej mi się nagrzewa przestój 12s co 10min ,wentylator w podtrz. 45s co 4,30s w domu również mam 21 st. zawór również w okolicach połowy a temp na piecu 65st. czy żar podczas przestoju nie schodzi Ci za nisko przy takim ustawieniu (co 30min) ?sadza rzeczywiście zbiera się szybko,dobrze że czyszczenie jest w miarę łatwe to czyszczę go co 2 lub 3 dzień a Ty? a był u Ciebie ,,SERWIS, odnośnie nierównomiernego spalania? Trzeba coś z tym zrobić bo tak być chyba nie może! a czy zaobserwowałeś też u siebie że płomień od strony spadających groszków na obrzeżu jest wyraźnie spokojniejszy porównując do drugiej strony-czy też tak masz? na moje oko jest problem z nawiewem. Co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie wszystkich !!!

 

Dzięki wam i temu forum z nakładem małej pracy i nerwów udało mi się w końcu ustawić i uszczelnić piec.

Nie wiem czy to komuś pomoże tak jak inni napiszę moje ustawienia.

 

Więc tak moje mieszkanko jest parterowe i mam 130 m2 na parterze + garaż osobno 1 grzeknik + podłoga grzewacza salon,kuchnia, wiatrołap,łazienka i korytarz razem jakieś 80m2, a w piwnicy nie mam ogrzewania 100m2.

 

Dom jest psotawiony z Ytonga 36,5 grubość klasa 400, podmurówka jest z bloczka i ocieplona, izolowana od wilgoci + 5cm steropian w ziemi i 8 nad ziemią, dwa stropu teriva, górny ocieplony 10cm steropian, dom do okoła nie jest jeszcze ocieplony

Piec jest nastawiony na 45 st. i podłoga 31 st, nie posiadam w układzie pompy do bojlera ani zaworu 4D

czas pracy - 10s

czas przerwy- 39s

siła nadmuchu- 40% jak miałem na 30 czy 20% ustawioną dmuchawę to miałem ciągle dużo spieków teraz jest lepiej wiec 40 jest optymalne przynajmniej dla mnie

czas pracy w podtrzymaniu - 25s

przerwa w podtrzymaniu - 15min

wentylator w podtrzymaniu - czas pracy - 35s

czas przerwy - 4,30min

czopuch jest otwarty na 60% ponieważ mam bardzo duży ciąg w kominie, komin mam z kamionki i ociplony watą

każdy grzejnik ma założony termostat

 

Przez ten tydzień i w takie mrozy jak teraz w całym domu tylko poza jednym pokojem mam 25 st. przy cigłej pracy pieca z takimi ustawieniami niżej już sie nie daje.

Spalanie to jakieś 50kg grosiku na 2,5 dnia

piec tak jak u innych u mnie też się smoli wiec przepalam drzewem,

do palenie drzewem urzywam nie wiem jak to się nazywa ale jest w zestawie z piecem Defro klapka do regulowania ciągu którą przykręca się na spodnie drzwiczki pieca bardzo pomocna jak dla mnie i jeszcze urzywam przy paleniu drzewem i weglem na górnym palenisku programatora co daje mi możliwość załadowania pieca na jakieś 4 godziny po czym programator wyłącza mi pompy i cały piec koło jakieś 1 w nocy. Wiec nie muszę martwić że piec działa bez sensu. Podczas palenia na górnym palenisku ustawiam piec że pracuje w automacie, wyciągam wtyczkę z tyłu pieca od wentylatora bo mi jest nie potrzebny i nie musi zjadać prądu bez sensu powietrze reguluje klapką, i przestawiam podajnik w menu instalatora, praca podajnika automatyczna, na wyłącz, przez co podajniki się nie załącza podczas palenia na górnym ruszcie.

Programator pomaga też jak pale groszkiem ponieważ, sprawdzona metoda jeśli programator odetnie zasilanie pieca podczas jego pracy to przy ponownym załączeniu napięcia piec powraca do poprzedniego stanu pracy więc ruszają od nowa pompy i cały ten cykl podawania paliwa a co ciekawe to potrafił mi się piec od nowa rozpalić po 7 godzinach, więc czasami nastawiam sobie piec jak jest cieplej, że chodzi mi 2 godziny a potem zanika napiecie na jakieś 3-5 godzin po czym piec znów działa na następne 2 godzin i tak dalej. Przydatna sprawa jak trzeba gdzieś wyjechać na dłuższy czas. Takich włączej i wyłączń można na dobę nastawić 9.

 

Nie wiem czy komuś pomogłem a jeśli ktoś ma jakieś pytania to podaje kontakt [email protected]

 

Pozdrawiam i dzięki wszystkim jeszcze raz za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mysle, ze podajesz za duzo powietrza.

 

Moje ustawienia kotla (defro duo plus 15kW):

Temp c.o. 65°C

czas/przerwa podawania 5s/90s

sila nadmuchu 8%

praca/przerwa podtrzymania 10s/30min

wentylator w podtrzymaniu praca/przerwa 60s/5min

histereza kotla 5°C

przeslona wentylatora calkowicie otwarta

 

Ogrzewam 100m^2, budynek dobrze izolowany, temp dzien/noc 21/19°C.

Kociol jest w trybie pracy przez okolo 15 do 20h/dobe, dlatego ustawienia w podtrzymaniu moga nie byc optymalne.

Pale ekogroszkiem, powstaje drobny popiol, bardzo niewielka ilosc spiekow, kociol czyszcze raz na 4dni - wiaderko 20litrow popiolu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, u mnie ten problem też się pojawił. Po przeczyszczeniu całego kolana od retorty ,wyczyszczeniu wentylatora , uszczelnieniu retorty nadal nic. Winą okazała się nakrętka od regulacji ciągu wentylatora. Wcześniej też próbowałem przeróżnych ustawień pieca,teraz piec chodzi po piewnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Napisałeś siła nadmuchu 8%. Ja mam też DD 15kW i skok ustawiania dmuchawy wynosi 10%. Jest jakaś możliwość zmiany tego kroku?

 

Dzięki za info.

To zależy jaki ma$z sterownik ja mam st 57 z PID i mozna po 1% w gore lub dol dodawac. Odnosnie tego sterownika ma ktos z panstwa taki. Poniewaz zauwazylem ze u mnie wentylator max obroty ma na 60% jak daje powyzej tej wartosci to tak jakby zaczynal slabiej dmuchac. Mysle ze moze blokuje go czujnik spalin ktory jest zalozony przy czopuchu, bynajmniej wydaje mi sie to dziwne i ciekawi mnie czy u wa je$t tak samo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

siemka wszystkim rowniez posiadam kociolek defro duo 15kw lux pid st 57

 

chodzi od 2 tygodni na pid i zastanawiam sie jakie wspolczynniki dac na moc wentylatora bo jest od -300 do +300 oraz moc pieca od -20 do +20

 

pomoze ktos :)

Edytowane przez Arczi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciagne dalej ten temat moze ktos pomoze i doradzi :)

 

Mam oto taki wiatrak jak na obrazkach czy dobrze jest ustawiony tymy nakretkami ??

 

ma ktos taki u siebie ?

 

i odnosnie sterownika pid 57 jak macie ustawiona moc wiatraka i moc pieca ?

bo tylko to mozna ustawiac na CO jak chodzi piec na auto PID

i jeszcze tryb nadzoru jak mozna proscic jakie ustawienia macie :)

bym byl bardzo wdzieczny

obecnie moc pieca mam na 1 ustawiona a moc wentylatora 60

 

pozdrawiam

Arek :)

Temperatura zadana na co - 60 stopni

jak cos posiadam filmik jak sie pali w kotle dla zainteresowanych

post-47058-0-26973500-1356885631_thumb.jpg

post-47058-0-19369300-1356885641_thumb.jpg

Edytowane przez Arczi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ciagne dalej ten temat moze ktos pomoze i doradzi :)

 

Mam oto taki wiatrak jak na obrazkach czy dobrze jest ustawiony tymy nakretkami ??

 

ma ktos taki u siebie ?

 

i odnosnie sterownika pid 57 jak macie ustawiona moc wiatraka i moc pieca ?

bo tylko to mozna ustawiac na CO jak chodzi piec na auto PID

i jeszcze tryb nadzoru jak mozna proscic jakie ustawienia macie :)

bym byl bardzo wdzieczny

obecnie moc pieca mam na 1 ustawiona a moc wentylatora 60

 

pozdrawiam

Arek :)

Temperatura zadana na co - 60 stopni

jak cos posiadam filmik jak sie pali w kotle dla zainteresowanych

Przy paleniu z PID klapka powinna być otwarta na stałe

http://www.techsterowniki.pl/75-poradnik-instalatora

Na moim piecyku mam ustawione współczynniki wiatrak - 0; kocioł - 0 wszystko działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy aby uszczelnić retortę muszę koniecznie ją rozkręcić, czy mogę zrobić to to bez rozkręcania? czy przed uszczelnieniem mam jakoś specjalnie to wszystko wyczyścić, możde wystarczy szczotka druciana?

 

Żeby zrobić to porządnie trzeba rozebrać.

 

Szczotka druciana plus ewentualnie młoteczek i śrubokręt wystarczą do wyczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze podajesz za duzo powietrza.

 

Moje ustawienia kotla (defro duo plus 15kW):

Temp c.o. 65°C

czas/przerwa podawania 5s/90s

sila nadmuchu 8%

praca/przerwa podtrzymania 10s/30min

wentylator w podtrzymaniu praca/przerwa 60s/5min

histereza kotla 5°C

przeslona wentylatora calkowicie otwarta

 

Ogrzewam 100m^2, budynek dobrze izolowany, temp dzien/noc 21/19°C.

Kociol jest w trybie pracy przez okolo 15 do 20h/dobe, dlatego ustawienia w podtrzymaniu moga nie byc optymalne.

Pale ekogroszkiem, powstaje drobny popiol, bardzo niewielka ilosc spiekow, kociol czyszcze raz na 4dni - wiaderko 20litrow popiolu.

 

pozdrawiam

Witam

 

czy masz ustawienia ręczne ? czy piec pracuje na PID ?

jakie masz spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Defro Sigma 16 kW . U mnie przeslona wentylatora WPA 07 jest na stale otwarta (tzn. te ciezarki) . Kociol pracuje na Grupowe-reczne. Pale groszkiem syberyjskim 600 zl/tona. Spalanie okolo 30-35 kg dziennie ogrzewam 315 mkw w tym ogrzewany garaz. Min. moc kotla 8kW , max 16 kW. Dodam ze dwa razy uszczelnialem retore. Po pierwszym razie sylikon do kominkow nie wytrzymal i sie wykruszyl. Drogim razem uzylem uszczelniacza do kominkow TYTAN 1500 stopni do dzis jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić to porządnie trzeba rozebrać.

 

Szczotka druciana plus ewentualnie młoteczek i śrubokręt wystarczą do wyczyszczenia.

Kurcze ale jak to draństwo rozebrać? Może inaczej, rozebrać jak rozebrać no ale potem trzeba to złożyć i dopiero zasilikonować. Tylko jak tam od tyłu się dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przy paleniu z PID klapka powinna być otwarta na stałe

http://www.techsterowniki.pl/75-poradnik-instalatora

Na moim piecyku mam ustawione współczynniki wiatrak - 0; kocioł - 0 wszystko działa prawidłowo.

 

A jakie masz spalanie groszku na tym PID'zie, powierzchnię ogrzewaną i czy budynek ocieplony czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam !

Ma piec defro duo 15 kw i ogrzewam dom 200 m2 . 12 grzejników i podłogówka 80 m2 , dodatkowo wymiennik CWU 300L (solar) .

Od paru dni pale ekogroszkiem czarna perła (26 Mj) mam problem z dużymi spiekami i osiągnięciem zadanej temperatury .

Jakie powinienem mieć ustawienia ? czy to wina węgla ?

Moje ustawienia :

-czas podawanie/czas przerwy 7s/47s

-czas podtrzymania/przerwa podtrzymania 20s/20min 

-nadmuch 30 %

-klapka wentylatora otwarta na 1,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Za mało konkretów:

jaka jest temp. zadana,ile idzie na grzejniki?

potrzebne zdjęcia jak wygląda to na palniku i jaki jest popiół

rodzaj palnika i 1 rzecz czy jest uszczelniony?

 

małe sprostowanie czarna perła nie ma 26MJ/kg ale 23-24MJ/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.