Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy, Awarie Sterownika Economic Premium Firmy Recalart Electronic.


tomkiki

Rekomendowane odpowiedzi

To ok. Dostałem oficjalną informacje ze Klimowicz nie rekomenduje włączonego priorytetu cwu wraz z PID. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że,założenie tego sterownika jak i POD jest ciągła praca kotła z modulacja mocy. Natomiast zauważyłem u siebie ze gdy mam ustawioną temp 57 to pięć i tak przebije do 68. Podobno sterownik ten zbiera dane na podstawie szybkości wzrostów temp i zapisuje je w pamięci. Następnie na podstawie tych danych dobiera parametry mocy podawanie i dmuchawa (jeśli się mylę proszę o korektę). Proponuje resetuj ustawień fabrycznych tak aby wyczyścić dane zebrane przez sterownik i zobaczyć co to da. Ka że względu na brak możliwości poprawnej pracy PIS i priorytetu cwu PIDa nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

Klimosz wypuścił nowy piec DUO NG a wraz z nim nowy sterownik PREMIUM PID NG z pełnym PIDem, sygnalizacją awarii poza kotłownią itd... W instrukcji pieca jest pokazany schemat podłączenia tego sterownika i wygląda on w zasadzie tak jak stary ECONOMIC PREMIUM.

 

Zastanawiam się czy da się zaktualizować nasze sterowniki do wersji PID NG??

 

 

 

I co, sprawdził ktoś, czy się da zaktualizować soft? Na stronie Racalart nie występuje taki typ (PID NG) więc jest ta "nowość" do nabycia pewnie tylko w Klimoszu.

 

 

Mój sterownik PREMIUM znowu fisiuje - jak co roku zresztą - poprostu ręce i kokardy opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko przy włączonej pogodówce znowu wychładzał się powrót i zawór otwiera się i zamykał na przemian nie puszczając ciepła na dom, czyli standard :-(

 

Wczoraj w końcu zabrakło mi sił, ustawiłam P1 z ręki i było ok, kaloryfery zaczęły grzać po ludzku i kocioł był we władaniu "pokojówki". Dziś powrócę do ustawiania tego ustrojstwa przed zimą.

 

Ja naprawdę szczerze nie znoszę tego kotła. co roku muszę się doktoryzować i przechodzić te same męki twórcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz krzywa grzewcza i jaka temp zabezpieczenia powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania mnie się wydawało, że już opanowałaś swoją instalację. Na czas wygrzewania instalacjii domu włącz wyższy bieg pompki, obniż minimalną temp. ochrony kotła i podnieś tę dodatkową temp. kotła dla poprawy pracy zaworu (nie pamiętam parametr P18 w serwisowych ? daj ze 25st.C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, sprawdził ktoś, czy się da zaktualizować soft? Na stronie Racalart nie występuje taki typ (PID NG) więc jest ta "nowość" do nabycia pewnie tylko w Klimoszu.

 

 

Mój sterownik PREMIUM znowu fisiuje - jak co roku zresztą - poprostu ręce i kokardy opadają...

 

Reclart w tamtym roku odpisał mi że istnieje taka możliwość - koszt 50zł netto - trzeba im wysłać element sterownika z wyświetlaczem w celu aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam :-) Dziękuję, że się odezwaliście, nie przyszło mi powiadomienie o odpowiedziach.

 

 

A jaka masz krzywa grzewcza i jaka temp zabezpieczenia powrotu?

 

Krzywa nr 7, temp. ochrony fabryczna. Na kotle 61 a na powrocie 30, zawór lata jak ktośtam ;-) po pustym sklepie. 

 

Ania mnie się wydawało, że już opanowałaś swoją instalację. Na czas wygrzewania instalacjii domu włącz wyższy bieg pompki, obniż minimalną temp. ochrony kotła i podnieś tę dodatkową temp. kotła dla poprawy pracy zaworu (nie pamiętam parametr P18 w serwisowych ? daj ze 25st.C)

 

Też tak sądziłam, ale jak widać co roku muszę tę mękę przechodzić. Idę zatem do kotłowni obniżyć ochronę kotła jak sugerujecie i resztę rad wprowadzić w życie. O efektach doniosę  :-)

 

 

Reclart w tamtym roku odpisał mi że istnieje taka możliwość - koszt 50zł netto - trzeba im wysłać element sterownika z wyświetlaczem w celu aktualizacji.

 

Szkoda, że nie wiedziałam tego latem, na pewno po tym sezonie grzewczym z tego skorzystam.

 

 

________________________________

 

Jak ja nie znoszę tego Klimosza!!!!!!!!!!!

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dawno tu nic nie pisałem, ale mam pytanie do posiadaczy sterownika Economic Premium:

Czy ma ktoś problem z podgrzewaniem CWU??

Temperatura zadana 46stopni a grzeje na 60-64... nie wiem co jest grane, instalacje użytkuje 4 sezon nic nie zmieniane i nigdy tak nie było, więc głównym podejrzanym jest sterownik choć jeszcze nie przyłapałem go na gorącym uczynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak kociołek pracuje. Priorytet cwu czy pompy równoległe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytet CWU - a jakie to ma znaczenie?? 4 sezon działa tak samo i zawsze było OK.

 

Zrobiłem przwrócenie ustwaień fabrycznych, poustawiałem wszystko od nowa, temp CWU spadła do 30 stopwni pomimo 46 zadanych i tym razem pompka się nie włączyła... Po wyjęciu wtyczki z kontaktu i ponownym włożeniu pompka od CWU zaczęła działać... Ciekawe czy się wyłączy... Tak czy siak to sterownik chyba coś siada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termomentr ok bo podaje prawdziwą temp na wyświetlaczu jak 60 to 60 itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Ja posiadam Premium PID NG.

Mam "dobrą" wiadomość. Jak kupowałem kocioł z sterownikiem 2 lata temu, to był to super, hiper sterownik za takie same super, hiper pieniądze. Przynajmniej wg "Klimosza". Na dzień dzisiejszy brak wsparcia dla tego "cuda". Z tego co się dowiedziałem "Klimosz" nie współpracuje już z firmą produkującą nasz sterownik. Obrazili się chyba na siebie. Przynajmniej tak można było wywnioskować po rozmowie z pracownikiem firmy Recalart.

Za to podano mi rozwiązanie - mogę kupić nowy oparty na zupełnie innym procesorze. Rozumiecie super, hiper ....itd..

 

Tak więc każdemu kto kupuje kocioł proponuję rozważyć kupno sprawdzonego niezależnego sterownika. O ile gwarancja na to pozwoli oczywiście. Chociaż gwarancja to też ułuda patrząc na niektóre zapisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytet CWU - a jakie to ma znaczenie?? 4 sezon działa tak samo i zawsze było OK.

wbrew pozorom ma to jednak znaczenie. sterownik premium przy wlaczonym priorytecie cwu i pid ma blad w algorytmie. Dlatego zadalem to pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłeś do klimosza z tym problemem. Jeśli tak to napisz jakie proponowali rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie!

Żałuję, że dopiero teraz znalazłem ten wątek. Mój kocioł to Klimosz Multi Duo NG 20kW ze sterownikiem

ECONOMIC PREMIUM

Klimosz v.2.00e23

MEM_Man,: EON

FLASH OK

 

Potwierdzam wiele zamieszczonych tutaj opinii nt tego sterownika. M.in. "szalejący" zawór 4D. Dodam, że przy obciążeniu (odbiór ciepła) przy częstych zmianach nastaw udaje mi się jakoś wysterować kocioł, choć zmiana paliwa to prawdziwy koszmar - kilka dób potrafi chodzić dobrze, po tym czasie zaś gaśnie albo nie dopala paliwa. Z tego powodu przeszedłem na pellet, aby wykluczyć kiepskiej jakości opał jako przyczynę problemów z wysterowaniem (paliłem ekogroszkiem niby Pieklorz (960 zł/1T)).

Główny problem, który mnie tu przywiódł to nastawienie kotła latem, tylko na grzanie wody. Przy wzroście temperatury zewnętrznej (otoczenia), choć kotłownia jest w piwnicy brak odbioru mocy jest największą zmorą sterownika (?), kotła(?). Oczywiście ustawiłem na minimum podawanie paliwa w podtrzymaniu, a czas pomiędzy pracą w podtrzymaniu ustawiłem na max, przy którym kocioł nie gaśnie, tj. 60 min.

Gdybym mógł ustawić ręczne załączanie pompy obiegowej po osiągnięciu na kotle określonej temperatury, zapewne ograniczyłoby to nagrzewanie kotła do temp. krytycznej ale nie znalazłem takiej opcji w ustawieniach. Z uwagi na traktowanie przez sterownik zaworu 4D jak wkrętarki odłączyłem sterowanie elektryczne i mam lekko otwarty zawór, aby grawitacyjnie odbierał część mocy - choć to jest bez sensu z punktu widzenia ekonomii.

U znajomych (inne kotły, inny sterownik) nie ma problemu z ogrzewaniem ciepłej wody 100kg taniego miału/m-c. Podajnik rynnowy jest bardzo wrażliwy na jakość paliwa i nawet nie próbuję z tanim miałem, skoro mam już spore problemu z niby dobrym ekogroszkiem.

Jak u Was wygląda kwestia ogrzewania tylko CUW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zeszłego lata w kotle z palnikiem Pancerpol PPS 25 latem szło około 2 kg/dobę Wesołej, a kocioł 18 kW osiągał sprawność 35-40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jestem po serwisie sterownika economic 3000...większośc objaówów opisanych we wcześniejszych postach....serwis wymieniał 5 kondensatorów w sterowników bo ponoć pusicły już ze starości (kociał 2009) i wgrali nowy soft...sezon przed nami zobaczymy...choć dodam że mam drugi zestaw na wszelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój sterownik po serwisie. Objaw - pełna loteria jeśli chodzi o sterowanie zaworem 4 -D. Najczęściej nie otwierał go po rozpaleniu. Otrzymałem informację, iż winne są źle dobrane wartości kondensatorów. Po naprawie to nie ten sam sterownik, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zobaczymy jak długo to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.