Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy, Awarie Sterownika Economic Premium Firmy Recalart Electronic.


tomkiki

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat, ponieważ mam już powoli dość pojawiających się z znienacka problemów tego sterownika.

Zależy mi na tym, aby jak najwięcej osób wypowiedziało się na ten temat. Opisało, z jakimi problemami się spotkało, oraz jak sobie z nimi poradzić.

 

Studium przypadków:

 

1. Moim pierwszym problemem, z jakim się spotkałem w tym sterowniku, to losowy problem z zapamiętywaniem wprowadzanych parametrów. Jak chciałem wprowadzić na raz np. P1- temperaturę ogrzewania, P2- typ ogrzewania (czas podawania węgla) oraz P3- podajnik przerwa i zapisać za jednym razem. Sterownik nie zawsze zapamiętywał te wszystkie ustawienia.

Rozwiązanie:

Dane wprowadzać pojedynczo za każdym razem je zapisując.

 

2. Głupie wyłącznie i włączanie się na nowo pomp, po wprowadzeniu dowolnej zmiany w ustawieniach. Jest to strasznie denerwujące, ponieważ pompy głośno startują nie jednokrotnie strasząc lub budząc innych domowników. Objawia się to również, kiedy chcę podglądnąć wskazania temperatur w teście regulatora P12. Wtedy piec cały się wyłącza i po wyjściu startuje od nowa.

 

Sugestia do producenta.

Niech któryś z programistów zrobi w menu osobną zakładkę pod tytułem wskazania temperatur, która będzie pokazywała tylko odczyty, a nie testy. Było by to bardzo przydatne podczas kontrolowania temperatury spalin, itp. bo piec by mi się nie zatrzymywał, tylko pracował ciągle, a ja mógłbym śledzić wskazania na bieżąco.

 

3. Sterownik z niewyjaśnionych mi dotąd przyczyn, potrafi przestać włączać wentylator lub silnik motoreduktora.

Rozwiązanie:

Przeważnie pomaga wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. W ostateczności przywrócenie parametrów fabrycznych P13.

 

4. Bzdurne ustawienia PID’a. W instrukcji kotła, jest napisane aby moc kotła regulować tylko parametrami P3 podajnik - przerwa i P4 - moc dmuchawy, a czas podawania węgla P2 zostawić w spokoju na fabryczne 5s. Niestety w ustawieniach PID’a mamy możliwość zmiany parametrów P4 i P2 dla poszczególnych stopni mocy (są 3) , a parametr P3 zostaje taki sam dla wszystkich stopni. Gdzie tu logika? Producent kotła, mówi swoje a producent sterownika robi swoje.

Dodam jeszcze, że piec pracując u mnie w tym trybie, sam się raz wygasił. Rzekomo z niemożności wejścia w zadaną temperaturę (zbyt słaba ustawiona moc palnika). Tak zasugerował konsultant telefoniczny z Klimosza, doradzając, żebym od razu darował sobie tego PID’a i czym prędzej go wyłączył (porodówkę z resztą też).

Skoro PID ma takie problemy, że mimo trzech różnych stopni ustawień mocy palnika, nie jest w stanie zagrzać kotła to nie mamy, o czym rozmawiać, a wnioski nasuwają się same. PID to nie dopracowany bajer w tym sterowniku za który przyszło nam płacić. ;/

 

Rozwiązanie:

Na razie brak. Jak zawiesił się wentylator i musiałem przywracać ustawienia fabryczne, to dałem sobie spokój z PID’em.

 

5. Dziwne działanie pogodówki.

Myślałem, że sterownik powinien na podstawie temperatury na zewnątrz dobierać temperaturę P1 oraz temperaturę obiegu C.O (którą fizycznie ustala siłownik na zaworze 4D).

I tak niby jest, z tym, że mój kocioł nie zależnie od tego czy na dworze jest 5 czy 16’C załącza się przy temperaturze kotła 55’C , gaśnie przy 58’C, a bezwładność dobija czasami do 63-64’C (w zależności od obciążenia przez obiegi C.O, C.W.U). Temperatura w obiegu C.O wydaje się dostosowywać do panujących warunków na zewnątrz domu.

Nie wiem czy jest to dobre działanie, czy nie. Nie mniej jednak trochę mnie dziwi ta niezmieniająca się temperatura załączania kotła (55’C) o raz wyłączania (58’C). Zobaczę, co będzie się działo jak nadejdą mroźne dni.

 

6. Ostatni (ale na pewno nie jedyny ;/ ) przypadek , jaki mi się zdarzył z tym sterownikiem, to ten KLICK. Opisałem go w tamtym temacie, ponieważ to on (a dokładnie wypowiedzi Pani aniam69 oraz Pana misio50 KLICK) jako pierwszy u twierdziły mnie w przekonaniu, że z tym sterownikiem jest coś nie tak.

 

Mam nadzieję, że przyłączycie się państwo do tej dyskusji i uda się nam wywołać wrzawę na forum, która przyczyni się do zajęcia oficjalnego stanowiska w tej sprawie przez producentów sterownika jak i kotłów.

 

PS.

Ja osobiście jeszcze nie reklamowałem tego sterownika, głównie dla tego, że część tych problemów pojawia się losowo i trudno było by mi je udowodnić w serwisie. Po za tym w chwili obecnej, brak czasu nie pozwala mi czekać kilku dni na przyjazd serwisu. Czekam na rozwój zdarzeń na forum i wypowiedzi producentów. W ostateczności jak sterownik padnie w najmniej oczekującym momencie, (co wydaje się bardzo prawdopodobne, przy jego zwariowanym działaniu), lub porządnie zajdzie mi za skórę. Oficjalnie zgłoszę usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje doświadczenia są skromniejsze bo korzystam z tego kociołka tylko w soboty i niedziele a nie codziennie. Kupiłem Ling Duo 15 kW bo jako jedyny ( być może szukałem niestaranie) przeznaczony jest do systemu zamkniętego.Problemy tak jak wielu uczestników forum to opisywało pojawiają się losowo dlatego trudno jest zgłosić reklamację jako trwała usterkę. A tak na marginesie wydaje mi się że oprogramowanie sterownika nie jest przystosowane do kotłów małej mocy np. 15 lub 25 kW.

Pierwszy problem pojawił się po wyłączeniu napięcia - wentylator nie pracował mimo że na wyświetlaczu pokazany jest tryb pracy. Kilkakrotne wyłączenie i włączenie zasilania i :( wentylator pracuje. Zgłoszony telefonicznie problem do producenta - odpowiedz może kondensator , może mały moment obrotowy i za duże opory ; jak będzie się problem powtarzał należny zgłosić reklamację.

 

Potwierdzam niezrozumiałe ( może dla mnie ) działanie regulatora PID. Moje obserwacje- ten sposób regulacji nie zdaje egzaminu kocioł źle pracuje - długo się nagrzewa i wzrasta spalanie . Jeżeli to co pisze tomkiki o stanowisku producenta w tej sprawie to skandal.

Kolejne spostrzeżenia

"Sterowanie" zaworem 4D polega na jego zamknięciu lub otwarciu co powoduje że kaloryfery są albo gorące lub zimne . Oczywiście siłownik zaworu 4D jest kilkakrotnie wysterowany w jedno lub drugie położenie ale czas pomiędzy jednym i drugim impulsem ze sterownika jest na tyle krótki że bezwładność instalacji ( przebiegi wolno zmienne) sprawia że tak rozwiązany sposób regulacja nie ma sensu.Czas pomiędzy kolejnymi impulsami powinien być dłuższy tak by instalacja miała czas na odpowiedz czy temperatura rośnie lub maleje. Ostawiając w obocjach serwisowych parametry P19 nie widać różnicy ( może minimalne - trudno zauważalne) w pracy zaworu 4D po zmianie ustawień. Eksperymentalnie podłączyłem sterowanie zaworem 4D jak 3D i stwierdziłem że temperatura na CO jest utrzymywana na wartości zadanej i centralne lepiej pracuje.

Z "drobiazgów" to włączenie ikony (grzałki) rozpalania biomasy na ustawieniu palenia eko-groszkiem, załączenie się lub nie pompy CO poniżej min. temperatury obiegu lub brak sterowania ( pompa,podajnik,wentylator) z poziomu parametru P12.

Podsumowując to jak na razie porażka Klimosza i RecalArt Electronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja reklamowałem sterownik - został wymieniony.

 

Wady:

1. Latem kiedy piec włączałem wieczorem do palenia ręcznego (podgrzanie wody) dmuchawa w tym trybie nie działała. W trybie rozpalania też nie działała.

Dopiero po przełączeniu w tryb automatyczny (piec podawał węgiel przez chyba 3 min - jak po awarii zasilania) i po rozpoczęciu pracy dmuchawa się włączała - później już ładnie pracowała w trybie ręcznym - ale każdego dnia to samo.

Więc zostawiałem piec włączony w trybie rozpalania na STOP.

 

2. Kiedy ustawiłem temp. na piecu np. 65 st. a termostat pokojowy wyłączy CO piec rozgrzewa się tylko do temp. min czyli 55 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Dziwne działanie pogodówki.

Myślałem, że sterownik powinien na podstawie temperatury na zewnątrz dobierać temperaturę P1 oraz temperaturę obiegu C.O (którą fizycznie ustala siłownik na zaworze 4D).

I tak niby jest, z tym, że mój kocioł nie zależnie od tego czy na dworze jest 5 czy 16’C załącza się przy temperaturze kotła 55’C , gaśnie przy 58’C, a bezwładność dobija czasami do 63-64’C (w zależności od obciążenia przez obiegi C.O, C.W.U). Temperatura w obiegu C.O wydaje się dostosowywać do panujących warunków na zewnątrz domu.

Nie wiem czy jest to dobre działanie, czy nie. Nie mniej jednak trochę mnie dziwi ta niezmieniająca się temperatura załączania kotła (55’C) o raz wyłączania (58’C). Zobaczę, co będzie się działo jak nadejdą mroźne dni.

No właśnie tak ma to działać.

Na kotle stała temperatura niezależnie od war. zewnętrznych.

Ma sie zmieniać tylko temp. c.o. w zal. od temp. zewnetrznej.

Jeśli tak jest, to dla mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Premium ma właściwie wszystkie wymienione tu wyżej wady. Potrafi też zatrzymać pompę cwu przy temp. wody 32st.C. Ot tak sobie. Pomaga tylko przywrócenie par. fabrycznych. Ale to każdorazowe ustawianie wszystkich opcji... :)

 

Nie wytrzymałąm nerwowo i reklamowałam go przedwczoraj w Klimoszu, po niedzieli będę miała nowy. Mam nadzieję - sprawny i godny zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Premium ma właściwie wszystkie wymienione tu wyżej wady. Potrafi też zatrzymać pompę cwu przy temp. wody 32st.C. Ot tak sobie. Pomaga tylko przywrócenie par. fabrycznych. Ale to każdorazowe ustawianie wszystkich opcji... B)

 

Nie wytrzymałąm nerwowo i reklamowałam go przedwczoraj w Klimoszu, po niedzieli będę miała nowy. Mam nadzieję - sprawny i godny zaufania.

Witam

 

Właśnie dziś przyjechał do mnie z racji przysługującej mi gwarancji uprawniony serwisant na rozwiązanie mojego problemu i co się

okazało? Iż żadnej wady regulatora nie stwierdził.Oceniając objawy pracy kotła po konsultacji telefonicznej stanowczo stwierdzając,że jest uszkodzony regulator.Po mojej interwencji do serwisu, Viadrus poinformował mnie,że części wysłał do uprawnionego serwisanta. Serwisant mimo, że nie sprawdził pracy pieca na starym regulatorze,nie słuchał co ma klient do powiedzenia,lecz nadawał niczym zaprogramowana automatyczna sekretarka o teorii funkcjonowania CO+CWU. Ja upierając się przy tym,że regulator jednak jest uszkodzony,więc zaproponował mi wymianę regulatora Economic 300,ale za odpłatnością jesli okaże się,że stary działa poprawnie po sprawdzeniu w serwisie + oczywiście płatny dojazd i godziny pracy serwisanta 100 zł za godzinę.Zgodziłem się. I co ja widzę drodzy Państwo? Przyniósł regulator Economic 300 zabrudzony w sadzach bez opakowania

luzem! Czy to tak wyglądają wysłane części przez serwis Viadrus? Uważam,że nie! Co chciał dokonać uprawniony serwisant? Komentarz pozostawiam Państwu,a o przebiegu dalszej "przygody" z pozostawionym mnie problemem Państwa poinformuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja upierając się przy tym,że regulator jednak jest uszkodzony,więc zaproponował mi wymianę regulatora Economic 300,ale za odpłatnością jesli okaże się,że stary działa poprawnie po sprawdzeniu w serwisie + oczywiście płatny dojazd i godziny pracy serwisanta 100 zł za godzinę.Zgodziłem się. I co ja widzę drodzy Państwo? Przyniósł regulator Economic 300 zabrudzony w sadzach bez opakowania

luzem! Czy to tak wyglądają wysłane części przez serwis Viadrus? Uważam,że nie! Co chciał dokonać uprawniony serwisant? Komentarz pozostawiam Państwu,a o przebiegu dalszej "przygody" z pozostawionym mnie problemem Państwa poinformuję.

Trzeba przyjąć, że uprawniony serwisant wie co robi.

Używany sterownik nie jest niczym dziwnym jednak jego stan swiadczy o poziomie obsługi...

Uszkodzenie sterownika nie jest tak łatwo stwierdzić.

Czytaliśmy tu o przypakach gdy po kilku dniach działania urządzenie sie blokuje lub samoczynnie zmienia działanie i pomaga tylko "reset". Jest to ewidentny przykład uszkodzenia urządzenia, którego nie stwierdzi "srednio" autoryzowany serwis w ciągu godziny.

Czasem takie działanie jest wynikiem błędnie podpiętego sterownika lub wadliwie wykonanej instalacji elektrycznej. Dlatego przyjęło się, że takim klientom mówi się, że maja "rzadki prąd" B) B) :( :)

Ale wymienić zazwyczaj trzeba.

Nie kojarzę jakie miałeś efekty złego działania sterownika, ale jeśli ten będzie działał poprawnie albo uszkodzenia będą innego rodzaju, to na żadne opłaty nie należy sie zgadzać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vernal

 

Chylę czoła przed doświadczonym kolegą. Otóż mój problem w skrócie opisałem na innym wątku,

dziękując koledze Markowi za naprowadzenie mnie na właściwy tok doszukiwań się mojego problemu.

Ale to nie wszystko,że zwarcia dokonywał czujnik temperatury od podajnika i powrót temperatury były równe względem siebie, czujnik od podajnika włożyłem w osłonkę wężyka typu kroplówki szpitalnej i odizolowałem

w ten sposób przebicie, (zwarcie)temperatury wówczas miały swoje właściwości każda.Ten proceder nie sprawdza się na stałe, tak jak to z elektroniką bywa. Problem leży po stronie temperatury na CO,

która jest "nieokiełznana",siłownik nie otwiera zaworu 3-d (jest zamontowany wymiennik) z powodu zbyt wysokiej temperatury CO. Po długim czasie oczekiwania,gdy temperatura na CO spadnie sama,siłownik wówczas zawór otwiera, (może to być nawet 2-wie godziny) chcąc osiągnąć żądany cel przy temperaturze na CO zbyt wysokiej, muszę ingerować np: w podniesieniu krzywej z 6 na 7,ale czasami bywa,że siłownik zaworu zamknąć nie chce. No i tak to streściłem nakreślając swój problem,którym to serwisant nie chciał się zająć. Więc stawiam sobie pytanie jaki miał prawdziwy cel

swojej wizyty? Czy "wepchnąć" mi regulator używany tak jak to opisałem z widocznymi śladami

sadzy,a który serwis Viadrus zapewne wysłał do serwisanta nowy i mu to nie wyszło? Tego już się nie dowiem,ponieważ serwisant odjechał zniesmaczony.

 

Serdecznie Pana pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studium przypadków cześć dalsza:

 

7. Ostatnio na forum wyczytałem, że w teście regulatora (P 12) można sprawdzić czy termostat pokojowy działa poprawnie. Podobno ma się tam pokazywać jakaś literka 'C' i zamieniać na '0' w zależności od stanu termostatu. Postanowiłem to sprawdzić u siebie. Niestety ale chyba nie wiem czego szukać, lub jak zwykle coś jest nie tak z moim sterownikiem. Poniżej zamieszczam film z pokazanym testem regulatora, w którym moją uwagę przykuł ekran cały zamalowany pikselami (widoczny w 17s filmu). Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak sprawdzić w tym teście termostat pokojowy, i czy wszystko działa poprawnie?

 

Film Test Regulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. Mam jeszcze taki problem z czujnikiem pogodówki. Termometr na zewnątrz pokazuje mi np. -1.5'C pogodówka na kotle -0.5'C, lub na zewnątrz -14'C a pogodówka -8'C. Czy to jest normalne działanie tego czujnika? Dodam ze jest on na północnej stronie budynku zamontowany na wysokości ok 1,5m nad ziemią wpięty pod listwą startową na której jest styropian, obok jakieś 0,5m jest okno od piwnicy. Przykręcony jest do kabla 0,75mm2 o długości ok 8-9m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość kabla czujnika może mieć wpływ na wskazania.

Jeśli kabel był oryginalny, to nie powinno byc problemu, jeśli był przedłużany, to powinna to być linka min. 2x1,5.

Wskazania czujnika temp. często da się korygować/kalibrować poprzez odpowiednią funkcję w menu sterownika.

W tym nie wiem jak jest.

Zadzwoniłbym do producenta, na pewno wie.

Można też zwrócić uwagę na sposób zamocowania przewodu w sterowniku i po drodze (jak słabo styka, to też oczywiście może generować przekłamania).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernal zaintrygowałeś mnie tym "rzadkim prądem". Czy chodzi tu np. o lekkie przygasanie żarówki podczas świecenia, bo takie coś parę razy zaobserwowałem w kotłowni.Czy mógłbyś rozwinąć ten temat?

Druga sprawa to kwestia podłączenia sterownika do prądu. Czy może on działać w instalacji bodajże TN-C gdzie bolec gniazdka jest zmostkowany z przewodem neutralnym ?

 

Edit:

Do czujnika zewnętrznego, w ogóle nie było kabla, sam musiałem kupić, a dokładnie hydraulik kupił. W sterowniku nie ma możliwości korekcji ustawień, przynajmniej ja ich nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czujnika zewnętrznego, w ogóle nie było kabla, sam musiałem kupić, a dokładnie hydraulik kupił. W sterowniku nie ma możliwości korekcji ustawień, przynajmniej ja ich nie widziałem.

Może hydraulik "całe życie jedzie na farcie" jak w "Brunecie wieczorową porą" B)

Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to kwestia podłączenia sterownika do prądu. Czy może on działać w instalacji bodajże TN-C gdzie bolec gniazdka jest zmotykowany z przewodem neutralnym ?

Nie wiem jakie teraz są normy na instalacje domowe (może ktoś poda). Jednak z praktyki wiem, że w tego typu instalacjach nie powinno byc żadnych problemów z takimi urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernal zaintrygowałeś mnie tym "rzadkim prądem". Czy chodzi tu np. o lekkie przygasanie żarówki podczas świecenia, bo takie coś parę razy zaobserwowałem w kotłowni.Czy mógłbyś rozwinąć ten temat?

Zasilanie prądem publicznym można porównać do zasilania z akumulatora B) (w pewnym sensie oczywiście).

Jak uruchamiasz silnik, to akumulator jest dość mocno obciążony i łatwo można zanotować spadek napięcia na jego wyjściu.

Jeśli jednak podepniesz to samo auto do 10-krotnie mocniejszego akumulatora (ale o tym samym napięciu), to spadek spadek napięcia będzie wyraźnie mniejszy.

Z energetyki dostajesz zasilanie z pewnym przydziałem mocy (przy stałym napięciu oznacza to przydział natężenia prądu). Jest to maksymalny prąd, jaki może płynąć w Twojej instalacji. W zasadzie w tym zakresie parametry napięciowe nie powinny się zmieniać. Oznacza to taki duży "akumulator", że puszczenie maksymalnego dopuszczalnego prądu nie powinno obniżać wartości napięcia.

Do tego prądu masz oczywiście dostosowane przewody i bezpieczniki.

Jeżeli akumulator jest za mały, to może spadać napięcie i żarówka wtedy mruga. Może to też prowadzić do uszkodzeń lub szybszego zużycia różnego rodzaju urządzeń elektrycznych.

Dawniej miałem to samo - jak sąsiad spawał, to żarówki migały.

Po prostu w okolicy przydzielono za małe akumulatory (na papierze było ok i kasę brali za odpowiednie tylko linie były za słabe).

Od paru lat jest ok - ale słupów przybyło ponad 2-krotnie...

A "rzadki prąd" to zwykły żart, choć czasem używany w praktyce :(

 

Można zadzwonić do energetyki i zgłosić im miganie żarówek. Można nawet powiedzieć, że prąd jest rzadki. Trochę sie pośmieją, ale może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak ma to działać.

Na kotle stała temperatura niezależnie od war. zewnętrznych.

Ma sie zmieniać tylko temp. c.o. w zal. od temp. zewnetrznej.

Jeśli tak jest, to dla mnie jest ok.

 

Wydaje mi się, że tu coś jednak nie gra do końca. Opisałem to akurat w innym temacie gdzie koleżanka aniam69 również porusza ten problem. KLICK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodówka ma w zasadzie wpływać tylko na temp. c.o. (a nie kotła). Klasyczna pogodówka wogóle nie widzi temp. kotła i zakłada, że ta jest odpowiednio wysoka, żeby dało sie ustawić c.o. na obliczonym poziomie.

Tu jest to wszystko razem w jednym sterowniku.

Czemu sie ustawia na 58? Nie wiem, ale moge przypuszczać, że sterownik wie, iż jest to temp. wystarczająca do obsłużenia zadanej w danym momencie przez pogodówkę c.o. (np. u mnie by wystarczyło B)).

Chyba jest tam do tego jakiś parametr - ma ustawiać temp. kotła odpowiednio wysoko w zależności od aktualnie obliczonej temp. c.o. Trzeba poszukać lub dopytać w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parametr P18 - Zawory Mieszające dodatkowa temperatura kotła, w ustawieniach serwisowych sterownika. Jedak nie działa on z pogodówką. Ustawiłem go z 5'C na 10'C licząc, że temperatura na kotle podniesie się z tych nieszczęsnych 58'C do 63'C, ale nic to nie dało. Widocznie ten parametr działa tylko z ręcznymi nastawami temperatury na kotle.

Czytając instrukcję kotła DEFRO DUO, znalazłem taką tabelę:

temp%20na%20zewnÄtrz.jpg

 

Z niej wynika że kocioł może sobie prawidłowo śmigać na tych 58'C ale do 0'C na zewnątrz. Po niżej powinien ją podnosić, a u mnie tego nie robi.

Nie twierdzę że jest to zła temperatura, tylko , że może ona być nie wystarczająca w instalacjach z dużą ilością wody, gdzie jest równie duża bezwładność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studium przypadków cześć dalsza:

 

7. Ostatnio na forum wyczytałem, że w teście regulatora (P 12) można sprawdzić czy termostat pokojowy działa poprawnie. Podobno ma się tam pokazywać jakaś literka 'C' i zamieniać na '0' w zależności od stanu termostatu. Postanowiłem to sprawdzić u siebie. Niestety ale chyba nie wiem czego szukać, lub jak zwykle coś jest nie tak z moim sterownikiem. Poniżej zamieszczam film z pokazanym testem regulatora, w którym moją uwagę przykuł ekran cały zamalowany pikselami (widoczny w 17s filmu). Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak sprawdzić w tym teście termostat pokojowy, i czy wszystko działa poprawnie?

 

Film Test Regulatora

 

cały zamalowany ekran to test wyświetlacza...

 

Ogólnie to nie wiem czemu wszyscy tak narzekają na ten sterownik - naprawdę ma bardzo dużo funkcji i w zasadzie wszystko działa OK. Czasami faktycznie przywiesi się dmuchawa... i nie wiem czemu się tak dzieje ale to pewnie jakiś błąd w sofcie bo wystarczy go wyłączyć i włączyć ponownie i wszystko jest OK. Powiem tak... to dość zaawansowana konstrukcja i każdy kto mniej więcej wie jak to działa wie też że takie urządzenie potrafi mieć błędy i się zawieszać (podobnie jak WINDOWS w kompie). Ogólnie każdy nowy TV też potrafi się przywiesić a część producentów ma nawet funkcję automatycznego update w swoich produktach. Tu raczej nie mamy co liczyć na update od recalart ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami faktycznie przywiesi się dmuchawa... i nie wiem czemu się tak dzieje ale to pewnie jakiś błąd w sofcie bo wystarczy go wyłączyć i włączyć ponownie i wszystko jest OK. Powiem tak... to dość zaawansowana konstrukcja i każdy kto mniej więcej wie jak to działa wie też że takie urządzenie potrafi mieć błędy i się zawieszać (podobnie jak WINDOWS w kompie). Ogólnie każdy nowy TV też potrafi się przywiesić a część producentów ma nawet funkcję automatycznego update w swoich produktach. Tu raczej nie mamy co liczyć na update od recalart ale kto wie...

To nijak się nie ma Windy, która musi pracować tak samo na różnym sprzęcie i z nieprzewidzianym oprogramowaniem użytkowym oraz peryferiami.

Tutaj te wszystkie rzeczy określa tylko i wyłącznie producent.

To nie jest system operacyjny.

Taki regulator nie może się wieszać i da sie to zrobić.

Niech jego użytkownicy będą tego pewni i śmiało domagają się zmiany bubla na normalnie działający sprzęt.

Albo niech nadal równie śmiało narzekają, to producent w końcu się za to weźmie jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ82 Myśląc twoim tokiem, zastosuje analogie do samochodów pewnej znanej marki, którym się podobno blokuje pedał gazu podczas jazdy. Po co wzywać auta do serwisu, w końcu kilka rozwalonych aut z tego powodu,to nie miliony. Więc jak się parę rozwali wraz ze swoimi kierowcami i pasażerami, to nic takiego wielkiego. :o

 

Klient płaci to wymaga. Taka jest zasada dobrego handlu. A u nas, "klient zapłacił, to mamy go w du..e". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomkiki

 

Zgadzam się... tu różnica jest taka że firmy produkujące TV czy samochody robią update softów i naprawiają błędy (chociaż pewnie nie wszystkie) - tu niestety nie ma możliwości update'u no chyba ze serwis... ale oni sami chyba nie mają nowszego softu...

 

Po prostu chodzi mi o to że w tak zaawansowanym sterowniku błędy się zdarzają i wyłapać je można dopiero podczas uzytkowania i KLIMOSz lub RecalArt powinny te błędy naprawiać... ale tego nie robią. Zresztą co tu się dziwic - strona RecalArt jest nieaktualna od kilku lat...

 

a co do serwisu KLIMOSZ to już 3 tygodnie czekam żeby ktoś przyjechał mój piszczący podajnik... i nie wiem ile jeszcze będę czekał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a co do serwisu KLIMOSZ to już 3 tygodnie czekam żeby ktoś przyjechał mój piszczący podajnik... i nie wiem ile jeszcze będę czekał..."

Witam

 

"OPIS OBSŁUGI ZGŁOSZENIA REKLAMACYJNEGO

1.Zgłoszenia reklamacyjne należy składać w Biurze Obsługi Klienta VCS Sp. z o.o w formie pisemnej, telefonicznej lub elektronicznej.

2.Zgłoszenie musi zawierać:

dane i adres użytkownika

nazwę, typ i moc urządzenia

nr. fabryczny urządzenia

opis usterki

informację o pierwszym uruchomieniu i obowiązkowych przeglądach okresowych

kopię lub skan rejestru usług serwisowych

3.Zgłoszenie reklamacyjne wraz z dokumentami jest rozpatrywane pod kątem słuszności roszczeń gwarancyjnych przez Viadrus Centrum Serwisowe.

4.Podczas weryfikacji dokumentów reklamacyjnych sprawdza się :

wpis z datą i pieczątką firmy uprawnionej do pierwszego uruchomienia

wpisy o obowiązkowych przeglądach okresowych

czy reklamowane urządzenie lub część obejmuje gwarancja producenta

5.Rozpatrzenie reklamacji na podstawie zgromadzonych dokumentów następuje w ciągu 3 dni roboczych

6.Brak wpisu o uruchomieniu przez autoryzowany serwis lub brak wymaganego przeglądu okresowego powoduje nie uznanie reklamacji gwarancyjnej.

7.O odrzuceniu reklamacji na podstawie dokumentacji lub jej braku, użytkownik kotła i firma serwisowa, która go obsługuje jest informowana pismem.

8.Informacja pisemna jest wysyłana emailem, faksem lub pocztą

9.Po odrzuceniu reklamacji proponujemy odpłatny serwis dealera, serwisu regionalnego lub fabrycznego VCS - o wyborze serwisanta decyduje użytkownik urządzenia

10.W przypadku uznania roszczeń użytkownika z tytułu gwarancji , usługę serwisową wykonuje firma wyznaczona przez pracowników Biura Obsługi Klienta VCS Sp. z o.o.

11.W przypadku wyjątkowych pracownicy Biura Obsługi Klienta może zaradzać przedstawienia dokumentacji fotograficznej zgłaszanej usterki.

12.Niezgodność stanu faktycznego urządzenia, instalacji ze zgromadzoną dokumentacją powoduje nie uznanie reklamacji jako gwarancyjnej, wtedy usługa serwisowa może być wykonana odpłatnie

13.Koszty nieuzasadnionego wezwania serwisu pokrywa zamawiający - użytkownik kotła

14.Po zakończeniu czynności serwisowych jest sporządzany "Protokół Naprawczy", podpisany przez serwis i użytkownika."

 

Proszę zwrócić uwagę na punkt piąty.

Swoją drogą,czy ktoś próbował wyegzekwować przysługujące mu prawa gwarancyjne sądownie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.