Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Propanu


patrykp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem zapytać Was czy spalanie propanu, a raczej ilosc jaka jest spalana jest normalna.

 

Domek ~100m2, nie ocieplony (docieplony dach oraz podlogi), nowe okna, nowe drzwi.

Nowy piec dwufunkcyjny Junkers z zamknietą komorą spalania, przezbrojony na propan.

Zasilany jest propanem z dużej butli Shella (2700L)

Dom użytkuje 1 osoba co drugi dzień maxymalnie.

 

Piecem steruje bezprzewodowy Auraton 2005TX.

Temperatura zadana w dzien 20C, w nocy 18C.

 

Piec na miesiac spalil okolo 100m3 *okolo 8,50pln za metr = 850pln :o

 

Czy to jest normalne spalanie ?

Gdzie szukac przyczyn ?

 

Dodam tylko od siebie iż gdy jestem w domu - pale dodatkowo w kominku i wtedy ogrzewanie nie dziala.

Zastanawiam sie jeszcze nad montazem zasobnika cieplej wody tak zeby ogrzewanie grzalo mi wode i piec nie musial odpalac zaraz po odkreceniu kranu.

 

Temp na piecu to 55C (gdy sie zalacza to taką utrzymuje)

Piec to Junkers Ceraclass ZW 14-2 DV AE

Proszę o sugiestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Masz kolego racje że mało jest użytkowników kotłów gazowych,tym bardziej tych najnowszych generacji.W 90%na tych forach to użytkownicy kotłów opalanych na paliwo stałe (węgiel).Ja zadałem dwu krotnie pytanie co do instalacji na gaz (propan) i dostałem tylko jedną odpowiedz?

Ale do rzeczy,ponieważ w tym roku zakładałem u rodziców zbiornik na działce z propanem firmyGASPOL i przerabiałem instalację z węglowej na gazową.Otóż jeśli chodzi o warunki to domek jest parterowy o powierzchni 70m2 nie ocieplony,są wymienione tylko okna plastiki 6-komorowe.Kocioł to ARISTON Clas Premium 24kw,jest dwu funkcyjny,kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania,więc o takich samych właściwościach jak Pański.Został odpalony 08-10-2010 i w miesięcznym rozliczeniu spalił on 89m3.Ponieważ jak na razie do pół roku rodzice mają promocję i za m3 wychodzi 7,68zł to są zadowoleni bo wiele czynności im odpada a przez miesiąc spalili by około 1 tony węgla co z wrzuceniem do piwnicy wyszło by ich ponad 700zł czyli więcej niż za gaz.Temperatura na przewodowym Auraton 2005T ustawiona jest w dzień 22st.a na noc 20st.Rodzicen mieszkają sami,są w podeszłym wieku więc lubią ciepło.Chciałbym zaznaczyć że mama lubi pitrasić i godzinami wystaje przy kuchni oczywiści na gaz(propan).Wykorzystanie ciepłej wody to mycie codzienne garów i kąpiel pod prysznicem 2 razy w tygodniu.Problem u rodziców to niesprawny ostatni nowy grzejnik który słabiej grzeje niż pozostałe.

Na pewno po ostatnich mrozach zużycie gazu wzrośnie ale w granicach 100m3 to myślę do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Paliłem swego czasu kotłem atmosferykiem .Dom 120m2 ocieplony 20 cm waty na strychu+ 5 cm styropianu ściany bez cwu,kocioł 10kw termet 1funkcyjny mrozy -15 wychodziło 10kg gazu na dobę jest to bardzo drogie ogrzewanie,koszty ogrzewania miesięczne na owy czas 2000 rok 700-900 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego racje że mało jest użytkowników kotłów gazowych,tym bardziej tych najnowszych generacji.W 90%na tych forach to użytkownicy kotłów opalanych na paliwo stałe (węgiel).Ja zadałem dwu krotnie pytanie co do instalacji na gaz (propan) i dostałem tylko jedną odpowiedz?

Ale do rzeczy,ponieważ w tym roku zakładałem u rodziców zbiornik na działce z propanem firmyGASPOL i przerabiałem instalację z węglowej na gazową.Otóż jeśli chodzi o warunki to domek jest parterowy o powierzchni 70m2 nie ocieplony,są wymienione tylko okna plastiki 6-komorowe.Kocioł to ARISTON Clas Premium 24kw,jest dwu funkcyjny,kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania,więc o takich samych właściwościach jak Pański.Został odpalony 08-10-2010 i w miesięcznym rozliczeniu spalił on 89m3.Ponieważ jak na razie do pół roku rodzice mają promocję i za m3 wychodzi 7,68zł to są zadowoleni bo wiele czynności im odpada a przez miesiąc spalili by około 1 tony węgla co z wrzuceniem do piwnicy wyszło by ich ponad 700zł czyli więcej niż za gaz.Temperatura na przewodowym Auraton 2005T ustawiona jest w dzień 22st.a na noc 20st.Rodzicen mieszkają sami,są w podeszłym wieku więc lubią ciepło.Chciałbym zaznaczyć że mama lubi pitrasić i godzinami wystaje przy kuchni oczywiści na gaz(propan).Wykorzystanie ciepłej wody to mycie codzienne garów i kąpiel pod prysznicem 2 razy w tygodniu.Problem u rodziców to niesprawny ostatni nowy grzejnik który słabiej grzeje niż pozostałe.

Na pewno po ostatnich mrozach zużycie gazu wzrośnie ale w granicach 100m3 to myślę do przyjęcia.

 

 

Witaj, czyli praktycznie wychodzi to samo co u mnie :(

 

Tak jak pisalem wczesiej - docieple dom i mam nadzieje ze zurzycie chociaz troche spadnie.

 

Chętnie kupiłbym jakiś piec na paliwo stałe lecz niestety bywam w domu co 2 - 3 dni, czasami tylko na weekendy i niestety nie bedzie mial kto obslugiwac taki piec.

 

Troche mnie uspokoiles swoim postem B) myslalem ze u mnie spalanie jest dramatycznie wysokie a tu jednak calkiem w normie. Przy aktualnych mrozach na poziomie -15C piecyk spala ok 3 m3 gazu na dobe czyli spokojnie zmieszcze sie w 100 m3 miesiecznie. Temperatura zadana gdy mnie niema to 18C a gdy jestem to 20 - 21C, a jak chce cieplej to przepalam w kominku.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odnośnie spalania propan-butanem:

gdzieś już chyba pisałem.

Dom 300 m2 ; w tym 120m2 łazienka z wanienką o zawartości 60m3 wody;

Srednio rocznie 7000 litrów, poprzednia zima ok 8100 litrów. Też z baniaka 2700 l.

W domu bardzo ciepło 23- 24 stopnie.

Podobno podnieśli cenę gazu z 2,50 na 3,20 . słyszał ktoś o tym?

Pozdro ciepło.

A propos jak przeliczacie zakupione litry na metry3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1m3 = 3.9 L

 

Z ostatniego rachunku: 1 L = 1,95 PLN netto ( do konca czerwca 2011 mam rabat 38 groszy / L )

 

Rozliczam sie zawsze na koniec miesiaca (place za tyle litrow ile wypalilem)

 

Zbiornik jak i gaz mam z Shell'a, obecnie jest to firma AmeriGas.

 

Co do umowy i ogolnych warunków, jestem zadowolony raczej. Niema żadych opłat za użytkowanie zbiornika, telemetrie, tankowanie itp itd (pewnie wszystko jest w cenie gazu :lol: )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam.

Odnośnie spalania propan-butanem:

gdzieś już chyba pisałem.

Dom 300 m2 ; w tym 120m2 łazienka z wanienką o zawartości 60m3 wody;

Srednio rocznie 7000 litrów, poprzednia zima ok 8100 litrów. Też z baniaka 2700 l.

W domu bardzo ciepło 23- 24 stopnie.

Podobno podnieśli cenę gazu z 2,50 na 3,20 . słyszał ktoś o tym?

Pozdro ciepło.

A propos jak przeliczacie zakupione litry na metry3?

 

Dom 300 m2 ; w tym 120m2 łazienka z wanienką o zawartości 60m3 wody;

 

Niezłą masz wanienkę! Wymieniasz wodę po każdym myciu głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny rachunek...

 

Kwota 1262,40 Brutto

 

..dużo :)

Tak to jest z gazem.

Najważniejsze, to dobrze docieplony dom i tak dobrane temperatury w pomieszczeniach, by przyjemne ciepło było tylko w tych pomieszczeniach w których powinno być.

Dawniej, gdy gaz był tani ogrzewałem ziemnym. Pocieszę cię, że pozornie gaz ziemny jest tańszy od płynnego. Ale tylko pozornie. W zimie zawsze były spadki ciśnienia. Jak mierzyłem, to gaz zamiast ciśnienia 200 mm słupa wody miał nie więcej niż 130. Może na dodatek był azotowany... Pełna wanna ciepłej wody w lecie, to o połowę mniej zużytego gazu, niż w zimie. W lecie zużywa się kilkakrotnie mniej gazu, niż w zimie.

Moi znajomi zakładając sobie piec c.o. gazowy często nie likwidowali kotłowni węglowej (ze względów finansowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mogę pozwolić sobie na piec na paliwo stałe gdyż czasami nie ma mnie w domu około 5 dni i dłużej.

Gaz jest dla mnie pewnego rodzaju wygodą. Niestety dość kosztowną.

 

Dom mam NIE OCIEPLONY. Po ociepleniu chciałbym chociaż o 20% zbić rachunki za gaz.... Po za tym dach również daje wiele do życzenia (nie cieknie ani nic w tym stylu ale po prostu nie jest energooszczędny) W tym momencie dom wychładza sie bardzo szybko. Chce poprawić to wszystko na wiosne - zrobic porządne docieplenie i całkowicie nowy dach.

 

Gaz ziemny ? U mnie bez szans... W obrebie 30km niema GZ i nie bedzie. Przynajmniej przez najblizsze kilkanascie lat.

 

Co do prądu - też odpada ze względów technicznych. W mojej okolicy jest bardzo stara instalacja. W moim domu jest instalacja 7 letnia. Kiedy podlaczylem kilka grzejników elektrycznych ubiegłej zimy - regularnie wyłączałem prąd na całej ulicy :)

 

Szczerze mówiąc... kiedy zakładałem propan myślalem ze po ociepleniu oraz zmianie dachu myślałem że przy mrozach rzędu -10 bede mieścił sie w 600 PLN brutto. Niestety już teraz wiem że jest to raczej nie realne...

 

Chyba nie polece nikomu propanu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Zużycie 100 m3 miesięcznie czyli ok 400l jest jak najbardziej normalne. Jeżeli jednak myślicie o obniżeniu kosztów ogrzewania propanem to niestety należy zainwestować we własny zbiornik wówczas kupujemy gaz po normalnych cenach a nie tych które dyktują nam koncerny typu Gaspol. Ja w zeszłym roku skorzystałem z oferty CHEM-GAZ z płocka , sprzedali mi nowy zbiornik razem z płytą fundamentową , zrobili projekt instalacji , zmontowali instalację do ściany budynku, dali wszystkie papiery potrzebne do rejestracji w UDT (paszport zbiornika, protokoły z montażu ). Po to żeby nie tankować w zimie kupiłem zbiornik 4850 l. Koszt całości 11 tys. bez promocji i rabatów. Zatankowałem w CHEM-GAZIE 4000 l (choć oczywiście nie obowiązku tankowania tylko u nich) , cena z zeszłego roku 1,3 netto za litr propanu. Na jakość gazu nie narzekam, przez rok poszło 3000 l. więc w tym roku nie będę kombinował i też u nich zatankuję , cena na dziś to 1,5 netto za litr (poczekam bo jeszcze może trochę stanieć , z ciekawości zadzwoniłem do Gaspol-u cena 2,5 za litr ......) czyli łatwo policzyć ,że na swoim zbiorniku jestem 3000 netto rocznie do przodu nie licząc kosztów dzierżawy jaką pewno kazano by mi płacić. Acha jeszcze płacę roczną opłatę dozorową do UDT , 100 zł rocznie. Pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, własny zbiornik bardzo sie opłaca to prawda, w szczególności jesli nie ma sie perspektyw na gaz ziemny, ja na sczescie w przyszly roku mam go miec, wiec nie oplacalo mi sie inwestowac we wlasny zbiornik :P w gaspolu calosc kosztowala mnie 300 zeta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

1m3 = 3.9 L

 

Z ostatniego rachunku: 1 L = 1,95 PLN netto ( do konca czerwca 2011 mam rabat 38 groszy / L )

 

Rozliczam sie zawsze na koniec miesiaca (place za tyle litrow ile wypalilem)

 

Zbiornik jak i gaz mam z Shell'a, obecnie jest to firma AmeriGas.

 

Co do umowy i ogolnych warunków, jestem zadowolony raczej. Niema żadych opłat za użytkowanie zbiornika, telemetrie, tankowanie itp itd (pewnie wszystko jest w cenie gazu laugh.gif )

 

Pozdrawiam

Z tą firma rozstałem się wreszcie wiosną ubiegłego roku. Ciekawi mnie niezmiernie jaką masz cenę obecnie /po skończonych rabatach/ oraz jaki wyznaczyli Ci limit zakupowy. Znajomi mają aktualnie cenę 3,6 zł brutto/l + opłata miesięczna za dzierżawę zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że jednak malo tu uzytkownikow piecow na propan sad.gif

 

Użytkowników to pewnie nie jest mało, tylko o czym mają pisać?

Zero problemów z piecem, podajnikiem, instalacją, kominem, popiołem, kurzem, jakością paliwa itp.

Jedyni zabierajacy głos to ofiary dzierżaw zbiorników w koncernach narzekający, że DROGO.

Ogrzewający propanem z własnych zbiorników przydomowych jakoś nie narzekają :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą firma rozstałem się wreszcie wiosną ubiegłego roku. Ciekawi mnie niezmiernie jaką masz cenę obecnie /po skończonych rabatach/ oraz jaki wyznaczyli Ci limit zakupowy. Znajomi mają aktualnie cenę 3,6 zł brutto/l + opłata miesięczna za dzierżawę zbiornika

 

Witaj, obecnie 3,40 pln brutto / litr. Dzierżawy nie płace.

Koszmar. W domu zimno, co miesiac 800-1000 pln brutto do zapłaty.

Nie wspomnę o jakości gazu, która ma wiele do życzenia, ale nie mam już czasu żeby z nimi walczyć....

 

 

Zrywam umowę z nimi w ciągu miesiąca, będe musiał zapłacic karę w wysokosci około 1000 pln brutto (za zabrania zbiornika i za to że nie wykorzystałem tyle gazu ile w kontrakcie) ale i tak mi się to opłaci.

 

Zbiornik mam już praktycznie załatwiony, 2700 litrów za 2500 pln brutto z transportem. Zbiornik bardzo ładny, z dokumentacją. Myśle że jego instalacja wraz z UDT zamknie się 1000 pln brutto, wiec całość wyniesie mnie około 3500 pln brutto.

 

Zakładając że rocznie spalam 2500 litrów gazu, to inwestycja powinna się zwrócić po roku.

 

Dodam tylko że AmeriGas zabiera tylko zbiornik i licznik, cała instalacja zewnętrzna, skrzynki, płyta, itp, są moje.

Edytowane przez patrykp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialem zapytać Was czy spalanie propanu, a raczej ilosc jaka jest spalana jest normalna.

 

Domek ~100m2, nie ocieplony (docieplony dach oraz podlogi), nowe okna, nowe drzwi.

Nowy piec dwufunkcyjny Junkers z zamknietą komorą spalania, przezbrojony na propan.

Zasilany jest propanem z dużej butli Shella (2700L)

Dom użytkuje 1 osoba co drugi dzień maxymalnie.

 

Piecem steruje bezprzewodowy Auraton 2005TX.

Temperatura zadana w dzien 20C, w nocy 18C.

 

Piec na miesiac spalil okolo 100m3 *okolo 8,50pln za metr = 850pln ohmy.gif

 

Czy to jest normalne spalanie ?

Gdzie szukac przyczyn ?

 

Dodam tylko od siebie iż gdy jestem w domu - pale dodatkowo w kominku i wtedy ogrzewanie nie dziala.

Zastanawiam sie jeszcze nad montazem zasobnika cieplej wody tak zeby ogrzewanie grzalo mi wode i piec nie musial odpalac zaraz po odkreceniu kranu.

 

Temp na piecu to 55C (gdy sie zalacza to taką utrzymuje)

Piec to Junkers Ceraclass ZW 14-2 DV AE

Proszę o sugiestie.

no tragedii nie ma ale co ty masz za umowe ze z butli masz na metry ???

propan na litry się reozlicza bo na metry to mogą cie robić na szaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.