Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Instalacji C.o. + C.w.u. Kocioł Unica Sensor


zaklinacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Chcę abyście ocenili projekt i wykonanie instalacji c.o. + c.w.u.

 

890b269eb058d765m.jpg ebc5032e80d9d40cm.jpg 5c577d83a2223213m.jpg 6e2a77300c55c562m.jpg bedef07cf386d43cm.jpg

 

5f9b5d2325077213m.jpg 5a15a3e5dd78d5e2m.jpg 17e25f9f769b8b5dm.jpg 3dc8e50a8773c726m.jpg 38c5c2c70b98b54fm.jpg

 

Wszystkie zdjęcia

http://zaklinacz.fotosik.pl/albumy/798271.html

 

Instalacja:

-kocioł Moderator Unica Sensor 18kW

-sterownik Tech ST-81

-dwie pompy Grundfos

-zawór zwrotny klapkowy za pompą na obwodzie c.w.u.

-zawór 4d

-rozdzielenie instalacji c.o. oraz c.w.u. przed zaworem 4d

-instalacja zamknięta z naczyniem przeponowym

-dopływ powietrza doprowadzony rurą z zewnątrz

-oddzielny przewód kominowy na wentylację

-dwa pokoje są jakby na oddzielnym obwodzie ale równolegle do głównego obwodu

 

Pytania:

-czy ten piec tak ma że po otwarciu otworu załadowczego dym idzie na kotłownię czy to wina złej wentylacji?

-spotkałem się z opinią, że ten piec lubi się pocić, czy to prawda? Pomimo palenia suchymi, pociętymi paletami, piec jest osmolony i lubi sobie polać.

-"rozpędzanie" się pieca poza zadaną temperaturę jest spowodowane brakiem funkcji PID w sterowniku?

-czy 18kW to nie za dużo na 120mkw?

-czy utrzymywanie stałej temperatury na piecu 65st i regulacja temperatury w domu za pomocą zaworu 4d, jest prawidłowe?

 

Bardzo proszę o opinie, komentarze, porady, krytykę.

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Przyłącze się do tematu.

Po roku użytkowania jakie wnioski wyciągnąłeś i jakie zmiany wprowadziłeś odnośnie kotła?

Bardzo mnie to ciekawi, gdyż posiadam takowy piec tylko, że moc mam 22kW. Ciągle w nim kombinuję cegłą szamotową oraz powietrzem wtórnym.

Odnośnie twoich pytań to jest tak:

-dym przy otwieraniu drzwiczek załadowczych zawsze w niewielkich ilościach wydostaje się na kotłownie

-ze smołą to już trochę sobie poradziłem dzięki cegle szamotowej, chociaż jest w niewielkich ilościach na ściankach, gdyż kocioł ma 22kW a powierzchnia użytkowa wynosi 140m2 i jest prze wymiarowy. Muszę przez to przymykać doloty powietrza, gdyż potrafi się rozbujać do 90C a za tym idzie dławienie się spalin

-też posiadam zawór 4d i nim reguluje temp. a na piecu trzymam 65C

 

Sporo też jest opisane w tym wątku

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/4389-przerobiony-piec-efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.