Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Pieca


Grisza00

Rekomendowane odpowiedzi

Wita. Bardzo proszę o pomoc w prawidłowym ustawieniu pieca. Oglądałem film (z tego forum) jak ma się palić w kotle na ekogroszek. Mam problem z ustawieniem mojego pieca. W załączeniu zdjęcia. Teraz pytania: Czy taki płomień jest normalny (bo wydaje mi się, że pali się tylko na kawałku palnika). Czy w trybie "postoju" ma być taki słaby żar? Co zrobić, aby paliło się na całym palenisku. A tak ogólnie proszę o porady dotyczące nastawienia kotła. Kocioł 25Kw. Nastawienia:

- podawanie węgla 9sekund,

- czas pomiędzy podawaniem 70sekund,

- dmuchawa 8 na 12 możliwych,

- przedmuch 17sekund,

- przerwa w podawaniu węgla w podtrzymaniu 7 minut,

- krotność =2.

Czytałem, że ma być kopczyk węgla, ale u mnie się nie robi. Proszę jeszcze o sprawdzenie czy popiół jest OK. Dołączam zdjęcia.

Bardzo proszę o pomoc jeszcze raz.

post-18686-1289322519_thumb.jpg

post-18686-1289322548_thumb.jpg

post-18686-1289322603_thumb.jpg

post-18686-1289322630_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas przerwy zmniejsz z 7 na 4 i powinien zrobić się kopczyk w postoju a i zależność podawania 9/70 zmień na 10/60

popiół średni na mój gust trzeba zmniejszyć ilość podawanego powietrza na 5 i przymknąć przesłonę na około 80 % zasłonięcia lub nawet mniej żeby łagodniejszy płomień był bo widać ze ostro wieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależność czasu podawania 7 s do czasu przerwy podawania 70 s o to mi chodziło te dwa parametry trzeba zmieniać modulować głownie w zależności od mocy jaką chcemy uzyskać na palniku i od jakości węgla zasadniczo gdzieś wyczytałem ze powinno to być w stosunku jak 1 do 3 np. 10s podawania 30 s przerwy ale wtedy to jak dla mnie za duże spalanie i u mnie nie potrzeba aż takiej mocy.

pozdrawiam w razie problemów priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wita. Bardzo proszę o pomoc w prawidłowym ustawieniu pieca. Oglądałem film (z tego forum) jak ma się palić w kotle na ekogroszek. Mam problem z ustawieniem mojego pieca. W załączeniu zdjęcia. Teraz pytania: Czy taki płomień jest normalny (bo wydaje mi się, że pali się tylko na kawałku palnika). Czy w trybie "postoju" ma być taki słaby żar? Co zrobić, aby paliło się na całym palenisku. A tak ogólnie proszę o porady dotyczące nastawienia kotła. Kocioł 25Kw. Nastawienia:

- podawanie węgla 9sekund,

- czas pomiędzy podawaniem 70sekund,

- dmuchawa 8 na 12 możliwych,

- przedmuch 17sekund,

- przerwa w podawaniu węgla w podtrzymaniu 7 minut,

- krotność =2.

Czytałem, że ma być kopczyk węgla, ale u mnie się nie robi. Proszę jeszcze o sprawdzenie czy popiół jest OK. Dołączam zdjęcia.

Bardzo proszę o pomoc jeszcze raz.

WITAM PODAM CI SWOJE USTAWIENIA WYCZYTAŁAM JE NA PEWNYM FORUM I NIEJEST ŻLE SPRÓBUJ CZAS PODAWANIA 15 CZAS MIĘDZY PODAWANIEM 99-100 CZAS PRZEDMUCHU 20 OBROTY DMUCHAWY 45-50% KROTNOŚĆ 2 TEMPERATURA PIECA 55st powinno być ok ALE POWIEM JEDNO MIELIŚMY WIELE EKO GROSZKU ALE OSTATNIO KUPILIŚMY W CASTORAMIE POPROSTU REWELKA PRZY TYCH USTAWIENIACH TEM. W DOMU 27st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje ustawienia sterownika OGNIK PLUS CWU PA 25-przerwa podawania Pd 12-czas podawania Ob-7 obroty dmuchawy (w skali 1-10) Po-60,ŁP-50 temperatura na piecu 60C .W/w ustawienia uzyskałem od servisu jest ok.Zasyp eko-groszku ok.150kg starcza na 5-6 dni piec 25kw pow.ok.200m plus podgrzewanie wody użytkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

WITAM PODAM CI SWOJE USTAWIENIA WYCZYTAŁAM JE NA PEWNYM FORUM I NIEJEST ŻLE SPRÓBUJ CZAS PODAWANIA 15 CZAS MIĘDZY PODAWANIEM 99-100 CZAS PRZEDMUCHU 20 OBROTY DMUCHAWY 45-50% KROTNOŚĆ 2 TEMPERATURA PIECA 55st powinno być ok ALE POWIEM JEDNO MIELIŚMY WIELE EKO GROSZKU ALE OSTATNIO KUPILIŚMY W CASTORAMIE POPROSTU REWELKA PRZY TYCH USTAWIENIACH TEM. W DOMU 27st

 

 

Wybaczcie offtopic, ale nie podzielam Kolegi entuzjazmu nt. Castoramowskiego ekogroszku - przedwczoraj kupiłem 50kg na próbę i d**a, mokry jak cholera, sterownik pieca głupieje ... ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

 

 

Wybaczcie offtopic, ale nie podzielam Kolegi entuzjazmu nt. Castoramowskiego ekogroszku - przedwczoraj kupiłem 50kg na próbę i d**a, mokry jak cholera, sterownik pieca głupieje ... ręce opadają.

castorama zaopatruje sie w ekogroszek u roznych dostawcow, bardzoej regionalnie tzn w gdansku nie kupisz tego co w opolu, tak slyszalem. u mnie w kedzierzynie kozlu jest ekogroszek z firmy rpm chyba zolty worek zielony napis rpm pawonkow o ile dobrze pamietam, mialem go kiedy i palil sie dobrze zas nastepym razem zle tkze jak wszedzie loteria

cena duza jedyna zaleta dla niektorych ze kupisz w niedziele bo widuje takich co wioza po 2 worki na wozeczku do auta spokojnie spacerowo w niedziele :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.