Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Z Ekoelmy


bubu64

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam ze EKOELMA to totalna żenada.

 

Niestety zamówiłem 3 tony, węgiel na maksa mokry, połowa worka to miał, 50kg na 24h to raczej lekka przesada.

 

Z 7 worków wybieram 2 żużla......

 

To co opisują na swojej stronie to totalne łganie prosto w mordę.

 

 

Piec Cichewicz Futura Econo 25kW, sterownik 800R.

 

Wracam do grochu z Castoramy (Carbon-R), którym paliłem przed dostawa tego gnoju. Wtedy wybierałem popiół po miesiącu pracy !!! (niestety w Casto cena tylko odstrasza bo krzyczą 1000zł za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szok za tysiaka to w Poznaniu widziałem pieklorza workowanego oryginalnie na kopalni w

papierowe worki

 

dobrze że jest to forum i widzimy ze nie taki juliusz wspaniały jak go opisują

 

Lukasz a jak eis pali ogólnie dobrze czy się spieka z tym miałem

nie próbowałeś reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że jest to forum i widzimy ze nie taki juliusz wspaniały jak go opisują

 

 

Witam

 

Temat jest o Ekoelmie, a nie o ekogroszku z Kazimierza, a to zasadnicza różnica. Żyjemy w kraju w którym wszystko zdarzyć się może i do tego należy się przyzwyczaić. Palę groszkiem z Kazimierza i jestem zadowolony, ale kupiłem go w sierpniu więc jest suchy i nie mam z nim problemów. Kupując groszek w marketach też jest mokry i w necie można poczytać opinie o jakości spalania i jakoś zbyt pochlebnych opinii nie ma.

 

Tak więc piszcie o sprzedawcy i jego produkcie a nie o ekogroszku z Kazimierza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szok za tysiaka to w Poznaniu widziałem pieklorza workowanego oryginalnie na kopalni w

papierowe worki

 

dobrze że jest to forum i widzimy ze nie taki juliusz wspaniały jak go opisują

 

Lukasz a jak eis pali ogólnie dobrze czy się spieka z tym miałem

nie próbowałeś reklamować?

 

Spieka sie niestety... totalny szajs, zostala mi jeszcze jedna tona do wypalenia.....

 

Moim zdaniem ekoelma miesza dobrej jakosci wegiel z tym co wydobyli z poprzedniej sciany (kamienie, syf i marny opal) dlatego tak sie dzieje. Niektore "worki" pala sie naprawde zadziwiajaco dobrze, szkoda ze jest ich moze 4 na tonę :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry,

 

Te "nowe 3 tony" dostales moze w workach, ktore nie mialy oryginalnego autootwierania i wegiel byl bardziej suchy? :D

 

 

Jasnowidz !!! :huh:

 

Tak właśnie - worki zgrzewane :huh:

Węgiel na oko lepszy,suchy - ale tylko na oko hehehe !

To co opisują na swojej stronie "to ich pobożne życzenia" :o

 

A nasze niespełnione marzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Polecam jedno z większych forum o budowanie domu / dział Ogrzewanie temat ranking paliwa typu ekogroszek, można wiele dowiedzieć się jak resover traktuje klientów.

Włos na głowie się jeży, że aż taka ilość potencjalnych nabywców wpłaca ciężko zarobioną kasę w ciemno (bo chyba inaczej nie można nazwać tego procederu) i czeka na zamówiony towar 1 lub 2 miesiące, a jeśli chce zrezygnować z zamówienia, to z kolei proszą się o własne pieniądze. PARANOJA.

Nie mam na celu robić złej reklamy, a jedynie przestrzec potencjalnych klientów przed późniejszymi problemami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Równie dobrze zapowiada się groszek z KWK Bobrek, który w tej chwili jest na testach (kilka worków dostałem na próbe za ekoelmę) i pierwsze zachwyty już są

 

Kolego lucat pytanie :

 

-KWK Bobrek

-czy ma swoją nazwę ?

-czy jest pakowany w firmowe worki?

- itp.... :D

 

ps. proszę o więcej informacji :D

 

 

 

 

 

 

 

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podobne wieści do mnie dotarły. Jednak zamierzam wziaśc kilka worków na próbę od Ekoelmy jak to teraz jest z tym opałem od nich bo do tej pory opał spełnił moje oczekiwania.

Równie dobrze zapowiada się groszek z KWK Bobrek, który w tej chwili jest na testach (kilka worków dostałem na próbe za ekoelmę) i pierwsze zachwyty już są.

 

Męczyłem 2 tony z Ekoelmy zanim osiągnąłem ideał. Miałem mnóstwo spieków, popiołu i czarnych niedopałów.

 

Teraz minimalne ilości popiołu w postaci pyłku i ości. Co trzeba zrobić? Mało powietrza i duża kupka żaru na retorcie. Mam dmuchawę na biegu 3/10, podawanie 15 sekund, przerwa 43 sekundy. Ot i cała filozofia, ale nie powiem dojście do tego nie było łatwe, bo intuicyjna reakcja jak są niedopały to więcej powietrza i większa przerwa podawania. Trzeba odwrotnie, wtedy nie ma spieków.

 

Węgiel przywieźli po kilku dniach, jedyny problem, to że kierowca zadzwonił, że już dojechał, tak jakby wcześniej nie mógł.

 

Tylko ta cena ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja koledzy na jesieni kupiłem 4 tony niby miał być dobry a to po prostu był jakiś odsiewany szajs.Suchy był a spieki bardzo duże i dużo popiołu.Jak kupowałem to był mokry ale sprzedawca mówił że płukany wodą dla pozbycia się miału.Teraz kupiłem mokry i dobrze się pali cena 750 za tonę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie wypalam ostatni worek prawdziwej Ekolemy (fra z Wojcieszowic - piszę, bo wiem że jakaś afera podróbkowa była) z 40 zakupionych latem ubiegłego roku.

 

Uroczyście odszczekuję to, com na ekoelmę tu na tym forum w wątkach klimoszowych naszczekała!

 

To jednak najlepszy eko jakim paliłam. Ostatni zakupiłam na lokalnym składzie kilka worków - jak się okazało - czarnego błota zmieszanego z piaskiem, suto okraszonego kamieniami z symbolicznym dodatkiem węgla frakcji groszek (nie mylić z ekogroszkiem 8-25).

Tona tego dziwadła kosztowała "TYLKO" 800 zł! Ekoelma bez transportu 750zł w czerwcu 2010r.

Zmarnowaliśmy sobotę na wygrzebywaniu tego czegoś z podajnika, czyszczeniu kotła, ponownym rozgrzewaniu chałupy i doprowadzeniu trzech osób do miana "białego człowieka".

 

Nigdy więcej węgla NO NAME!

 

Gdyby nie cena 990 zł i plotki o kiepskiej ścianie w kopalni Kazimierz-Juliusz, kupiłabym ekoelmę choćby jutro. Póki co - węszę za czymś lepszym albo równie dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze zapowiada się groszek z KWK Bobrek, który w tej chwili jest na testach (kilka worków dostałem na próbe za ekoelmę) i pierwsze zachwyty już są

 

Kolego lucat pytanie :

 

-KWK Bobrek

-czy ma swoją nazwę ?

-czy jest pakowany w firmowe worki?

- itp.... :D

 

ps. proszę o więcej informacji :D

 

 

No to już po testach.... kolega z pracy chętnie poszedł na wymianę, z elmy był zadowolony, ale skarżył się na swojego pieklorza

Dwa pierwsze worki ok. lepiej od ekoelmy - bardziej kaloryczny, osiągał na tych samych nastawach wyższe temperatury i dłużej pozostawał w podtrzymaniu . W popiele niewielkie miękkie spieki - stąd pierwsze zachwyty. Na kolejnych workach już nie było tak różowo - spalał się "nierówno" i gorzej z osiągnięciem temp. zadanej.

Worki parciane, szare, zaszywane bez żadnych nadruków. Cóż, też kombinowane na którymś ze składów we Wrocku....:(

Szukam dalej bo cena na Ekoelmę póki co dla mnie zaporowa.

 

Pzdr

Edytowane przez lucat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak w tej chwili wygląda eko z ekoelmy??

Czytałem coś że w tych latach na przełomie 2010/2011 odszedł od nich zaufany pracownik i zaczął sprzedawać pod tą samą nazwą i w tych workach czerwonych Prestige całkowicie inny opał.

A dostałe się za to firmie EkoElma która była kojarzona z tymi workami.

Nie wiem czy to prawda, ale teraz na swojej stronie piszą że mają czysty ekogroszek z Kazimierz-Juliusz w zielonych workach.

 

I teraz pytanko:

Czy ktoś miał z tym opałem w najbliższym czasie coś do czynienia??

 

A może ktoś w tej chwili próbuje opału z firmy Prestige w czerwonych workach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja slyszalem że Kazimierz-Juliusz na razie nie produkuje bo próbują się przebić do nowej ściany ale czy to ploty czy fakty to ręki nie dam sobie uciąć. Moja babcia miała jakiś kiepski bo sie jej spieki robiły a teraz własnie bierze z ekoelmy, jakoś przez kogoś znajomego załatwiała (może dlatego dobry?) i póki co spieków nie ma i z 3tacek popiolu zrobila sie jedna na tydz. Wiem bo pracuje w budynku obok i raz na tydz jej sprzatalem piec. A goście co jej przywozili mówili że póki co z Kazimierza nie biorą bo Kaziu stoi a oni mają nową świetną kopalnię z której teraz biora, nie chcili powiedziec jaka tylko że Polska i bardzo dobrej jakości. To tyle jeśli mogłem pomóc w sprawie Ekoelmy. Babcia zaopatrywał się na ten sezon. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,zakupiłem 1 tonę na próbę z EKOELMY i co się okazuje - REWELACJA !!!!! .Proszę nie mylić tego ekogroszku z PRESTIGE , wcześniej okolo 4 lat tmu robiłem zakupy u tego Pana przez 2 lata było OK. !!! dwa ostatnie tj.2012 i 2013r to zwykły chłam i nic nie ma wspólnego z EKOGROSZKIEM KTORY KUPOWAŁEM WCZEŚNIEJ ,na początku myślałem że coś nie tak z moim piecem dzwoniąc do firmy PRESTIGE ZAPEWNIALI ZE TO TEN SAM EKOGROSZEK CO W ZESZLYCH LATACH ,ZMIENIALEM WIĘC NASTAWY PIECA KILKADZIESIĄT RAZY I NIC TO NIE DAWAŁO NIE WIEDZIAŁEM CO SIĘ DZIEJE TERAZ JUŻ WIEM NA PEWNO ŻE TEN EKOGROSZEK NIE MA NIC WSPOLNEGO Z TYM Z PRZED DWÓCH LAT i wiem GDZIE MOŻNA KUPIĆ I GDZIE JEST ZGODNY Z TYM CO JEST NAPISANE NA WORKACH .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.