Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Z Ekoelmy


bubu64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko jak w tytule dotyczące ekogroszku z firmy Ekoelma.

Znalazłem w internecie parę pochlebnych opinii, ale nie jestem pewien czy to oni sami sobie tych opinii nie wystawili.

Może ktoś z forumowiczów ma do czynienia z ekogroszkiem z Ekoelmy, proszę wobec tego o opinie.

Na razie mam opał , kupiłem od zaufanego dostawcy.Na nieszczęście dostałem tylko tonę, reszta sprzedana i pewnie będę musiał zimą coś dokupić jeśli znowu się nie dopcham.

Pozdrawiam.

Dla nieznających tematu podaję link do stroki sprzedawcy:http://***.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko jak w tytule dotyczące ekogroszku z firmy Ekoelma.

Znalazłem w internecie parę pochlebnych opinii, ale nie jestem pewien czy to oni sami sobie tych opinii nie wystawili.

Może ktoś z forumowiczów ma do czynienia z ekogroszkiem z Ekoelmy, proszę wobec tego o opinie.

Na razie mam opał , kupiłem od zaufanego dostawcy.Na nieszczęście dostałem tylko tonę, reszta sprzedana i pewnie będę musiał zimą coś dokupić jeśli znowu się nie dopcham.

Pozdrawiam.

Dla nieznających tematu podaję link do stroki sprzedawcy:http://***.pl/

jest wiele postow na ten temat, poszukaj

powiem krotko w zeszluym sezonie towar mieli taki o jakim pisza na swojej stronie, wiec i w tym kupilem, lecz okazalo sie totalnym syfem !!! czekam na wymiane podobno dostalem trefny sort z konca sciany, wymiana trwa juz dosc dlugo i z 2 zakupionych ton spalilem juz 1, podobno 8.11 zaczeli nowe wydobycie bo kopalnia stala, czekam i czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem eko z Ekoelmy w zeszłym roku i chciałem w tym, tyle że udało mi się dostac zaledwie 2 tony. Dystybutorzy lokalni maja go już w swoich workach - kalorycznie to co poprzednio, kociołek pracuje na tych samych nastawach, lecz trochę się spieka; częśc mam w tych samych workach co poprzednio (biało-czerwone) i jest bardzo OK. Najlepszy eko jaki do tej pory miałem. Teraz testuję opał z resovera - przy porównywalnych warunkach idzie go ok. 3kg więcej na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja palę tym eko z Ekoelmy już drugi tydzień i na szczęście kupiłem tylko tonę.

Powiem tak , niema ten węgiel nic wspólnego z tym o którym pisze producent na swojej stronie internetowej.

Masę spieków , nie mało również kamienia.

Ilość spieków i innych pozostałości po spaleniu 2 woreczków po 25 kg. to pełne 12 litrowe wiadro .

Ijak to się ma do zapewnień producenta ,że z tony tego ekogroszku pozostaje 2 wiaderka czystego popiołu.

Wnioski pozostawiam wszystkim zainteresowanym do przemyślenia przed zakupem tego ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2 tony o których mówisz, kupiłeś w ekoelmie?

 

 

Poczytałem posty, zamówiłem w ciemno 5 ton końcem sierpnia , towar do domku przywieziono 16.10.2010r.

Jest to mój 1 sezon z piecykiem nie chciałem jakiegoś badziewia zapłaciłem może dużo :)

Ale wszyscy znają przysłowie " tanie mięso psy jedzą" :)

Pali się dobrze :)

Wybór należy do was

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam co do tej ekoelmy to rzeczywiscie niezly syf pale tym badziewiem okolo 18dni spieka sie jak cholera to przy malym nadmuchu to przy duzym niewiadomo o co chodzi a jak ogien jest jak z palnika to w miare ok sie spala ale pewnie cieplo idzie w komin popiolu tez niewidze zeby byl jak zapewnia sprzedawca ogolnie jeden wielki shit, a spalam go tez niemalo w ciagu 18 dni 17 workow dom 80mkw ocieplony plastik okna w salonie temp 21,wc 24, i dwie sypialnie 18c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwoliłem sobie kupić NR 1 w Polsce.

Worki 25 kg , biale z czerwonymi napisami. Wilgotność prawidłowa - nic nie leci żadne błoto.z worka.

Pisze na worku: ok 3% popiołu. ma tez ok. 25 kJ +- 2.

Wsadziłem 40 kg do podajnika. Wyszło mi 2,4 kg popiołu. dokładnie 6 %

To zdecydowanie mniej niż z posiadanego pieklorza , gdzie pisze 5 do 8 %, a mam conajmniej 15.

Tak więc chyba każda oferta węgla jest o 100% przesadzona z ilościa popiołu.

Popiół niestety nie jest jak z papierosa /w reklamie/ Konsystencja normalna jak pieklorz czy też posiadany inny ekogroszek.

Dobrze że nie robi się żużel.

Tak więc żadna rewelacja, myślę że szkoda było tyle kasy/ 900 zl/tona/ . Mam po sąsiedzku za 780 zł- wprawdzie 15% popiołu.

Pozdro dla użytkowników Ekoelmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem 4tony ekoelmy palę od października "najlepszy w kraju" hy... to aż sie boję co będzie jak trafie na najgorszy. Ogólnie syf tak jak piszą poprzednicy, ale tak w paru słowach:

-w workach woda , wszystkie worki dziurawię śrubokrętem i otwieram przed wniesieniem do kotłowni , po zrobieniu jednej dziury od spodu leje się woda (dosłownie to nie jest kapanie ) ale ok wylewała się w garażu , teraz jak zaczęły się mrozy to muszę przynosić do domu sztywne worki jak cholera żeby odmarzły , i wodę mam w kotłowni, to tyle na temat wilgotności

- kamienie to prawda jest ich tez nie mało

- spiekalność, dosłownie mam żużel z kamieniami

- kaloryczność, to zależy jaki worek się trafi mniej więcej jeden na pięć może trafić się że piec jest w stanie nagonić temp. a ogólnie ledwo nagania 60stpni na piecu aż się boję co będzie jak będą mrozy po dwadzieścia i więcej.

A i ciekawostka najlepiej do każdego zasypu regulować piec.

To tyle tak w skrócie.

pozdrawiam i póki co odradzam

może mi wymienią , czas pokaże

dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Powiem tak jeśli macie jakąś alternatywę to z niej skorzystajcie, bo tym syfem nie da się palić. Pierwszą dostawę miałem w Październiku i groszek był w miarę, ale to co przywieźli teraz nie da się opisać. Jak pisali poprzednicy (błoto nie eko groszek). Nie polecam.

Trzymajcie się ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Ekoelma istnieje? Wplacilem w sierpniu pieniadze za 5 ton z dostawą kurierem w październku pod koniec dostałem 2 tony /bardzo mokry w workach/

a na 3 pozostałe czekam do dzisiaj. Całkowity brak kontaktu, nie odbieraja telefonów!

Chcę zwrotu pieniędzy,albo konkretnej odpowiedzi,ale nie mam z kim rozmawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Wszystkim. Od dwóch lat używam pieca Zębiec na ekogroszek. Dzisiaj po raz pierwszy zawitałem na tym forum. Mam podobny problem z Ekoelmą. Latem kupiłem z tej firmy 1T groszku na próbę. Paliłem do niedawna i nie było najgorzej. Węgiel w środku był troche mokry, ale otwierałem i dziurawiłem worki o jeden zasyp wcześniej i zdążył przesychać. Ilość popiołu i spieków wg. mnie w porównaniu do wcześniej używanego węgla również była w miarę przyzwoita. Problem zaczął się później. W pierwszych dniach października zamowiłem i zapłaciłem na ich stronie za 2 kolejne tony groszku. Od tamtej pory straciłem wiele nerwów, czasu i kasy na codzienne przeważnie nie odbierane telefony, sms-y i maile. Niestety bez skutku. Nasłuchałem się tylko "bajeczek", że już jutro, że za tydzień itp. Wielokrotnie upominałem, że zgłoszę do prokuratury: wyłudzanie pieniędzy, oraz do Urzędu Skarbowego fakt nie wystawienia i wysyłki w ustawowym terminie 7 dni Faktury Vat o którą także prosiłem. Postanowiłem, że tak zrobię. Jednak widzę, że takich osób jak ja jest więcej. Może należy się zjednoczyć i wspólnie wystąpić z nowym narzędziem prawnym, jakim jest: Pozew zbiorowy w stosunku do f. Ekoelma. Osoby zainteresowane proszę o odzew, lub kontakt.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Klikam i klikam i oczom nie wierzę, otóż Wasz dostawca ekogrochu zaczął się rozwijać i prowadzi sprzedaż miału węglowego oczywiście idealnej ;) jakości. Nie chcę robić reklamy ale bardzo łatwo sobie wyklikać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 8 lat jestem użytkownikiem kotła retorowego (hef EKO-PLUS ), z roku na rok węgiel stawał się coraz droższy i gorszy (pierwszą tonę wspaniałego węgla kupiłem za 290 zł) a pomysłowość w okradaniu nas przez dealer’ów stawała się bardziej bezczelna. Załamany „wpadkami” na lokalnym rynku (Olsztyn koło Częstochowy – nie polecam firmy „MAROL” z Turowa) postanowiłem w tym roku zaszaleć i kupiłem w Ekoelmie (899 zł/t). Jednym słowem tragedia – węgiel jest mokry - proszę nie mylić tego słowa z „wilgotny”, nie trzyma założonych gabarytów - już w pierwszym worku wyciągnąłem bryłę wielkości połowy męskiej pięści, jest wymieszany z miałem!!!, nadal muszę płacić za drugi pojemnik na śmieci (240l) ponieważ efektem marnego spalania jest niesamowita ilość popiołu i spieków. Deklaracji firmy na ich stronie domowej nijak się mają do rzeczywistości. Założeniem Ekoelmy nie jest zdobycie klienta lecz jednorazowa sprzedaż towaru niezgodnego z reklamowanymi cechami. Ja kupiłem trzy tony, inny więcej lub mniej niż ja, mam nadzieję, że TY NIE POPEŁNISZ TEGO BŁĘDU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki jednak faktycznie się nie zainteresuje tym grochem

 

dałem dzisiaj drugą i ostatnią szanse mojemu pierwszemu dostawcy

bo przy pierwszym uruchomieniu pieca z tego co pamiętam

ładowałem mokry groch i spalał się tragicznie i spiekowo

ale teraz groszek sobie wyschnie i zobaczymy jak się będzie spalał

 

najważniejsze żeby mi kalafior sie nie zrobił na retorcie a resztę przeżyje

a latem zamówię z kopalni luzem i po workuje sobie na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.