Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Rynnowy-defro


alex33

Rekomendowane odpowiedzi

Latem wykonałem własnoręcznie kocioł wzorowany na defro duo+podajnik z zasobnikiem+palnik rynnowy(podobny do uniwersalnego z KOM-STERU),mój dodatkowo posiada dwie rurki podające powietrze wtórne. Jeśli ktoś z kolegów forumowiczów instalował kotły defro z palnikiem rynnowym o mocy 22-25 kW albo posiada zainstalowany u siebie taki kociołek i mógłby podać wymiary samego tylko dna rynny+boki to byłbym bardzo wdzięczny.

Narazie jestem jeszcze w fazie eksperymentowania ze swoim palnikem ale generalnie jestem zadowolony z wyników.Nie polecam tylko sterownika LIDER gdyż ma okrojoną tygodniówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem wykonałem własnoręcznie kocioł wzorowany na defro duo+podajnik z zasobnikiem+palnik rynnowy(podobny do uniwersalnego z KOM-STERU),mój dodatkowo posiada dwie rurki podające powietrze wtórne. Jeśli ktoś z kolegów forumowiczów instalował kotły defro z palnikiem rynnowym o mocy 22-25 kW albo posiada zainstalowany u siebie taki kociołek i mógłby podać wymiary samego tylko dna rynny+boki to byłbym bardzo wdzięczny.

Narazie jestem jeszcze w fazie eksperymentowania ze swoim palnikem ale generalnie jestem zadowolony z wyników.Nie polecam tylko sterownika LIDER gdyż ma okrojoną tygodniówkę.

 

 

Tu masz instrukcję (z wymiarami palnika), palnik APPS UNI:

http://www.defro.pl/index.php?option=com_d...582&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kawał roboty.

 

Odnośnie Lidera, no fakt, dokładność do 1h, trochę mi to przeszkadza.

A co tam jeszcze w tej tygodniówce chciałbyś uzyskać?

Tygodniówka w LIDERZE praktycznie nie istnieje jeśli chodzi o co,można natomiast programować godziny załączenia i wyłączenia cw.Do co można zastosować korekcję EKO-sztywne obniżanie temperatury o określoną wartość od temperatury zadanej lub korekcję DZIEŃ\NOC w godzinach 22-6,niema natomiast możliwości obniżania temperatury wyjściowej z kotła w dzień(8-14) i powrotu do tejże wyższej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygodniówka w LIDERZE praktycznie nie istnieje jeśli chodzi o co,można natomiast programować godziny załączenia i wyłączenia cw.Do co można zastosować korekcję EKO-sztywne obniżanie temperatury o określoną wartość od temperatury zadanej lub korekcję DZIEŃ\NOC w godzinach 22-6,niema natomiast możliwości obniżania temperatury wyjściowej z kotła w dzień(8-14) i powrotu do tejże wyższej

 

Witam,

 

O ile sie nie mylę to jest możliwość obniżenia tem. wyjściowej z kotła w wyznaczynych przez siebie godzinach np. 8-14. Trzeba odpowiednio zaprogramować funkcje kalendarza. Tam ustawiamy wł/wył pompy CWU, korekcje E - obniża tem zadaną i blokuje jednocześnie pompę CWU oraz korekcje N - obniża tylko tem zadaną. Wadą jest brak możliwośći ustawienia kalendarza z dokładniościa co do minuty oraz fakt, iż między godziną 23.00-0.00 funkcja kalendarza nie działa (bynajmniej u mnie). Dzwoniłem nawet do Kom-Stera, ale nie wiele sie dowiedziałem poza tym, iz tak ma być.

 

Pozdrawiam

wkmb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej w LIDERZE programowanie czasowe w trybie kalendarza dotyczy tylko ciepłej wody,tryb N możesz załączyć wcześniej i wyłączy się o 6. Natomiast korekcję EKO sterownik załączyć załączy ale jej nie wyłączy gdyż w sterowniku nie ma takiej pozycji. pozostaje wyłączanie tej opcji manualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej w LIDERZE programowanie czasowe w trybie kalendarza dotyczy tylko ciepłej wody,

Witam,

Jak pisał wkmb

Wchodzisz w kalendarz a tam ustawiasz co się o danej godzinie w danym dniu tygodnia ma dziać z:

1. CWU: wł-wył

2. Temp. kotła: E - temp. ekonomiczna; N- temp. nocna; lub - ustawiona temp. zadana

 

Ustawiasz najpierw (nie w kalendarzu) temp. nocną na np. 50C oraz temp. zadaną na np. 60C.

Potem w kalendarzu ustawiasz dla każdej godziny tygodnia (szkoda, że nie ma funkcji kopiowania) te 2 opcje, które opisałem powyżej. Przy czym w 2. nie używaj E tylko N.

Potem zatwierdź i przejdź w tryb kalendarza (ma byc napis KAL na wyświetlaczu podczas pracy).

I sterownik zrobi to, co mu zadałeś w kalendarzu. Np. co 2 godziny włączy na 1 godzinę grzanie CWU i niezależnie od tego bedzie utrzymywał na kotle temp. 60C od 19-24 i np. od 5-9 a w pozostałym czasie zadaną kotła ustawi na 50C (Nocną) - nawet w dzień :o .

Czy to wystarczy?

 

tryb N możesz załączyć wcześniej i wyłączy się o 6. Natomiast korekcję EKO sterownik załączyć załączy ale jej nie wyłączy gdyż w sterowniku nie ma takiej pozycji. pozostaje wyłączanie tej opcji manualne.

Zapomnij o tym, to wszystko robi kalendarz jak w opisie powyżej.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą jest brak możliwośći ustawienia kalendarza z dokładniościa co do minuty oraz fakt, iż między godziną 23.00-0.00 funkcja kalendarza nie działa (bynajmniej u mnie). Dzwoniłem nawet do Kom-Stera, ale nie wiele sie dowiedziałem poza tym, iz tak ma być.

Cześć,

 

Podaj jakiś przykład konkretny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Powiem szczerze, że ostatni raz kalendarz ustawiałem w zeszłym sezonie grzewczym i wygląda to tak, iż pomimo utawionej w kalendarzu funkcji wylączenie pompy CWU w godz. 23.0-0.00 (cały tydzień) pompa pracuje i ładuje CWU niepotrzebnie. I tak jest na 100%, natomiast nie jestem pewny co do korekcji N oraz E w tej konkretnej godzinie. Dzisiaj wieczorem sprawdzę i dam znać.

 

Pozdrawiam

wkmb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak pisał wkmb

Wchodzisz w kalendarz a tam ustawiasz co się o danej godzinie w danym dniu tygodnia ma dziać z:

1. CWU: wł-wył

2. Temp. kotła: E - temp. ekonomiczna; N- temp. nocna; lub - ustawiona temp. zadana

 

Ustawiasz najpierw (nie w kalendarzu) temp. nocną na np. 50C oraz temp. zadaną na np. 60C.

Potem w kalendarzu ustawiasz dla każdej godziny tygodnia (szkoda, że nie ma funkcji kopiowania) te 2 opcje, które opisałem powyżej. Przy czym w 2. nie używaj E tylko N.

Potem zatwierdź i przejdź w tryb kalendarza (ma byc napis KAL na wyświetlaczu podczas pracy).

I sterownik zrobi to, co mu zadałeś w kalendarzu. Np. co 2 godziny włączy na 1 godzinę grzanie CWU i niezależnie od tego bedzie utrzymywał na kotle temp. 60C od 19-24 i np. od 5-9 a w pozostałym czasie zadaną kotła ustawi na 50C (Nocną) - nawet w dzień :o .

Czy to wystarczy?

 

 

Zapomnij o tym, to wszystko robi kalendarz jak w opisie powyżej.

 

 

Pozdrawiam.

Witam Dzięki za rozjaśnienie umysłu, załapałem wreszcie o co chodzi z ustawieniami kalendarza.Szkoda tylko iż w instrukcji obsługi producent nie wyjaśnił użytkownikom, że należy w danym dniu tygodnia zaprogramować ustawienia dla każdej z 24-godzin i zapisać je w pamięci sterownika. Zajmuje to ''trochę'' czasu.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

alex33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Powiem szczerze, że ostatni raz kalendarz ustawiałem w zeszłym sezonie grzewczym i wygląda to tak, iż pomimo utawionej w kalendarzu funkcji wylączenie pompy CWU w godz. 23.0-0.00 (cały tydzień) pompa pracuje i ładuje CWU niepotrzebnie. I tak jest na 100%, natomiast nie jestem pewny co do korekcji N oraz E w tej konkretnej godzinie. Dzisiaj wieczorem sprawdzę i dam znać.

 

Pozdrawiam

wkmb

 

I sprawdziłem, korekcja N oraz E w funkcji kalendarza niestety również nie działa - dotyczy to tylko i wyłącznie godz. 23.00-0.00, we wszystkie dni tygodnia (pozostałe godziny wszystko ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdziłem, korekcja N oraz E w funkcji kalendarza niestety również nie działa - dotyczy to tylko i wyłącznie godz. 23.00-0.00, we wszystkie dni tygodnia (pozostałe godziny wszystko ok).

 

Witam

 

 

Widocznie tak jest napisany program sterujący gdyż u mnie jest to samo.Między 23 a 00 w funkcji kalendarza sterownik wstawia temperaturę zadaną zamiast korekcji nocnej.

 

Chciałbym wrócić do tematu palnika rynnowego.Czy rozstaw otworów powietrza pierwotnego jest taki jak na załączonym rysunku i jaka jest średnica otworów( 3-4 mm)?

post-21227-1289549380_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.