Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt Założenia Pieca


ncms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

odbieram mieszkanie (segment 80m) w stanie developerskim, rurki położone, grzejniki pozakładane, dziura w suficie (komin) jest (bez skraplacza). Muszę kupić piec, dowiedziałem się że potrzebny z zamkniętą komorą spalania - wybrałem 2-funkcyjny Junkers Ceraclass ZW 14-2 (link do aukcji) ale możliwa jeszcze zmiana bo nie zakupiony (może ktoś może polecić lepszą opcję).

I teraz pytanie:

Ile może kosztować założenie takiego pieca przez fachowca?

 

P.S. O co chodzi z tym skraplaczem? - informacji od developera na ten temat trochę niezrozumiałem - coś mówił że można zakładać w kominie lub założyć taki w piecu...??...

 

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, też chodziło mi o ten AE z zamkniętą komorą spalania a nie KE z otwartą

link - w aukcji jest napisane że listwa przyłączeniowa jest w komplecie przy piecu - co to jest ta listwa? - ta rura do komina? i co jest jeszcze potrzebne do zamontowania takiego pieca?

 

patrykp - wziąłeś fachowca z ogłoszenia czy inaczej, możesz kogoś polecić? Zadowolony jesteś czy teraz kupiłbyś jakiś inny piec?

 

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na stronę producenta, w zakładce cennik znajdziesz kocioł, zakres dostawy i ceny wszystkich elementów jakie trzeba dokupić (termostat pomieszczenia, regulator, system powietrzno-spalinowy którego częścią jest odkraplacz).Kupisz na aukcji kocioł a i tak sklep będziesz musiał odwiedzić. Listwa przyłaczeniowa prawdopodobnie = płyta montazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, też chodziło mi o ten AE z zamkniętą komorą spalania a nie KE z otwartą

link - w aukcji jest napisane że listwa przyłączeniowa jest w komplecie przy piecu - co to jest ta listwa? - ta rura do komina? i co jest jeszcze potrzebne do zamontowania takiego pieca?

 

patrykp - wziąłeś fachowca z ogłoszenia czy inaczej, możesz kogoś polecić? Zadowolony jesteś czy teraz kupiłbyś jakiś inny piec?

 

pzdro

 

 

Instalatorem u mnie okazał się Pan który montował zbiornik z Shell'a.

Zamontował piec, wyrzucil stary piec elektryczny, poprawil instalacje, wyrzucil bojler elektryczny, wygipisował pralnie. Za całosc zaplacilem 1000PLN, robili to 2 dni od rana do wieczora.

 

Listwa przylaczeniowa to taka listwa pod kociol z zaworkami. U mnie nie zostala zamontowana - na kazdej rurze mam osobny porzadny zawor + filtr.

 

Zestaw spalinowo - powietrzny (czyt. "rura") oryginal Junkers to koszt okolo 250pln, no i tutaj niestety popelnilem blad bo zakupilem Viessmana za prawie 500pln...

 

Polecam odrazu kupic jakis regulator do pieca - ja posiadam Auratona 2005 TX , wersja bez kabla - bezprzewodowa.

 

Co do pieca.. hmm...

Jest to piec inwestycyjny. Napewno teraz wybralbym piec z zasobnikiem cieplej wody, gdy teraz kazdorazowe odkrecenie cieplej wody odpala piec. Ale zasobnik znajdzie się juz u mnie niebawem. Ogolnie piecyk fajny, cichy.

 

Co do spalania propanu ktorym jest u mnie zasilany to juz temat rzeka :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.