Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spaliny W Kotle Gazowym


hopas72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zbliża się okres zimowy a jam ponownie problem z piecem typu termet do podgrzewania wody. Mieszkam w starej kamienicy na I piętrze gdzie system odprowadzania spalin wyprowadzony jest na zewnątrz budynku. Zamontowany na ścianie jest komin który został wyprowadzony powyżej dachu. Wysokość komina wynosi ok 2.5 m. W okresie zimowym spaliny i zimne powietrze cofa mi sie z powrotem do łazienki. Jest to bardzo niebezpieczne podczas kąpieli a przy tym jest cholernie zimno. Nie pomogło docieplenie rury oraz zamontowanie na spodzie denka aby powietrze nie wlatywało do środka. Nie mam pojęcia co zrobić. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz okno w lazience otworz je na tzw mikrowentylacje, jesli nie to lekko uchyl gdzies okno w domu tak aby wytworzyl sie ciag, kiedys mieszkalem w bloku i kiedy spoldzielnia zrobila generalny remint bloku, ocieplenie remonty kominow wymiana okien na klatkach itd, nagle zaczal sie taki problem jak u ciebie, kiedy tylko ktores z okien w domu (w lazience ne mialem okna) otworzylem na mikrowentylacje to problem znikal, za szczelne mieszkanie. przez miktowentylacje nie wychlodzisz pokoju a ciag sie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak podgrzewacz z zamkniętą komorą spalania tylko trzba by sprwdicc czy mozna taki zamontowac ze wzgledu na przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Miewam podobny problem. W kotłowni mam kratkę nawiewną i wywiewną, ale czasami mam ciąg wsteczny w kominie, pomimo w pełni otwartych obu kratek. Dzieje się tak gdy temp. spadają poniżej + 5 st. Wiążę to też z używaniem kominka, który ma niezłe ssanie :) Jednak, jeśli gazowy działa normalnie tj. pracuje wszystko jest ok. Znajomy kominiarz mówił coś o zimnym kominie. Faktycznie, gdy komin jest ciepły, przy ogrzewaniu gazem domu, problemu nie ma.

W wypadku termy nawet ocieplanie komina nie pomoże i chyba pozostaje kocioł turbo lub montaż na kominie takiego kręcącego się kulistego wyciągu. Czy to jest ok nie wiem. Sprzedawca na alledrogo pisze, że tak.

Lepiej jednak popytaj kominiarza lub innego fachowca.

wstawiam link do przykładowej aukcji, aby było wiadomo o czym piszę. Nie zachęcam, ani nie polecam akurat tego produktu i sprzedawcy.

alledrogo

Widziałem też takie hybrydowe tj. z dodatkowym silnikiem elektrycznym na wypadek słabego wiatru.

Jednak jako laik ostrzegam, że mogę nie wiedzieć do końca o czym piszę.

To są tylko moje sugestie.

Mam nadzieję, że będą warte przeczytania i pomogą.

Pozdrawiam

Ps. dodaję też fotkę, aby na przyszłość było wiadomo o czym pisałem.

post-21887-1291018009_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnego efektu. Nawet przy otwartych drzwiach od łazienki problem jest ten sam i zaczyna się tylko wówczas gdy temp na zewnatrz spada.

Spotkałem się już z takim problemem. Z resztą na forum jest podobnych pytań więcej. Czasem odnoszą się do wentylacji (z którą akurat ja się zetknąłem, czasem do odprowadzania spalin - temat z tlenkiem węgla w kotłowni), jednak uważam, że wszystkie one mają ten sam powód. Zimny komin. Znaczy się wyziębiony.

Działa to tak. Zimne powietrze jest z zasady cięższe, więc opada na dół (każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o ogrzewaniu wie o tym). Jeśli komin jest wyziębiony, a tak jest u Ciebie, bo masz go z blachy, na dodatek na zewnątrz, wówczas powietrze się w nim silnie oziębia i opada do mieszkania. Może to nawet narastać do wyraźnych podmuchów, gdy na dworze jest bardzo zimno. Nawet jak włączy się piec, niewiele to daje, bo ma on wysoką sprawność i niewielka ilość energii wychodzi na zewnątrz, nie ogrzewasz zupełnie komina

Co można zaradzić. Wiem, że taki efekt nie następuje, gdy mieszkanie jest dobrze wygrzane (tak mam u mnie, z przewodem wentylacyjnym). Wieje, gdy jest w mieszkaniu chłodno, ale jak jest nagrzane i wygrzane, tak powiedzmy 22-23 stopnie, efekt znika.

Druga sprawa to wymiana przewodu kominowego na ceramiczny. Tak wyszło z rozmów z kilkoma specami od ogrzewania, z ich doświadczeń. jednak i to nie pomoże, gdy palisz piecem na gaz, o dużej sprawności. On CI wkładu kominowego nie nagrzeje.

Więc jak dla mnie, prostego rozwiązania dla Ciebie nie ma. Ale jest pewne - zamontowałbym w kanale kominowym klapkę, która by zamykała komin gdy powietrze się cofa. Ale żeby się nie zatruć spalinami, dodałbym jakiś wentylatorek ale wyciągający powietrze na zewnątrz - za piecem co, który byłby sprzężony elektrycznie z piecem (np. z pompą co), włączałby się gdyby uruchamiał się piec.

Albo druga możliwość - nie wiem czy w Twoim przypadku realna - jeśli jest ktoś w Twoim domu, kto ma co które działa stale, najlepiej węglowe, i kto stale nagrzewa komin. Mógłbyś przepiąć się ze swoim kominem do kogoś takiego. DO komina obok oczywiście. jeśli komin będzie dogrzany, problem powinien CI sam zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wiesz... są czujniki czadu. Są czujniki, które zabezpieczą kocioł przed uruchomieniem w przypadku, gdy nie pracuje wentylator. Najprostsze rozwiązanie, jakie przychodzi mi na juz do głowy, to czujnik prądu i układ opóźniający 1-2 sek.. Gdy wentylator się nie załącza, wyłączy się kocioł.

Ale jak napisałem wcześniej, nie znam łatwego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.