Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nastawy Wstępne - Kilka Pytań


darekja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam kilka pytań i jedną prośbę :o dotyczącą nastaw wstępnych grzejników:

 

1. w jaki sposób dokonuje się nastaw w zaworach termostatycznych firmy Jaga. Po zdjęciu głowicy widać czarne kółko z cyframi od 1 do 9 ale nie ma nigdzie znacznika, przynajmniej go nie znalazłem. Trudno powiedzieć jak grzejnik był nastawiony ale zarówno wejście jak i wyjście z grzejnika było gorące podczas gdy inne grzejniki w mieszkaniu były chłodne, grzały tylko do połowy, czasami mniej. Grzejnik z tym zaworem akurat jest zamontowany w łazience (na razie zdjąłem wszystkie głowice termostatyczne) i było tam ewidentnie cieplej niż w reszcie mieszkania.

 

2. czy regulacji można dokonywać w taki sposób że skręcamy kryzę aż woda na powrocie będzie chłodna - skoro jeden grzejnik jest cały ciepły, a reszta raczej letnia, oraz najcieplej jest w pomieszczeniu z gorącym grzejnikiem to chyba oznacza nieprawidłową regulację tego ostatniego i należy go zdławić. Mam rację?

 

3. czy zawór termostatyczny może być założony zarówno na zasilaniu grzejnika jak i na powrocie czy raczej tylko na zasileniu, a jeśli tylko na zasilaniu to czemu

 

 

i w końcu prośba: może ktoś pokusi się o obliczenie kryz na tym moim systemie:

 

kuchnia - 10.7 m2 grzejnik therma 229W (90/70/20)

pokój 1 - 20m2 grzejnik buderus provil vk typ 22, 2543W (90/70/20)

pokoj 2 - 9.1 m2 grzejnik buderus profil vk typ 11, 811W (90/70/20)

pokoj 3 - 10.9 m2 grzejnik buderus profil vk, typ 11, 926W (90/70/20)

łazienka - 5.2 grzejnik gorgiel wezyr AW 150/50, 923W (90/70/20)

 

Patrząc od strony zasilania:

rurka 18x2.0 - ok 4m i rozejście na 2 razy 14x2.0 w dwie różne strony, dalej już wszystko 14x2.0 PEX

strona pierwsza

1.5m rurki i kolejny trójnik - jeden koniec 4.5m rurki i grzejnik w kuchni, drugi koniec 5m i grzejnik w pokoju 1

 

strona druga

1.5m i trójnik - jeden koniec 3.5m rurki i grzejnik w pokoju 2, drugi koniec 1.5m rurki i znowu trójnik, na jednym końcu 4.5m rurki i grzejnik w pokoju 3, na drugim 5m rurki i grzejnik w łazience

 

Jeśli to ma znaczenie całkowita powierzchnia lokalu ok 66m2

 

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.