Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam Problem: Kocioł Trzyma Za Wysoką Temperaturę!


broker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W końcu stałem się posiadaczem kotła Zębiec KWKD 15, ale niestety mam pierwszy problem. Rozpaliłem w nim, rozgrzałem instalację do 60 stopni i tyle nastawiłem na miarkowniku. Zawór 4D ustawiłem na 5 (w skali 1-10), co spowodowało wzrost temp. na kotle do ok. 75 stopni. Klapa od miarkownika jest cały czas zamknięta, zamknąłem też dopływ powietrza przez górne drzwiczki, a temperatura niestety nie spada. Czopuch otwarty maksymalnie. W domu mam już prawie saunę i nie wiem jak sobie z tym poradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widać, żeby brało lewe powietrze.

Najlepiej mieć pomiar temperatury spalin. Po zamknięciu klapki (w innym kotle po zatrzymaniu dmuchawy) przy szczelnym kotle temperatura spalin powinna szybko spadać.

Inna przyczyną może być szybkie rozpalanie kotła. Jeżeli rozpalamy szybko to później kocioł może mieć problemy aby odpowiednio szybko "zatrzymać" wytwarzanie energii cieplnej (przejść do stabilnej pracy wokół temperatury zadanej np. 60 stopni).

Temperatura to nie przepływ czy ciśnienie. Trzeba być przy niej powolnym w działaniach, a nie szybkim.

 

28 kg to chyba dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz taki wynik przy spalaniu 24h bez przerw to wg mnie całkiem nieźle, czym palisz dokładnie?

Tak, paliłem 24h na dobę. W zasadzie to jest jeden zasyp, który wystarcza na dobę przy obecnych temperaturach. Palę dobrym groszkiem, zero miału. Ale i tak wydaje mi się, że to dosyć dużo. Wychodzi prawie 900 kg na miesiąc przy dodatnich temperaturach na zewnątrz.

 

Chyba będę jednak tylko przepalać w dzień, póki są dodatnie temperatury na zewnątrz, bo inaczej to mi nawet 5 ton węgla nie wystarczy na całą zimę :o

 

Aha, zostawiłem tylko jedną płytkę szamotową na tylnej ścianie kotła i chyba jest trochę lepiej. Tylko nie wiem dlaczego kocioł "fuka" po zamknięciu dopływu powietrza przez miarkownik. Dym wydostaje się przez otwory w klapie zasypowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

 

W końcu stałem się posiadaczem kotła Zębiec KWKD 15, ale niestety mam pierwszy problem. Rozpaliłem w nim, rozgrzałem instalację do 60 stopni i tyle nastawiłem na miarkowniku. Zawór 4D ustawiłem na 5 (w skali 1-10), co spowodowało wzrost temp. na kotle do ok. 75 stopni. Klapa od miarkownika jest cały czas zamknięta, zamknąłem też dopływ powietrza przez górne drzwiczki, a temperatura niestety nie spada. Czopuch otwarty maksymalnie. W domu mam już prawie saunę i nie wiem jak sobie z tym poradzić :)

 

Witam.

Właśnie się przymierzam do kupna w/w kociołka. KWKD 22 będzie dla mnie za duży(140m2). Prośba z mojej strony, jeżeli możesz to w wolnym czasie pstryknij kilka fotek komory załadunkowej (z miarką w ręku). Interesują mnie jej wymiary a nigdzie nie mogłem znależć. Będę palił głównie drewnem i chodzi mi o stałopalność przy pełnym załadunku ( u mnie 10 cm styropianu). Z góry dziękuję :-)

PS. jeżeli inny forumowicz jest chętny do spełnienia w/w prośby będę wdzięczny. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.