Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Prośba O Pomoc


cziko82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poraz kolejny zwracam sie o pomoc do znawców

 

 

a wiec ma stry piec w ktorym normalnie temeratóra to 80stopni norma iteraz chce miec podłogówke a wiec jak to robić czy moeje rozumowanie jest dobre a wiec podłogówka podpieta na osobnym pionie a na powrocie z podłogówki zawór rtl jedna pompa od co ale teraz załuzmy sytuacje 80 stopni na piecu norma to czy ta temeratura nie będzie zawysoka idąca na podłogówkę? czy moze być ? czy nie czy jakoś to inaczej rowiązać? jali tak to jak ? prosze o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą, ale skoro nikt nie pisze...

Jak będziesz puszczał 80 na podłogówkę, to nic z tego nie bedzie.

Trzeba normalnie wstawić zawór trójdrogowy (np. termostatyczny) za nim pompę a dalej podłogówka.

Ustawisz sobie na zaworze ok. 35 stopni i będzie ładnie działać.

To tak ogólnie.

 

Jak to robisz, że palisz na 80 i sauny w domu nie masz?

Ile tej podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólne moje założenie jest takie ze dwa obiegi po 12 metrów to bardzo mało i nie chce dawać do tego osobnej pompy.

a możne by tak to zrobić ze owszem dam zawór trój drogowy termostatyczny np esbe vta 322 ale bez pompy , na powrotach oczywiście RTL czy tak będzie dobrze?

temperatura wejściowa do zaworu esbe 80 stopni po zaworze 30stopni idzie sobie na podłogówkę no i na powrocie rtl

 

, a co będzie gdy zrobię tak temp. wejściowa do podłogówki 80 st na powrocie rtl to rtl pewnie zamknie przepływ i podłoga będzie zimna bo nie będzie przepływu????????

 

kurcze nie wiem jak to rozwiązać a niechałbym się dla 24m podłogówki pakować się w koszta tz zestaw pompowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak zawór trójdrogowy termostatyczny , to po co rtl , tylko że co będzie mieszać w tym zaworze jak nie dasz pompy zaraz się zamknie przy takiej tem i do d... , a jeśli chodzi o same rtl przy takiej tem 80 st to zanim zadziałają przegrzejesz podłogę a potem też się nie otworzą i znowu do d... , więc proponuje wydać trochę na prosty mieszacz i cieszyć się podłogówką , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki wszystkim

 

zgadza się mam kocioł przewymiarowany ma on już z 20 lat takzawany śmieciuch

 

dopiero za rok będzie eko groszek

 

a z tą podłogówką to pokombinuje narazie z rtl bo już kupiłem podepnę pod powrót z pionu grzejników tz no ale jak rtl sie przymknie to i grzejniki tylko 2 tez będą chłodniejsze hmmm

 

oki temat uważam za zamknięty albo zestaw mieszający z pompą albo podpiąć pod powrut grzejników albo normalnie z rtlami i nie palić tyle w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.