Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Z Castoramy.


emjot27

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie tak jak w temacie. Czy ktoś z was kupował ten groszek i nim palił?

Ja chcę dzisiaj spróbować. Jest za około 18 zł w Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Ten z C. to jest chyba retopal czy jakoś tak.. Też wziąłem kilka worków na próbę i okazało się że jego jakość jest można powiedzieć średnia. W tej chwili mam węgiel kupiony luzem i jest znacznie lepszy - dużo mniej szlaki i kamienia. Raz kupiłem 4 worki z Liroy M. - tragedia - piec chodził non stop, zeżarł wszystki węgiel i nie mógł dojść do temperatury - szczerze nie polecam.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Czy ten groszek co Pan kupił luzem to też jest retopal? Za ile i gdzie kupiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który mam obecnie kupiłem u dystrybutora z Opola za 720zł/t luzem- celowo nie chcę robić reklamy - nie wiem z jakiej kopalni pochodzi ale jest znacznie lepszy od tego z kasto. Znajomy zamawiał ekogroszek przez internet workowany prosto z kopalni Pieklorz i sobie bardzo chwali.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten, Pieklorz. Jak to z nim jest? Tak czytałem, że niby taki dobry, a jak wziąłem na spróbowanie 5 worków w Bydgoszczy za niemałą kwotę bo 840 zł za tonę, to tak się spiekał że w piecu było pełno żużlu. Jednak tam gdzie go kupiłem był pakowany w nieoryginalne worki tylko takie bez napisu wiązane sznurkiem. Może to podróba? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego emjot27

ja tez kupilem w casto w bydg ten groszek. jakies 3 tyg temu byly 2 rodzaje po 18 i po 25 zl . kupilem ten tanszy. mokry jak .... . pakowany w folie wiec nie ma szans go nawet w warunkach domowych podsuszyc. ogolnie jak dla mnie lipa. spalało sie go prawie tak duzo jak czeskiego ktory jest po 500 zl a na dodatek bylem przedwczoraj w casto i groszek jest teraz po 22 i 25 żł wiec chyba podrozal. za 22 zl to sie juz kompletnie nie opłaca....

 

tak na marginesie moze znasz jakis sklad w bdg lub okolicach gdzie mozna zakupic w sensownej cenie eko groszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jubileromega Dzięki za Twoją opinie. Zanim to napisałeś, byłem w Casto, ale jak się przyjrzałem tym opakowaniom, to bałem się zaryzykować :o Rzeczywiście, był tak zapakowany, że w środku było widać, że ten węgiel aż się kisi. Tak w ogóle to mają w sumie 3 rodzaje ekogroszku. Najtańszy za 18.95 za worek to groszek jakiejś firmy Zgoda, ten droższy około 22 zł to chyba Retopal a ten za 25 to nawet już nie sprawdzałem, bo tyle nie zamierzam płacić za głupi węgiel.

 

Co do Twoich pytań, to na razie sam próbowałem węgiel z 2 składów. Jeden Na grunwaldzkiej w Bydgoszczy - tam niby sprzedają Pieklorz - ale jak dla mnie to chyba podróba, bo strasznie się spiekał. Drugim miejscem jest skład w Kruszynie, tam ma Ekoret z kopalni Katowickiej. W obydwóch miejscach w tej samej cenie 840zł/t za workowany i 750zł/t luzem. Transport w granicach 25-40 zł. Ten w ekoret, wydaje się ciut lepszy i chyba zdecyduję się na niego. Jutro zamawiam 2 tony luzem.

O innych składach to tylko słyszałem o tym w Łabiszynie, gdzie mają również Ekoret i ludzie sobie chwalą ekogroszek od nich. Mają jednak masakryczne ceny, bo za workowany chcą 940 zł/t !! Luzem chcą co prawda tyle samo co w Bydgoszczy bo 750zł/t ale za transport do mnie - tzn Ciela - policzyli sobie 180 zł! Przegięcie!!

 

Macie może inne sprawdzone miejsca w okolicy Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do wilcza. jedziesz przez osielsko w kierunku gdanska mijasz rol pest po lewej stronie i skrecasz potem w prawo . bedzie reklama producenta styropianu. jak skrecisz to po jakich 200 metrach masz sklad opalu po lewej stronie. maja rozne rodzaje. polski czeski ruski. podjedz i wez na probe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
podjedz do wilcza. jedziesz przez osielsko w kierunku gdanska mijasz rol pest po lewej stronie i skrecasz potem w prawo . bedzie reklama producenta styropianu. jak skrecisz to po jakich 200 metrach masz sklad opalu po lewej stronie. maja rozne rodzaje. polski czeski ruski. podjedz i wez na probe.

Ok, zerknę tam. A Ty czym palisz? Polecasz coś konkretnie, czy tak tylko robisz reklamę ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ala panowie spam robiecie !!

 

Pytanie było o węgiel z castoramy a wy o weglu w bydgoszczy :lol:

 

Nie mozęcie pogadać w temaci np: ekoroszek bydgoszcz ?

 

 

 

Co siue tyczy węgla z castoramy:

 

Wegiel idelnie oczyszczony z miału... Praktycznie mozna go sypać rękoma i sobie nie poprudzić. Jak ktoś ma mikropieceyk np w kuchni to jest to ok...

 

 

Natomiast potoiwerdzam że mimio wysokiej ceny (18 zł /25 kg) to schodiz go bardoz dużo ....

 

Acha, i z komina/ pieca leci gryzący dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazy3ho Masz rację, rzeczywiście temat zszedł na inny tor... Sorrki, bo sam to pociągnąłem :lol: Co do groszku z Casto, nie odważyłem się jednak go spróbować.

Co masz na myśli, ze że mimio wysokiej ceny (18 zł /25 kg) to schodzi go bardoz dużo?

18 zł to bardzo mało jak na workowany groszek, wychodzi to około 720 zł za tonę. Czy masz na myśli, że jest zbyt mało kaloryczny i szybko się spala?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Pytacie o eko z Castoramy -ekopal po 25/za worek palił się dobrze jednak dużo popiołu i spieków.

Brunatny -odpuśćcie sobe niewypał :)

Palę ekogroszkiem z EKOELMY (900 zł/tona z dostawą do domu) jestem zadowolony kaloryczny,brak spieków,czysty przecież to nr. 1 w Polsce choć o ten popiół "jak z papierosa" to bym się sprzeczał :)

Długie oczekiwanie na dostawę

Spełnia moje oczekiwania

Troszkę za drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja paliłem ze 2-3 rodzaje węgla z Castoramy w zimę 2011/2012 zawsze kupowałem jakiś lepszy i każdy nijak się miał do węgla z Łabiszyna. Poruszam temat węgla z Łabiszyna bo uchodzi za najlepszy w okolicy Bydgoszczy z uwagina to jakikiedyś był. Co do węgla z Łabiszyna choć workowany kosztował 930zł to bił wszystkie na łeb wydajnością. Niestety kolejna partia jaką kupowałem w sezonie 11/12 już się spiekała ale lekko. Niestety w tym sezonie w ciemno zakupiłem węgiel w Łabiszynie i jestem rozczarowany! Spieka i żużluje i tonie mało bo spieki są wielkości dużych jabłek! Ani zmniejszaniem wiatru anini ustawianiem czego innego nie idzie tego już zmienić. BEZNADZIEJA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam z cechy

przeprasza moj text. nepisze dobre po polski. mam polski piec PerEko a mam problemy s ceskym ekogroszkem. nefunguje retorta.

 

zakupilem tani opal : katastrofa. hori ale netopi. piec max 55°c, doma zima.

ale zakupilem tylko 1 tone

 

hledam lepsi wengiel do moj piec. moze mi nekdo pomoc, kde koupit dobry kamienny ekogroszek v oblasti Zgorzelec / Bogatyna / Jelenia Gora

 

dzenkuje bardzo za pomoc.

viktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zapomnijcie o tym ekogroszku !!! Kpina, kpina i jeszcze raz kpina !!! Na szczęście kupiłem tylko 2 worki w Castoramie Cz-wa. Zaraz po zasypaniu pieca zgon....powtórne rozpalenie innym węglem i pali jak marzenie....dosypałem "Sowy" i znowu zgon...sprawdziłem zawartość ... to nie jest węgiel !!! To jest kamień kopalniany !!! Nadaje się na drogi, nie do pieca...właśnie czyszczę piec z tego badziewia...NIGDY WIĘCEJ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupowałem ekogroszek niedżwiedź. Wegiel jest mokry.
Zrobiłem próbe, odważylem troche i polożylem na kaloryfer w kartonie i co jakis czas ważyłem. 
Waga początkowa 2120 gram.
Po 6 dniach 1885g. 
Po kolejnych 12 - 1690.
Po kolejnych 30 - 1640g .

Czyli około 30 % to woda.
Na jej odparowanie potrzeba bardzo dużo energii- zamast grzac dom grzejemy wodę i wypuszczamy kominem. 
Węgiel sie nie pali a dymi z powodu wody, a piec szybko koroduje w wilgotnym srodowisku. 
Nawet po wysuszeniu wegiel ma tendencje do dymienia.
Wnioski niech kazdy wyciagnie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie polecam raczej do bani próbowałem palić 2 sezony temu zanim przeszedłem na pellet . Mokry choć ma początku sezonu można było trafić suchy , Jak dobrze pamiętam  to brunatny jest jak wyschnie . Zawala komin . Ale najlepiej kupić parę worków i się przekonać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie "Niedźwedź" brunatny z Castoramy palił się dobrze, ale popiołu było więcej no i suchy to on nie był. Dodatkowo znajdowały się w nim bryłki metalu wyglądające jak bryłki węgla, co powoduje zagrożenie dla co najmniej zawleczki-trzeba uważać, wysypywać z worków do wysuszenia. Aktualnie ten węgiel Castorama sprzedaje w cenie 500 zł za tonę. do palenia w trybie lato jak najbardziej się nada.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.