Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Ustawić Sterownik Titanic

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   raptorek

raptorek

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 październik 2010 - 14:45

Witam, potrzebuje pomocy przy ustawieniu sterownika TITANIC który podłączony jest do pieca ślimakowego 25 kW na ekogroszek. Moje aktualne ustawienia to 17s podawanie co 50s, dmuchawa na 06 z 12 zakresów, w podtrzymaniu przedmuch 10s co 10 minut, krotność 5. Dom około 200m ocieplony. Na tych ustawieniach cały czas zrzuca niedopalony groszek i spalanie przy tych dość wyskoich temp. 25kg na dobę.
  • 0

#2 OFFLINE   kseroks1

kseroks1

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 31 październik 2010 - 15:12

Witam
Ja też posiadam taki sterownik dom podobny 220m2 dobrze ocieplony ale ustawienia mam całkowicie inne od twoich.

czas podawania 8s
czas przerwy 52s
moc dmuchawy 05 (przesłona zakryta w 80%)
czas przedmuchu 15s
przerwa w podtrzymaniu 7 min
krotność podawania 2
nastawa CWU 45^C (priorytet)
nastawa pieca 50^C

ewentualnie można zwiększyć czas przerwy do 1 minuty i podawanie na 10 s też ładnie śmiga u mnie

Spalanie nie więcej jak 12kg na dobę przy obecnych temp. kocioł cały czas praktycznie w podtrzymaniu na godzine pracuje max 10 minut gdyż sterownik zawór 4D zamyka bo temp w domu jest osiągnięta ;)

U mnie wszystko ładnie dopala nie zrzuca węgla i szybko osiąga zadaną temp na piecu która zaś regulowana zaworem 4D kierowana jest na grzejniki. Zawór sterowany osobnym programatorem z pokojówką i pogodówką.

pozdrawiam i udanych ustawień
  • 0

#3 OFFLINE   Grisza00

Grisza00

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 19:13

Witam.
Mogę spytać jakie macie kotły. ja też od dwóch dni jestem właścicielem kotła z Titaniciem. Mam kocioł Witkowski 25kw. Na razie bez osobnej pompy do wody. Próbowałem nastawić jak w kom. 1, ale coś za bardzo mi dymiło i musiałem zwiększyć wydajność dmuchawy.
  • 0

#4 OFFLINE   raptorek

raptorek

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 20:28

Cześć.
Ja mam kocioł firmy KONSTAL z palnikiem BRUCER. Testowałem przez tydzień ustawień kolegi kseroksa1 ale dalej zrzuca mi niedopalony groszek. Ogólnie już nie mam pomysów.
  • 0

#5 OFFLINE   Grisza00

Grisza00

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 20:47

Witam. Ja mam kocioł Witkowski (nie wiem z jakim palnikiem). A masz może też osobny sterownik do tego zaworu (cośtam-drożnego)? Nie wiem jak nastawić sterownik aby w czasowo regulować temp. w domu. np. od godziny 1.00 do 22.00 xxx stopni, a w pozostałej porze inną temperaturę. Mam zawory na grzejnikach i nie wiem teraz czy mam kupić dodatkowy czujnik temperatury do domu? A jak go kupię, to czy trzeba zmieniać nastawienia kotła. Też głupi jestem z tymi nastawieniami :)
  • 0

#6 OFFLINE   kseroks1

kseroks1

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 12:38

można dokupić sterownik pokojowy ale nie koniecznie można za to w sterowniku ustawić w parametrach serwisowych zadaną temp na kotle w różnych przedziałach godzinowych.
  • 0

#7 OFFLINE   kseroks1

kseroks1

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 12:42

Cześć.
Ja mam kocioł firmy KONSTAL z palnikiem BRUCER. Testowałem przez tydzień ustawień kolegi kseroksa1 ale dalej zrzuca mi niedopalony groszek. Ogólnie już nie mam pomysów.

Witam ponownie
JA mam retortę a nie bru-cera który ma zaokrąglone brzegi palnika biorąc na logikę może trzeba zmniejszyć podawanie za 7 s czas postoju na 60s i krotność podawania z 2 na 3 lub nawet 4 ewentualnie przy braku spieków dodać trochę powietrza i przetestować.

Pozdrawiam
  • 0

#8 OFFLINE   rasheed30

rasheed30

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 21:15

ja mam taki sam sterownik, piec 25 KW.
ogrzewam boiler i dom 100m2 (kupiłem dom na jesieni i nie zdążyłem go jeszcze ocieplić).
Mam nastawy takie:
czas podawania 6 s
czas przedmuchu 55 s
przerwa w przedmuchu 10
krotność 3
nastawa pieca 56stC
czopuch dość mocno zamknięty (jak otworzę np o 45st to mam gorący komin)

problem w tym, że zużycie węgla to jakieś 30-35 kg/dobę - strasznie dużo.
jak mogę to zmniejszyć?
będę wdzięczny za pomoc
  • 1

#9 OFFLINE   kulas

kulas

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 21:52

Witam wszystkich.Niewiem na ilu forach już byłem ale poczytałem sporo i do żadnego wniosku nie doszedłem. Mianowicie mam piec WALENDOWSCY KWM-SGR 19kw ze sterownikiem TYTANIC. Dom 120 m2 użytkowej nieocieplony w tym roku postawiony. czytam o z użyciu ekogroszku i justem przerażony swoim wynikiem bo mi na dobę 50 kg to mało, a mam parametry zbliżone do tych którzy piszą o 20 kg spalaniu na obę przy metrarzu przekraczającym 200 m2. Pomóżcie bo mnie ten piec z torbami puści...
  • 0