Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Akm Z Podajnikem


joannas71

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak ustawić kocił DEFRO AKM 15 kw ? Mam taki piec i nie mogę dojść z nim do ładu . Codziennie przez noc mi gaśnie i odrana rozpalanie , cały dzień się pali jak go pilnuję a przez noc znowu gaśnie i tak w kółko. Dodatkowo bardzo trudno uzyskać na nim zadaną temperaturę co powoduje że nadmuch i podajnik pracują prawie cały czas, a i tak róznica prawie 10 stopni . Jak uzyskam zadaną temperaturę to przechodzi w stan podtrzymania i wtedy znowu traci dużo temperatury mimo, że histereza ustawiona na 2 stopnie i piec się włącza ale i tak traci szybo temperaturę a czasami nawet prawie gasnie jak nie dorzucę mu czegoś przez drzwiczki. Pomocy bo nie mam już cierpliwości. A miało być tak pięknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć moje nastawy to:

przerwa w podawaniu 5 minut

nadmuch 45% temperatura zadaniowa 65stopni C

pompy równoległe właczone

przerwa w podtrzymaniu 15 min

nadmuch w potrzymaniu 8 min przerwa praca 15 sek

Dziwne że przez weekend pracował bez zarzutów , a dzisiaj jak nie było nas w domu ok 7 godzin znowu zgasł , a wczoraj wieczorm piszczał że zaduża temperatura . Palimy groszkiem a wczoraj dosypaliśmy ekogroszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam inny piec z podajnikiem tłokowym, ze sterownikiem Ognik plus CWU. Ja palę miałem i u mnie mam ustawione następujące parametry, nadmuch 100%, temperatura zadana 65 stopni, przerwa w podawaniu 9 min, u mnie nie ma parametru przerwa w podtrzymaniu 2 min, praca w podtrzymaniu 7 sek, przy tych ustawieniach temperatura oscyluje w granicach 70 parę stopni czasami przekroczy nawet 80 stopni co skutkuje tym że do czasu obniżenia temperatury poniżej 80 stopni nie załącza sie wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,

 

a popiół spycha ci do popielnika czy robi się taki "kopiec kreta" na palenisku? piece wyprodukowane do wiosny tego roku miały taką wadę (serwis defro w ramach gwarancji przyjeżdża i to przerabia), piec się dusił i w końcu wygasał; sprawdź jaki masz model sterownika (st-44h czy może st-57h)

przy takim dużym nadmuchu (45%) ciepło idzie w komin i dodatkowo węgiel się nie dopala tylko spieka, ja mam 22% i pewnie jeszcze zmniejszę (na początku miałem 40% i zmniejszałem co 2% i było coraz lepiej)

przerwę w podawaniu też możesz zmniejszyć tak (tu wszystko zależy od jakości towaru) by tylko niedopalony węgiel nie spadał do popielnika

 

poczytaj to (znajdziesz zapewne wszystkie odpowiedzi)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...e-macie-nastawy

 

 

pzdr

 

bulba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za informcje mój piec wyprodukowany w 2009r a kupiłam go w VIII.2010r. z tego co zauważyłam to kopiec sie robi ale przesówa się trochę do przodu paleniska. A opał faktycznie się spiekał. ja parę razy do defro dzwoniłam na serwis, z prośbą o pomoc ale raczej nie pronowali przyjazdu tylko cały czas mówili żeby go wyczuć jak palić , nie wiem co im powiedzieć żeby przyjechali i przerobili żeby nie było "kopca kreta" i zeby przyjechali w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiali też akm 15 kw przyjeżdżając z serwisu na gwarancji (oczywiście ma to sens jeżeli popiół nie zsuwa się do popielnika tylko zostaje na palenisku blokując następną porcję paliwa co dusi ogień - niezsunięty popiół zatyka dysze od dmuchawy na palniku i wszystko gaśnie), zgłoś do nich właśnie ten problem (popiół zalega na palenisku) przyjadą i wspawają jakąś blachę i będzie ok

w serwisie (dziale technicznym) doskonale znają ten problem; jak kupowałem piec w lipcu to dzwoniłem do nich, mówili że zmienili od bodajże kwietnia konstrukcję AKM, więc będą wiedzieli o co chodzi

spieki to problem ustawień i materiału więc serwis ci nie pomoże

pzdr

 

bulba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.