Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Można Palić Peletem W Piecu Na Groszek - Eko Defro 25kw


piterblues

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie ustawienia pid na pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ale za wysoki nadmuch cały czas trzyma. Nie wiem czemu zmienię ale i tak mocno dmucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obnizalem ale mam dmuchawe bez czujnika hallotronu i mimo wszystko trzyma zbyt wysoki bieg. Jeszcze pokombinować ale narazie na dwustanie jest idealnie. Lepiej niż czeskim groszkiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypaliłem cały zasobnik pelletu. Paliło się idealnie a więc z czystym sumieniem. W kotle Komfort Eko Duo 15 kw. Retorta żeliwna - można palić pelletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie i moja dociekliwosc co do tematu pelet ,tylko ze na próbe chciałem zakupić ale w mojej okolicy nie ma zbytnio .

Czy przy moim KE 15kw komin z cegły palonej z domieszką pól/ pól groszek /pelet uda się taki eksperyment

Obecnie jadę na Pieklorz 880zl/t i czy przy takim mieszaniu będą korzyści dla kieszeni i pieca a czy jednak może to kiedyś się źle skończyć dla mojej kieszeni i pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym rozwiązaniem było by palenie peletem w trybie letnim (tylko grzanie CWU), czy ktoś testował jak wygląda taka opcja tryb letni retorta żeliwna i pelet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym rozwiązaniem było by palenie peletem w trybie letnim (tylko grzanie CWU), czy ktoś testował jak wygląda taka opcja tryb letni retorta żeliwna i pelet?

Ja u siebie będę próbował palić pelletem latem. Tylko CWU no ale z automatycznym rozpalaniem i wygaszaniem. I szukam już sobie UPS-a jak by co zasilania nie było. Sterownik ma inne zabezpieczenia pod pellet i wole żeby było zasilanie przy wygaszaniu kociołka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paliłem peletem w lecie efekt jest taki że ładnie się pali po prostu super tylko no właśnie jak podajnik groszku wystarczał na około 5 tygodni to peletu wystarczało na niecałe 4 tygodnie no ale po pelecie to sadzi i popiołu prawie nic. Ciekawi mnie fakt jak to będzie na pidzie w lecie czy oszczedniej bo ja palilem na dwustanie myślę że się skusze w tym roku też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za jaki czas nam się zwróci taką pompą

jak by nie było to musisz Odrazu z kieszeni wydać dużą sumę co przekłada się na wieloletnie opalanie groszkiem lub peletem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamierzam kupić pompę ciepła do cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie będę próbował palić pelletem latem. Tylko CWU no ale z automatycznym rozpalaniem i wygaszaniem. I szukam już sobie UPS-a jak by co zasilania nie było. Sterownik ma inne zabezpieczenia pod pellet i wole żeby było zasilanie przy wygaszaniu kociołka :)

Update :) Już zamówiłem    http://tooles.pl/volt-polska-przetwornica-napiecia%20-ups-sinuspro-1500e-12v230v1500w-volt-polska-o_l_996.html 

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za jaki czas nam się zwróci taką pompą

jak by nie było to musisz Odrazu z kieszeni wydać dużą sumę co przekłada się na wieloletnie opalanie groszkiem lub peletem

Mnie pompa wyniosła 3700 jest to inwestycja tak jak zakup pieca z podajnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam odświeżam temat. Mam możliwość kupna pelletu Olczyk tylko mam pewne obawy co do palenia w zwykłej retorcie - czy bez systemu strażak jest to bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypalilem 2 zasobniki. Bez najmniejszego problemu. Tylko podawanie x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.