Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hef Mini


bronakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można w ogóle takie paskudztwa zamontować w kuchni

A jeżeli chodzi o KALVISA moim zdaniem jest przereklamowany (chociaż estetycznie jest najładniejszy z tych wszystkich) ale cena to kosmos, a blacha i jakość wykonania nie powala (zakładałem taką jedną brak rewelacji)

A jeszcze jedno, to co zauważyłem przy KALVISIE (przy zmianie położenia szybra sypie się sadza na zewnątrz kuchni i jest to z frontu kuchni)

Ja proponuję takie coś

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&id=5315

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&id=5316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na zdjęciu to akurat 12 kw

 

A są mocniejsze? Jaka jest ich cena? I jakie +- zużycie węgla i stałopalność? Wiem, że pytania o niejednoznacznej odpowiedzi, ale chciałbym mieć mniej więcej zarys. Jaka jest konstrukcja tego pieca, jest tam jakaś "koperta", czy prosto do komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pieco-kuchnia także jak nazwa wskazuje jest to piec ma ona dwa obiegi (do rozpalania czyli prosto w komin dla lepszego ciągu; i drugi przez kanał konwekcyjny) wszystko regulowane za pomocą pokrętła z przodu. Oraz ruszta ( dwie pozycje) lato zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest cena u producenta, ale u nas kosztuje 12kw 2150 zł 8kw 1730 zł

Co do spalania to nie znam konkretnych danych, ale z opinii klientów co ją założyłem to są bardzo zadowoleni (na pewno dużo mniej w porównaniu do kuchni z wężownicą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest cena u producenta, ale u nas kosztuje 12kw 2150 zł 8kw 1730 zł

Co do spalania to nie znam konkretnych danych, ale z opinii klientów co ją założyłem to są bardzo zadowoleni (na pewno dużo mniej w porównaniu do kuchni z wężownicą)

 

A czy jest możliwa, tak długa stałopalność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tu:

- http://www.polspaw.com.pl/index.php?id=patsaw10

- http://dworekbis.pl/produkty/ogrzewacz_pom...espolem_wodnym/

Rzecz na ktorą nie zwracasz uwagi to możliwość zamontowania miarkownika ciągu.W kotlehef takiej mozliwości nie ma. W pat-saw jest--ta rureczka nad drzwiczkami zasypowymi.

Urządzenie grzewcze na paliwa stale pozbawione tego przyrządu jest dla kominiarzy kuchnią lub piecem etażowym. Po wizycie komniarza i klepnięciu tego co potrzeba-wkręca się (jak ma się gdzie!Dlatego zwracaj na to uwagę) miarkownik i masz normalny,prosto sterowany kocioł--sam reguluję klapkę dopływu powietrza poprzez popielnik do paliwa-rusztu. Większoś pieco-kuchni tego nie ma. Niektórzy producenci się 'wycwanili' i dokładają coś takiego.Moim zdaniem warto.

Na 80m dobry piecyk 8kW starczy(zależy jakie masz kaloryfery--typ i ilość/wielkosć. Jak 70 żeberek żeliwnych to na styk. Jak blaszane lub aluminiowych 70 żeberek i jeszcze pompę C.O. to spokojnie ogrzejecie się 8-ką)-a zużycie paliwa-jeśli będzie rozpalane po pracy-od 16-17--do 6-7 rano + weekendy non stop--2 do 2,5t/sezon powinno spokojnie starczyć.Stałopalność-6-7h--nie oszukujmy się--ileż tam wejdzie opału?

Życzę udanego wyboru.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.