Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek Powietrzny - Wielkość Kratek Wentylacyjnych


conrdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kominek powietrzny w salonie (powierzchnia 30m2) o mocy 14KW. U góry obudowy są 3 kratki nawiewne ciepłego powietrza (jedna po środku i dwie z boku), z piwnicy idzie chłodne powietrze do obudowy dla zasilenia płomienia natomiast nie mam żadnej osobnej kratki na dole obudowy na chłodne powietrze z pokoju. Budowlańcy stwierdzili iż kratki są niepotrzebne gdyż w samej obudowie jest 8 szczelin o łącznej powierzchni 108cm2. Ale ja mam wątpliwości i zażyczyłem sobie wybicie choć jednej kratki. Czy słusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie zaszkodzi

 

ja niedawno reklamowalem kominek (supra astra) bo ...w zeszlym sezonie grzewczym zakonczylem palenie w nim i wszystko bylo ok, ale niedawno chcialem lekko napalic bo zona juz marudzila ze jej zimno wiec zaczelem sie dobierac do tego i domknalem drzwiczki na maxa (jak juz niejednokrotnie robilem) i tu łup szyba pekla !!! przygladam sie i zauwazylem ze gorna listwa na kominku jest odksztalcona okolo 3mm (w jaki sposob nie wiem ale do ostatnich dni palenia - chyba jeszcze poczatek maja 2010 bylo wszystko ok i od tamtej do tej pory kominek byl nieuzywany) i domykajac drzwiczki wywarla nacisk na szybe i szyba zwyczajnie pekla...od dystrybutora u ktorego kupowalem dowiedzialem sie ze za mocno grzalem iprzegrzalem wklad. na moje pytanie gdzie wklad ma zamontowany termometr tak abym mogl mierzyc temperature i nie doprowadzic do ponownego przegrzania ( pytanie glupie ale celowe) dluugo sie zastanwaiwli jak sie mnie pozbyc i nagle wymysili ze mam za mala powierzchnie kratek - mam miec 600cm2 !

zdziwila mnie ta wartos ale po przeliczeniu wyszlo mi 589 cm2 + odplyw powietrza poprzez dystrybutor do 2 pokoi na pietrze wiec nie sadze zeby to spowodowalo przegrzanie wkladu(gorace powietrze ma gdzie uciec). wiec potem powolali sie na jakis rysunek w instrukcji monntazu :-) ktoryjest podpisany cos w stylu wklad XYZ a ja na ich fakturze mam powiedzmy: wklad MJY i wytknalem im ze dostarczyli mi instrukcje nie do tego wkladu wiec tak jakby nie dostarczyli mi jej wcale wiec przyjeli na siebie ryzyko zwiazane z niewlasciwym ewentualnym montazem, zobaczymy co teraz madrego wymysla ale postepowanie zakonczy sie w sadzie najprawdopodobniej...niestety trzeba walczyc io swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.