Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt Instalacji C.o


ENDRIU09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o radę :):lol:

Mam zrobioną nową kotłownie noi nadszedł czas aby zrobić centralne ogrzewanie i jest kilka pytań na które chciałbym zanać odpowieź z góry dziękuję :):) a wiec:

 

kocioł robiony na zamówienie ok 10 KW( opał na wszystko)

4 grzejniki (10 żeberek + 15 żeberek+ 10 żeberek + 10 żeberek ) i jedna drabinka w łazience

Podłogówka 2 pętle łazienka 30 m przedpokój 20 m

bojler 100L z podwójną wężownicą

naczynie wzbiorcze 15-20L

sterownik ST 28 + dmuchawa

na wyjściu z kotła rura miedź fi 28

 

odległość od pieca do ostatniego grzejnika to max 20 metrów grzejniki połączone miedzią fi 15 nitka główna fi 18 i oczywiście w lini prostej tylko trójnik do drabinki łazienkowej max 3m fi 15 zasilanie i powrót jest w posadzce.

Moje pytania czy :

2 pompy wystarczą ? jedna do c.s.w druga do grzejników i podłogówki czy muszę mieć jeszcze jedną do podłogówki?

zawory zwrotne za pompą czy lepiej przed?

czy stosować zawór 4D i czy do podłogówki stosować mieszacz jak tak to jaki czy może być z głowicą termostatyczną z kapilarą?

projekt poniżej i z góry dziękuję za rady i czekam na opinie -Pozdrawiam :)

Pomóżcie :)

post-20713-1287931102_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w ten sposób czyli pompka na pionie na zasilaniu nie będzie mi pchała więcej wody ciepłej do zbiornika wyrównawczego? nie mogą być dwie jedna od C.S.W i druga od C.O? bardzo bym prosił o schemat poprawnego podłączenia dwóch pomp i zbiornika wyrównawczego aby mi nie wyrzucało ciepłej wody do zbiornika tylko pchało do grzejników, czy tak jak ja narysowałem czyli pompy i zbiornik wyrównawczy są nie prawidłowo podpięte? bardzo proszę o opinie bo we wtorek będę podłanczał wszystko i chce to zrobić tak aby było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wymiennik w jakiej odległości będzie, że się uparłeś na tą drugą pompę. to nieduża instalacja robiłem taką z podłogówką z dwoma obiegami z zastosowaniem zwykłego zaworu rtl na powrocie rozdzielacza, około 60 żeberek , wymiennik 100l a pompa 40 i sobie radzi bez problemu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 1,5 metra od pieca, bo mam sterownik ST-28 który steruję pompą C.S.W i C.O na przemian a latem nie będę musiał przystawiać grzejniki tylko wcisnę na sterowniku priorytet C.S.W i będzie mi tylko grzało bojler no chyba że kupić ST 24 co wy na to? czy może być tamten a działać będzie na jednej pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wymiennik w jakiej odległości będzie, że się uparłeś na tą drugą pompę. to nieduża instalacja robiłem taką z podłogówką z dwoma obiegami z zastosowaniem zwykłego zaworu rtl na powrocie rozdzielacza, około 60 żeberek , wymiennik 100l a pompa 40 i sobie radzi bez problemu.

Pozdrawiam :)

25-60 mniej się męczy i będzie żywotniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę aby mi ktoś narysował poprawne podłączenie zbiornika wyrównawczego tak aby mi ciepłej wody nie pchało do niego tylko na grzejniki i bojler ,zaznaczam że chce aby pracowały 2 pompy jedna do C.W.U i druga do C.O i podłogówki na sterowniku ST-28 proszę o schemat czy ten mój schemat jest niebezpieczny co w nim nie tak? bardzo proszę o opinie co w nim zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.