Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Eko Groszek Woda Sie Gotuje ?


schauek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam piec na EKO-Groszek z zasobnikem . Mam dwa obiegi ,otwarta a na kaloryfery przechodzi przez (wymienik ciepla)na zamkniety.Nad piecem mam zamontowane dwie pompy obiegowe firmy "WILO"STAR na obieg otwarty i na zamkniety.Przy ustawieniu na piecu ponad 68°C po jakims czasie zaczyna sie gotowac woda w obiegu otwartym na zbiorniku wyruwnawczym. Czy to wina pompy obiegojej ze nie wytrzymuje takej temperatury ? bo ja juz niewiem ? co roku ten sam problem :) jesze nigdy nie moglem miec ponad 75°C na piecu ,juz niewiem co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu na piecu ponad 68°C po jakims czasie zaczyna sie gotowac woda w obiegu otwartym na zbiorniku wyruwnawczym.

Jesteś tego pewien?

Przy ciśnieniu atmosferycznym woda gotuje się w temperaturze około 100 stopni (np w czajniku). Jeżeli gotuje Ci się przy 68 stopniach to by oznaczało że w obiegu zamkniętym masz podciśnienie.

Sprawdź ciśnienie wody w obiegu zamkniętym przy stojącej i pracującej pompie obiegu zamkniętego. Może trzeba będzie uzupełnić ilość wody w obiegu zamkniętym.

Dodatkowo sprawdź kierunek przepływu wody w obiegu zamkniętym.

 

Czy to wina pompy obiegojej ze nie wytrzymuje takej temperatury ?

Pompa wytrzyma minimum 110 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam 63° C na kotle nic sie nie dzieje ,przy zwiekszeniu temperatury na kotle do ponad 70°C na obiegu otwartym (pompa obiegowa po prawej stronie na zdjeciu) za pompka obiegowa przy zaworze zwrotnym jest woda chlodna tak jakby zawor blokowal ? Pompka robi sie goraca nie grzeje wymiennika ciepla, a cisnienie z zawora roznicowego wybija do zbiornika wyruwnawczego . Mowa caly czas o obieg otwarty na zamknietym mysle ze wszystko ok .

 

1. martwia mnie te( zawory zwrotne) na obiegu otwartym a pozniej na zamknietym ??!!

2. czy wogule ten instalator zamontowal dobrze ten wymiennik ciepla :)

3. czy jest potrzebny ten wymiennik ciepla i ta pompka z obiegem otwartym ktora leci na obieg zamkniety ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.