Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc W Wyborze Kotła


FalconPL

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili mam dolniaka na węgiel, instalacja grawitacyjna otwarta wspomagana pompą +bojler z wężownicą do CWU. Do i z kotła idą rury 2". Chciałbym kupić sobie jakiś drugi kocioł, a węglowy zostawić tylko awaryjnie. Nie chcę przerabiać całej instalacji.

 

1) Czy dobrze myślę, że drugi kocioł może być podłączony do tego samego komina, byle do innego kanału?

 

2) Teraz kwestia rozwiązania "wygodnego" - pellet lub gaz. Wszystko zależy od tego, jaki koszt przyłączenia poda mi gazownia. Ale tak wstępnie. Ile kosztuje dobry kocioł na gaz do instalacji _otwartej_ (są takie) i czy w przypadku instalacji 2" kocioł na gaz to w ogóle dobry pomysł? Zależy mi na czymś porządnym, ale bez przepłacania. Z możliwością zastosowania automatyki, programowania włączania i wyłączania itd.

 

3) Czy są kotły na sam pellet i czy są one lepsze od takich pellet+ekogroszek?

 

4) Producent uświadomił mnie, że większość tych kotłów na pellet+eko to niebezpieczne konstrukcje, ponieważ pellet jest łatwopalny i powinien być podawany tylko w taki sposób, żeby - jakby to powiedzieć - jak się zajmie podana dawka paliwa, to żeby nie miała kontaktu z zasobnikiem. Żeby się wszystko nie zapaliło. Że tanie palniki są do luftu i dobry kosztuje tyle co cały tani kocioł itp. Więc mi już chodzi o taki kocioł w pełni bezpieczny - jak nazywa się cecha, której szukam? :) Nie znam się na tych wszystkich rodzajach podajników itd.

 

5) Ile kosztuje taki kocioł na pellet lub pellet+eko? Wymagania jak w punkcie 1. Rozrzut cenowy jest spory. Z reguły dostajemy, za co płacimy. Z reguły droższe jest lepsze. A jak jest w przypadku tych kotłów? Nie chcę przyoszczędzić paru tysięcy, żeby potem mieć problemy, ale nie chcę też bezsensownie przepłacać. Trudno tu o poradę, bo każdy chwali swój. A jak ma tani, to nie wie, o ile lepszy mógłby być droższy i żyje w przekonaniu, że płaci się tylko za firmę. Niemniej jednak proszę o poradę. Warto zastanawiać się nad kotłami mniejszych producentów, czy nie bardzo? Szukam jakiegoś sensownego stosunku ceny do jakości. Powiedzmy, że mówimy o 20 kW.

 

6) Jeżeli węgla orzecha spalam tonę, to ile spalę pelletu? A ile kosztuje teraz tona pelletu? Za węgiel, moim zdaniem bardzo dobry, płaciłem pod Łodzią 690 miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.