Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Ogrzewania Podłogowego Co Z Piecem Defro 25 Kw Optima Komfort Plus - Problem Z Cw


ana

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzięki ana za sprostownie więc nie wszystko piszą producenci , a może by pomyśleć o wpięciu CWU bezpośrednio do pieca i wyłączać pompę a C.O zostawić niezaleznie tylko przerobić szafki 1i2 jak pisałem ( ułatwi przepływy przez mieszacz ) . Chociaż zaraz dostane po nosie od sanit system ,vlad24 to jeśli producent sobie życzy 4 D niech sobie on działa ( po dołożeniu siłownika ) i może by regulował teperature za wymiennikiem - zielony kwadracik ( oszczędziło by to pompę podłogówki - niższe zasilanie ) oraz chronił powrót pieca

post-16946-0-14555500-1300653645_thumb.jpg

no chyba że koledzy to zanegują . Ale jak ktoś już tu pisał " papier , papier a dopiero burzenie ,raz a dobrze i bez stresu że znowu nie zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bił Cie dziś nie bede bo troche zmeczony już dziś jestem ( dużo wrażeń odchodzi na emeryturę mój ulubiony zawodnik sportowy :( dobrze że robi to w tak wspaniały sposób ale zawsze to starta) co do pompy cwu to masz rację i tu popieram w 100% a to że producent zaleca stosowanie zaworu 4D to ok ale nie zwalnia to z myslenia i przestrzegania podstawowych zasad wymiennik powinien być na maxa wygrzewany. Pompa jest chroniona ponieważ przed pompą w witabloc-u jest zawór 3 lub 4d. No oczywiście masz rację z tym dołożeniem siłownika ale myślę że na wszystko powoli przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście masz rację z tym dołożeniem siłownika ale myślę że na wszystko powoli przyjdzie czas.

Dołożenie siłownika wiąże sie z dołożeniem sterownika siłownika.

Nie przesadzacie trochę?

Nawet jeśli sterownik kotła już go posiada, to taki kwiatuszek przed wymiennikiem może spowodować u nieświadomego (długości tego tematu) obserwatora zejście jak po gandzi.

Jeśli już mieszacz musi byc, to termostat 3D na powrocie zrobi aż za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może sie troche rozpisałem wiec krótko:

Siłownik +sterownik do sterowania temperaturą czynnika grzewczego do podłogówki

Obieg kotłowy to proste połączenie z pompą obiegową bez żadnych zaworów mieszających ( tak jak napisałeś dla bardzo wymagających i chcących bardzo zabezpieczyć kocioł ew termostat 3D na powrocie i to byłoby na tyle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Sanit.....

4D wnosi tylko niepotrzebne opory (może na zasilanie grzejników go przenieść???), im bliżej wymiennik kotła, tym lepiej dla niego, będzie korzystał z całej energii kotła. Pompa na c.w.u. i to by było po stronie kotłowej. No chyba, że się ktoś uprze:). A po stronie wtórnej wymiennika, to bez sterowania pompami jest delikatnie mówiąc- uciążliwe.

Nie wiem, czy jest zasadne (moim zdaniem jest, ale...) stosowania sterownika pogodowego+ ew. termostaty pokojowe do sterowania pompami, ale to by uprościło ten układ, bo jak na tą chwilę, to jest niezła zadyma. Taka rozbudowana instalacja musi być rozsądnie regulowana, ręcznie też można, ale to jest mało produktywne i nieekonomiczne.

Ano, rozumiem, ze finanse nie pozwalają na zastosowanie bufora, ale to zawsze można dołożyć w późniejszym czasie. Na tą chwilę, moim skromnym zdaniem, to SanitSystem ma najrozsądniejsze podejście do tematu. A później, jak na laborkach, ćwiczenia wykonać, wnioski wyciągnąć ;-). I można się brać za przeróbki na poważnie.

Sprawa termometrów, jako, że jestem elektronikiem metrologiem i automatykiem, to pomiary temperatury przed wymiennikiem i za, pomogły by w regulacji całego układu. Przylgowe termometry Sobie daruj. Szkoda kasy.

 

P.s. Do SanitSystem, też masz doła z powodu odejścia na emeryturę Mistrza Adama? Łączę się w bólu .........

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze odnośne zaworu 4D. Czy w przypadku braku prądu (co u nas często się zdarza), nie będzie problemu z zabezpieczeniem podłogówki? Wiem, że mieszacz ma 3D ale ostatnio w nocy jak nie było prądu przez 7 godzin (!) co prawda na piecu było około 90C (wiatr działał jak naturalny wentylator) a na wejściu na podłogę było 52-54C! Niezłego strachu się najadłam (same kobiety w domu...) więc następny wątek, który założę będzie pewnie o zabezpieczeniu pieca w przypadku braku prądu bo to naprawdę może się źle skończyć. Mąż planuje zakup jakiejś przetwornicy pod akumulator 12V - jednak nie wiem czy to zda egzamin w przypadku takiej ilości pomp (planowanych).

 

Pozdrawiam

 

Ana

Edytowane przez ana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Na razie zainwestowaliśmy w grzałkę do bojlera (4,5KW, 3F) co by latem nie palić (jesteśmy zadowoleni, 300 l wody nagrzewa się o 30C w przeciągu 1,5 godziny). Na przeróbki CO jesteśmy umówieni na czerwiec. Dam znać jak już będzie po. Trzymajcie kciuki, żeby dużego kucia nie było:-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie po roku:-)!

 

Muszę się wytłumaczyć Miłym Panom dlaczego się nie odzywałam - a więc dlatego, że:

 

1. Ubiegłego lata pojawiła się szansa montażu pompy ciepła i "nowy" Pan instalator miał "swoje pomysły" na usprawnienie kotłowni a że nie chcieliśmy mu wchodzić w paradę (żeby uzyskać gwarancję i żeby potem nie było znowu na nas...) oddaliśmy sprawę w jego ręce. Ostatecznie nie doszło jednak do zakupu PC z różnych względów:-(

 

2. Zminiliśmy opał z miału (kaloryczność podawana przez sprzedawcę to około 20MJ) na orzech (kalroczność 27MJ). A że zakupiliśmy wcześniej miał palimy mieszanką miału i orzecha w proporcjach 30 kg miału i 15 kg orzecha. I to był strzał w dziesiątkę.Co prawda przepływów nie zwiększyło (jednak są dobrze wyregulowane, tylko około 30 m2 z 260 jest całkowicie zakręcone, reszta przepływomierzy pracuje w zakresach 1-1,5) ale taki sposób palenia gwarantuje dłuższą (nawet o 50%!) pracę kotła i tym samym dłuższe wygrzewanie betonu. Muszę dodać, że robiłam eksperymenty i paliłam samym orzechem (jak producent zresztą zaleca) ale ten orzec chyba jest za bardzo kaloryczny (producent zaleca 24MJ) i wypalał się bardzo szybko. Zatem mieszanka miał+orzech wydaje nam się optymalnym rozwiązaniem. W ciepłe dni tej zimy (przy temp. powyżej zera) musieliśmy otwierać okna. Dzisiaj w nocy przy temp. -18C temp. w pomieszczeniu o pow. 20m2 osiągnęła 21C ale w pomieszczniu o pow. około 35 m2 - 19C. Zatem można powiedzieć, że źle nie jest.

 

3. Przeróbkom nie odpuścimy ale zdecydowaliśmy się to załatwić razem przy montażu pompy, żeby potem znów nie przerabiać. Może uda nam się to załatwić w tym roku.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Ana

Edytowane przez ana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie,

 

Posiadamy piec Defro 25 kW Optima Komfort Plus, ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach + grzejniki w łazienkach. Mamy problem z naszą instalacją:

 

Układ mieszający do podłogówki jest wpięty przed zasobnikiem CW (nie wiem dlaczego, być może dlatego, że jestem kobietą smile.gif i temp. na zasobniku ustawiona jest na 40 C (wydaje nam się, że za mało). Wczoraj była pierwsza próba palenia i woda w zasobniku nie osiągnęła nawet 30C. W momencie kiedy załącza się zasobnik CW automatycznie wyłącza się grzanie podłogówki. Nie umiemy poradzić sobie ze sterownikiem ST 28 do tego pieca. Stąd pytania: czy jest możliwe, żeby jednocześnie załączało się grzanie CO i CW przy tym piecu/sterowniku. Jeśli są takie przerwy pomiędzy grzaniem CO i CW woda na powrocie jest bardzo zimna i wychładza grzejniki w łazienkach, które też nie wiedząc czemu są podłączone do jednego obiegu z podłogówkąsmile.gif

 

Byłabym wdzięczna za wszelkie sugestie, bo sama sobie z tym nie radzę mimo, że Mąż udzielił wskazówek przed wyjazdem w delegacje a hydraulik mówi tylko, że to jest kwestia ustawień sterownika tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.