Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Regulatora Pokojowego


Altom01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum.

 

Mam maly klopot z doborem wlasciwego regulatora pokojoweg. W chwili obecnej mam zainstalowane regulatory firmy Landis & Gyr Rev 10. Pracuja bez problemow, wszystko jest ok ale ... niestety maja juz dobre 10 lat i ich funkcjonalnosc tj. mozliwosci programowania sa zbyt ubogie. Maja mozliwosc ustawienia tylko 4 programow . W mojej sytuacji jest to zbyt malo , no moze nie praktyczne. Chcialbym je zmienic na regulatory z programowaniem tygodniowym. Moj klopot polega na tym ze nie wiem czy nowy regulator bedzie pracowal w starym ukladzie. Patrzac na parametry technicze starego regulatora martwi mnie jeden parametr a mianowicie OBCIAZALNOSC KONTAKTU - Current / 10 ( 5 ) Amper ! Regulatory ktore ewentualnie moglbym kupic ten parametr maja znacznie nizszy to znaczy na poziome 8 ( 5 ) A lub tez 6 ( 2 ) A . Czy to ma jakies znaczenie przy doborze regulatora ? Chcialbym nadmienic ze w moim piecu olejowym ( Wolf 20KW ) mam 2 obiegi ( 2 strefy ) w domu jednorodzinnym tj gora i dol na kazdym obiegu mam pompe cyrkulacyjna ktorej moc przy maksymalnym obciazeniu wynosi okolo 95 W .

Koledzy pomozcie , powiedzcie co mam robic? Czy moge kupic regulator pokojowy o parametrze nizszym niz ten opisany w instrukcji starego regulatora. Mysle ze 10 ( 5 ) Amper to jest badzo wysoko przesterowany parametr. A moze sie myle ?

Prosze o informacje od Was.

 

Dziekuje serdecznie i pozdrawiam .

 

W zalaczeniu strona katalogowa regulatora Landis & Gyr Rev 10

 

Tomek

Landis_and_Gyr_REV10.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Po wielu staraniach i rozmowach ze specjalistami ( Automatycy ) dowiedzialem sie co nastepuje :

 

Do doboru odpowiedniego regulatora pod wzgledem elektrycznym nalezy przyjac srednio 0,5 A na obciazenie kazdych 100 W sterowanych urzadzen ( w moim przypadku jest to pompa obiegowa 95W przy maksymalnym obciazeniu ).

Dla bezpieczenstwa urzadzenia sterujacego tj. regulatora przyjmuje sie wpolczynnik 2.

 

Oczywiscie sa to dane podane w praktyczny i latwy do ogarniecia sposob bez zbednych wywodow i obliczen.

 

Reasumujac :

 

0,5A x 2 = 1 A

 

Tak wiec spokojnie mozna zastosowac regulator o parametrach 8 ( 5 ) A lub tez 6 ( 2 ) A bez obawy uszkodzenia urzadzenia !

 

Mam nadzieje ze ta informacja pomoze Wam w Waszych dylamatach na temat wlasciwego doboru urzadzen.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.