Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kotły Defro

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 08 kwiecień 2008 - 15:38

Witam !

Jakie macie zdanie o kotłach Defro?
Ktoś użytkuje może tego taniego z podajnikiem slimakowym Defro Kompakt ?

Pozdrawiam
  • 0

#2 OFFLINE   XXMen

XXMen

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 29 maj 2008 - 15:43

Widziałem ten kocioł w akcji i nie mam dobrej opinii. Cóż tak naprawdę firma produkująca betoniarki wie o kotłach. Fakt jest tanie no i coś tam się spala.
Nie zawsze tanie to dobre a w naszym kraju najczęściej niedobre. <_<
  • 0

#3 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 29 maj 2008 - 21:59

Był czas że kotły tej firmy były jedynymi w których na płaszczu wymiennika była blaszka 8mm. Grubość nie świadczy o jakości tej blachy ale znam kilkanaście kotłów spawanych w szopie ze zwykłej stali ( 4 - 5 mm ) i pracują po lat naście. Temat do przemyśleń. Na tą chwile posiadam wiedze na temat kotłów zasypowych tej marki. Jeśli miały to być retortowy polecał bym Hef. Lub coś na palniku II generacji. ( tylko ze względu na palnik) Pozdrawiam.
  • 0

#4 OFFLINE   Hopkat

Hopkat

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 30 maj 2008 - 06:20

Myślę że grubość blachy to jeszcze nie atut choć warunek bardzo ważny. Czym grubsza blacha tym mniejsza przenikalność, więc niepożądany efekt. Firma niech się rozwija nowa konkurencja to poprawa jakości na rynku i większy wybór. Ja osobiście stawiam na doświadczenie firm . I cena jest ważna bo lepiej za dobry produkt dać więcej i mieć wypróbowaną jakość <_<
  • 0

#5 OFFLINE   Radko

Radko

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 30 maj 2008 - 07:31

Witam
Też wiem że blach im grubsza tym gorsza przenikalność cieplna i kocioł jest mniej sprawny. Grubość blach jest zmienna w zależności od typu kotła. Do każdego typu musi być odpowiednia. Tak wiec do kotła z podajnikiem blacha o grubości 8mm to raczej nie wskazane.
  • 0

#6 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 30 maj 2008 - 08:09

Witam
Przenikalność ( nazywana przez Was) czyli zdolność absorbowania ciepła przez cześć wymiennikową kotła nie jest aż tak ważna jak sprawność wymiennika. Jeśli będzie on odpowiednio zaprojektowany i będzie posiadał odpowiednią powierzchnie to moim zdaniem nie ma aż tak dużych strat na drodze wymiany. Najważniejsze jednak moim zdaniem będzie odpowiednie zaprojektowania wymiennika czyli odpowiednio "ciasne" przeloty. Tak aby spaliny "opiewały" elementy wymiany a nie tylko się o nie "ocierały:. Moim zdaniem można by zaryzykować kocioł z blaszki 8mm z uwzględnieniem odpowiedniej sprawności wymiennika na którą grubość blachy nie będzie miała takiego wpływu jak sama konstrukcja. Przy kotłach stałopalnych ( retory, peletowce ) moim zdaniem nie ma to wpływu natomiast przy kotłach zasypowych z pewnością ( start kotła ) Pozdrawiam.

Ps; Zupełnie jak za czasów radzieckich Grubsze lepsze.....???
  • 0

#7 OFFLINE   Radko

Radko

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 30 maj 2008 - 08:20

Szkoda żę nikt nie potrafi wskazać jaka konstrukcja jest najlepsza wymiennika. I dokładnie jakie kanały powinny być duże. Jest dużo teorji w stylu "odpowiednie" ale dokładnych informacji nigdzie nie ma.
pozdrawiam
PS.Może nowy temat trzeba stworzyć po tytułem sprawność i budowa wymienników.
  • 0

#8 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 30 maj 2008 - 09:23

Jestem za. Trzeba mieć świadomość że wskazanie na takie wymiary i mocy trzeba będzie obliczać na zasadzie procemtowej lub proporcjonalnej.

Pozdrawiam.
  • 0

#9 OFFLINE   Radko

Radko

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 30 maj 2008 - 09:33

Sie rozumie.
Więc może otworze nowy temat i chyba znajdę na początek konstrukcje wymiennika do dyskusji
  • 0

#10 OFFLINE   marcin

marcin

Doświadczony Forumowicz

• Administrator forum
  • PipPipPipPipPip
  • 1451 postów
  • Zainteresowania: Informatyka, Ogrzewanie (amatorsko), Sport (głównie biernie niestety)
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 30 maj 2008 - 09:36

Tak na chłopski rozum, im mniejsza przenikalność materiału oddzielającego nagrzane w palenisku powietrze od medium grzewczego (czyli w tym wypadku wody) tym dłużej to powietrze powinno się z nim stykać - czyli generalnie tym dłuższa powinna być jego droga, ew. tym wolniej powinno ono przez wymiennik przechodzić. Wydaje się, że idzie za tym dodatkowe zwiększenie ilości materiału - czyli nie dość, że grubiej to jeszcze więcej.

Zyskiem jest większa trwałość - czy to się opłaca? Ja strzelam, że dla użytkownika w ostatecznym rozrachunku tak - tylko koszt zakupu pieca wyższy - co za tym idzie mniej klientów (bo póki co u nas cena jest więcej niż 50% kryterium wyboru kupujących). Nawet jeżeli piec będzie miał 50% większą trwałość np. i 50% wyższą cenę i tak zaoszczędzimy na kosztach jego częstszej wymiany <_<

Filozof ze mnie jednak :angry: Pozdrawiam.

P.S. Radko - jak najbardziej ciekawa dyskusja - na pewno warto.

P.S.2.Dodany.Później: No i kolejna sprawa - czy w dzisiejszych czasach warto kupować cokolwiek na lata?? :angry: Za 10 lat warto będzie chyba wydać kasę na piec nowszej generacji. Chyba jednak (powiem to wbrew wszelkim tradycjonalistom) wkraczamy w okres kiedy to będzie się bardzo szybko zmieniać - chociażby z powodu norm ekologicznych.
  • 0

Ciepło, cieplej, www.Info-Ogrzewanie.pl :)

10000 osób jest z nami co dnia - dołącz do grona naszych stałych czytelników!

#11 OFFLINE   Radko

Radko

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 30 maj 2008 - 10:52

Właśnie nie wiadomo co bedzie juz za rok, a 10 lat to ....
Kupowałem tydzien temu miał w cenie 400zł za tone. Własciciel składu twierdzi że już w sezonie ten miał bedzie kosztował 600zł nie wspominając już ceny groszku. Oby się mylił. Przy takich cenach opał stały chyba już się nie opłaca.
pozdrawiam
  • 0

#12 OFFLINE   marcin

marcin

Doświadczony Forumowicz

• Administrator forum
  • PipPipPipPipPip
  • 1451 postów
  • Zainteresowania: Informatyka, Ogrzewanie (amatorsko), Sport (głównie biernie niestety)

Napisano 30 maj 2008 - 10:55

Takie ceny to już prawie gaz się opłaci - a jak będzie większy popyt na gaz to... kółko się zamyka <_<
  • 0

#13 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 30 maj 2008 - 11:20

Jeśli chodzi o Defro to kotły są jednymi z tańszych na rynku. Kwestią pozostaje tylko czy powierzchnia i konstrukcja wymiany będzie odpowiednio duża w stosunku do mocy którą należy przenieść do medium grzewczego. Jeśli porównać do kotłów podobnej klasy Defro wypada naprawdę dobrze ( U mnie w mieście - świętokrzyskie 40 km do producenta Defro to 80 % sprzedaży dla kotów zasypowych ).

Pozdrawiam
  • 0

#14 OFFLINE   Radko

Radko

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 30 maj 2008 - 11:49

Jeśli chodzi o defro to maja rózne kostrukcje z kanałami poziomymi i pionowymi. Gereralnie panuje krąży opinia zę kanały poziome najlepiej odbieraja ciepło (pomijajac wymienniki rurowe). Ale może wypowie sie fachowiec lub dobry praktyk.
  • 0

#15 OFFLINE   marcin

marcin

Doświadczony Forumowicz

• Administrator forum
  • PipPipPipPipPip
  • 1451 postów

Napisano 30 maj 2008 - 12:05

Gdzieś (chyba u nas na forum) czytałem, że poziome są lepsze do miałowych. Ale to może być plotka <_<
  • 0

#16 OFFLINE   Radko

Radko

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 30 maj 2008 - 12:37

Może i tak. Ja mam piec miałowy górnego spalania są tam kanały pionowe. Kupiłem teraz bardzo dobry miał. Kocioł się strasznie przegrzewa (cały czas ciepło w piwnicy) ale czopuch moge dotknąć ręką więc te przewały też sie sprawdzają w takim kotle.
  • 0

#17 OFFLINE   angopon

angopon

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 16:54

Jeśli chodzi o Defro to kotły są jednymi z tańszych na rynku. Kwestią pozostaje tylko czy powierzchnia i konstrukcja wymiany będzie odpowiednio duża w stosunku do mocy którą należy przenieść do medium grzewczego. Jeśli porównać do kotłów podobnej klasy Defro wypada naprawdę dobrze ( U mnie w mieście - świętokrzyskie 40 km do producenta Defro to 80 % sprzedaży dla kotów zasypowych ).

Pozdrawiam

Witam,
zamierzam kupić kocioł DEFRO EKO o mocy 19kW. Czy ktoś z użytkowników takiego kotła może mi przybliżyć coś na ten temat? Głównie interesuje mnie zużycie opału (kg/miesiąc) przy powierzchni do 170 m2, stopień awaryjności itp.itd. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
  • 0

#18 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 17:29

Osobiście miałem porównanie Sas i Defro. Defro wydają się lepsze. Defro EKO to ich najlepszy model z podajnikiem. Jednak sterownik chyba jest troszkę mało zaawansowany (co może byc w sumie zaletą). Z kolei nie nastawiaj się na to palenisko rusztowe (awaryjne). Tutaj sensownie rozwiązane ma to tylko Klimosz w modelu Ling Duo.
  • 0

#19 OFFLINE   angopon

angopon

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 19:20

Ten ruszt zastępczy faktycznie mam zamiar zastosować tylko w awaryjnych przypadkach, więc aż tak bardzo mi na nim nie zależy. Niemniej jednak dobrze, że znajduje się na wyposażeniu :D W zasadzie mam niewielki wybór kotłów (a może to i lepiej) ponieważ w mojej okolicy firmy proponują kotły "KRZACZEK" , "OGNIWO" oraz właśnie DEFRO. Z tego wąskiego zakresu najbardziej odpowiada mi DEFRO EKO. Jeszcze rozważałam DEFRO KOMPAKT ale dystrybutor odradził mi go ze względu na inny schemat pracy -chodziło o jakieś inne rozchodzenie płomienia w powierzchni grzewczej czy coś takiego :) Podobno w wersji DEFRO EKO jest wydajniejsze. Przyznaję, że nie bardzo się na tym znam, więc stąd moja obecność na tym forum. Dziękuję za szybką odpowiedź :) Będę tu na pewno często zaglądała. Pozdrawiam.
  • 0

#20 OFFLINE   jony

jony

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 wrzesień 2008 - 10:51

Witam,
zamierzam kupić kocioł DEFRO EKO o mocy 19kW. Czy ktoś z użytkowników takiego kotła może mi przybliżyć coś na ten temat? Głównie interesuje mnie zużycie opału (kg/miesiąc) przy powierzchni do 170 m2, stopień awaryjności itp.itd. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

witam

Postaram się pomóc w tej kwestii , mam piec DEFRO EKO 19kW z poajnikiem ,ogrzewam 150m2 . Piec pracuje na 50 *C.
Eko groszek o kaloryczności 26 , zasyp 120kg. w zimę rok temu wystarczał mi na 4 dni ,czyli około 1 tony miesięcznie.
Co do awaryjności , jak do tej pory nie miałem nic , chociaż moi koledzy bardzo często zrywają zawleczki przy ślimaku .
Ja zawsze przed zasypaniem groszku sprawdzam , czy niema w nim dużych kawałów węgla , Dodam ,że dom mam nie ocieplony. jednym słowem polecam
Pozdrawiam.
  • 0