Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Połączenie Kominka Z Kominem Za Pomocą Rur Stalowych


arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z przykrym zapachem wydobywającym się z górnej kratki, nie jest to dym lecz wypalająca się farba którą jest malowany kominek w orginale. Palę w kominku tak naprawdę około dziesiąty raz przez około 3godziny. Przejdę do głównego problemu którym jest połączenie kominka(wkład) rurą stalową z kominem, chodzi mi o sposób połączenia kształtek ze sobą ,czy jest prawidłowa... Bo w miejscu połączenia radiatora z kominkiem wyciekają skropliny i myślę że ten cały swąd bierze sie z tej przyczyny, czy to się po jakimś czasie uszczelni czy też będzie trzeba przerobić całe połączenie,w załączeniu przesyłam foto.

post-10342-1287306416_thumb.jpg

post-10342-1287307667_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Twoim problemem jest za pewne mokre drewno.

Jezeli juz palisz mokrym drewnem, to zapewnij ciagly doplyw powietrza do komory. Drewno lubi sie palic plomieniem, tym bardziej jezeli jest mokre. Trudno, w domu bedziesz mial za goraco, ale jak chcesz palic mokrym drewnem to tak juz jest.

 

Ja pale juz 30 raz kominkiem i zapach farby czasami poczuje, jak dam za bardzo ognia.

Ps moze pomysl tymczasowo o paleniu brykietem z trocin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nieprzyjemny zapach zawsze przez piersze 3-5 rozpalen na poczatku sezonu lub po dluzszej przerwie niepalenia (2-3 m-ce) ale porzadnie przepalam 2-3 razy i zapach znika (laduje 3/4 drewna szyber na maksa i uchylam 5mm drzwiczki-przepala sie tak pozadnie ze az bieleje od srodka :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Twoim problemem jest za pewne mokre drewno.

Jezeli juz palisz mokrym drewnem, to zapewnij ciagly doplyw powietrza do komory. Drewno lubi sie palic plomieniem, tym bardziej jezeli jest mokre. Trudno, w domu bedziesz mial za goraco, ale jak chcesz palic mokrym drewnem to tak juz jest.

 

Ja pale juz 30 raz kominkiem i zapach farby czasami poczuje, jak dam za bardzo ognia.

Ps moze pomysl tymczasowo o paleniu brykietem z trocin

Dzięki za dobrą rade wydawało mi się że drewno było suche,ale jednak miało jakąś wilgoć w sobie.A co do zapachu to po kilku ostrych przepałach zanikł.Jeszcze raz dzięki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.