Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kawalerka W Wersji Mikro Bez C.o. - Czym Ogrzać?


Korniszon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Czym najlepiej (czyli najtaniej :) ) ogrzać mikrokawalerkę tzn. 18,5m2, z czego ok. 2m2 przypada na mikrołazienkę. Czy jest w ogóle sens myśleć o jakimś piecu dwufunkcyjnym, czy też może nie warto zawracać sobie tym głowy i kupić zwykły przenośny grzejniczek elektryczny? Lokal znajduje się w docieplonym bloku. Jaki mógłby być miesięczny koszt ogrzania elektrycznego? Proszę o jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest stary niski blok i nie ma w nim centralnego ogrzewanie. Ludzie ogrzewają na różne sposoby. Część ma ogrzewanie elektryczne, część piece dwufunkcyjne, różnie to wygląda.

 

Te 510 zł to jakieś niepoważne wyliczenie. Wiadomo, że w pokoiku 16m2 nie trzeba grzać grzejnikiem 2000W na ful non stop. Daj spokój człowieku.

 

Aha, okna są nowe PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz jest z sieci. Poprzedni właściciel miał zamontowany piecyk gazowy w tej łazieneczce a pokój ogrzewał właśnie takim przenośnym grzejnikiem elektrycznym. Ten piecyk w łazience to był taki "zwykły", czyli tylko przepływowy ogrzewacz wody. Jaki mógłby być koszt zakupu pieca dwufunkcyjnego wraz z montażem i miesięczny koszt ogrzania tego mieszkanka właśnie gazem? Prosiłbym o podanie jakichs przeciętnych cen. Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 510 zł to jakieś niepoważne wyliczenie. Wiadomo, że w pokoiku 16m2 nie trzeba grzać grzejnikiem 2000W na ful non stop. Daj spokój człowieku.

 

Aha, okna są nowe PCV.

te wyliczenie w przybliżeniu jest z pokoju jak wynajmuje syn mojego pracodawcy co drugi miesiąc za prąd płaci 800 zł i tak od 3 lat +/- pare złoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj pokojowi nierówny. U mnie wysokość pomieszczeń to 2,50 metra. Wystarczyłoby, żeby było 3 metry i koszty ogrzewania idą drastycznie w górę. Poza tym to, że ktoś płaci 800zł co 2 miesiące za prąd nic nie znaczy. Mnie interesuje ile płaci za samo ogrzewanie prądem, a nie np. za chodzący przez 150 godzin w tygodniu komputer, który żre 800W, bo kolega musi mieć super sprzęt do grania.

 

Chyba jednak odpuszczę sobie ogrzewanie gazowe. Za dużo pieniędzy trzeba w to włożyć, a oszczędności duże nie bedą. Będzie mi się to zwracać przez 30 lat. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Czym najlepiej (czyli najtaniej :) ) ogrzać mikrokawalerkę tzn. 18,5m2, z czego ok. 2m2 przypada na mikrołazienkę. Czy jest w ogóle sens myśleć o jakimś piecu dwufunkcyjnym, czy też może nie warto zawracać sobie tym głowy i kupić zwykły przenośny grzejniczek elektryczny? Lokal znajduje się w docieplonym bloku. Jaki mógłby być miesięczny koszt ogrzania elektrycznego? Proszę o jakieś porady.

 

Witam. Odsyłam do tematu: Jak ogrzać 80 m w Kamienicy. Nic tańszego nie znajdziesz. W razie czego, służę radą. Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.