Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymienie Się Z Drzwiczek Górnych


mario1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W domu posiadam stary piec w którym palone jest drewnem. piec można zobaczyć pod tą aukcją http://allegro.pl/kociol-piec-tczew-kam-24...1208363650.html

 

Moj problem to straszne dymienie się z niego. Notorycznie dym ulatnia się przez kółko w drzwiczkach górnym. czasami dymi się z drzwiczek do wybierania sadzy w czopuchu. Piec został oczyszczony oraz komin również.

Proszę o porady co kupić aby zniwelować wydostawianie się dymu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niska temperatura spalin spowodowana niewłaściwą techniką palenia.

 

Najciekawsze, że na zdjęciu z tamtej aukcji kocioł przy górnych

drzwiczkach wyraźnie osmalony. Cytat z oferty: "Kocioł nigdy nie był używany. Spalono w nim jedynie kilka gazet dla testu."

 

No, no...

 

edit: Po namyśle stawiam na badziewną konstrukcję kotła. Co nie

przeszkadza szukać sposobu na ten dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co pamiętam to kiedyś tak nie było. tzn dymiło się podczas otwierania drzwiczek w celu dołożenia materiału ale nie tak ze czasami zaduszam piec bo obawiam się o zdrowie rodziny.

jeżeli chodzi o dopływ powietrza to jest on zbudowany w następujący sposób.

Kratka wentylacyjna jest przy bramie garażowej ( zjazd do garażu jest ze spadem tak jak się kiedyś budowało szeregowce, więc nie wieje przy niej zabardzo.) Komin jest wybudowany wg standardów z lat 80 ( jeśli jakiekolwiek były). podczas kupna domu juz ten piec był zamontowany.

Pytanie co to niewłaściwa technika palenia. mój problem zaczyna się od samego początku.

Jakieś propozycje eliminacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w drzwiczkach jest sznur uszczelniający, wymień - do kupienia na internecie na metry np allegro, sprawdź drogę spalin podczas palenia, napisz jak palisz, drewno suche czy mokre?Może masz schemat kotła, być może uda się coś zmienić w sposobie palenia aby dym nie dostawał się tak łatwo w pobliże drzwiczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety schematu zadnego nie mam. pale zazwyczaj drewnem suchym. choć czasami zdarzy się pomylić suche z mokrym. dzisaij dokładnie oczyściłem cały kocioł. kupiłem wycior do zeby dostać się we wszystkie małe zakamarki. jest lepiej ale zobaczymy na jak długo. napewno jutro zdemontuje drzwiczki zeby zobaczyć średnice sznura. Widziałem że można go zakupić w leroy marlin. Do tego jeszcze poprawiam cały system wentylacji w piwnicy. Ciekawe czy dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.