Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tech-duo 22kw - Nadmuch Powietrza


MarcinG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Kocioł TECH –Duo 22kW, ekogroszek z EKOELMA.

Mam pytania dotyczące ustawienia nadmuchu powietrza, przeglądając Internet znajdowałem całkowicie sprzeczne informacje na ten temat. Jedni użytkownicy kotłów twierdzą, że im mniejszy nadmuch, to mniejsza ilość spieków i oszczędne spalanie (płomień ma być spokojny, koloru pomarańczowego, lekko kopcić i nie grzać komina), inni przeciwnie, zalecają zwiększenie nadmuchu aby uniknąć spieków (wyższa temperatura spalania, lepsze dopalanie węgla). Zaczynam dopiero pierwszy sezon palenia, próbuję różnych ustawień, nie potrafię za nic uzyskać tak jak inni doświadczeni użytkownicy popiołu jak pył, pomimo dobrej jakości groszku . Oszczędnie też to moim zdaniem nie jest (około 50 kg na dobę przy powierzchni 160m2 + bojler, dom częściowo ocieplony), a przecież do prawdziwych mrozów jeszcze daleko.

Drugie pytanie mam do posiadaczy tego kotła ze sterownikiem ST-40, mianowicie po co w programie te 10 poziomów nadmuchu, aby uzyskać płomień spokojny , pomarańczowy jak na filmie z Youtube muszę prawie całkowicie zamknąć przysłonę wentylatora, poziom na 1, wystarcza ilość powietrza zasysanego przez szczelinę na śrubę przysłony. Czy to normalne w tym kotle, czy błąd programu sterownika i "kręci " zbyt szybko ?

Proszę o wskazówki doświadczonych użytkowników, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xhumungus, Duże Podziękowania. Są w menu serwisowym dwa poziomy nadmuchu, ja miałem na tym wyższym, tylko dlaczego oznaczono go jako " 0" ? Wyczytałem w postach, że dużo użytkowników tego kotła nie wie o tych ustawieniach, kombinują jak ja z przysłoną a nawet dobudowują jakieś regulatory nadmuchu, a tu prosta sprawa. Facet, który montował kocioł (instalator z papierami) też o tym nie wiedział, twierdził że tak ma być, ale cóż tam, ważne że działa. Zobaczę teraz jak ze spiekaniem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę dokupiłem 2t. koksującego miału i oczywiście okazało się że zostaje niedopalony koks więc zwiększyłem moc dmuchawy z 25% na 35%. Efekt jest taki że teraz spala się wszystko, ale więcej ciepła uchodzi w komin grzejąc go przy okazji, co jest akurat dobrym zjawiskiem. Biorąc wszystkie za i przeciw przy takich nastawach już zostane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.