Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo Eko + Ecoal


mp2201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zupełnie inny kocioł, - ale też ta myśl mi przeszła przez głowę jak kocioł mi nie dopalał ekogroszku . Po prostu niektórzy ponownie wrzucają do zbiornika niedopalony ekogroszek albo spieki i w ten sposób dopalają paliwo powtórnie i lepiej - trochę z tym zabawy ale jak użytkownik jest uparty :). W mojej stałej retorcie niedopalanie występowało gdy retorta była zanieczyszczona albo trochę rozszczelniona. W innych palnikach II generacji niektórzy użytkownicy piszą, że też na niektórych paliwach niespalony ekogroszek się im przesypuje albo spieka i nie dopala jak palnik chodzi na małych mocach - no to wtedy można się pobawić jak ktoś ma czas i powtórnie go spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zostałem szczęśliwym posiadaczem kotła Ogniwo Eko Plus 25 i tak się zastanawiam , jak się ma teoria optymalnej temperatury dla pieca czyli 55/60 st a tym że jeśli ustawię Programator pokojowy to temperatura na piecu może spaść np na 45 st. Czy kocioł pracując dłużej na takiej temperaturze zbyt szybko nie zardzewieje?

 

Michał- nowy i niedoświadzony (mój pierwszy kocioł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zostałem szczęśliwym posiadaczem kotła Ogniwo Eko Plus 25 i tak się zastanawiam , jak się ma teoria optymalnej temperatury dla pieca czyli 55/60 st a tym że jeśli ustawię Programator pokojowy to temperatura na piecu może spaść np na 45 st. Czy kocioł pracując dłużej na takiej temperaturze zbyt szybko nie zardzewieje?

 

Michał- nowy i niedoświadzony (mój pierwszy kocioł)

 

Witam

Z tym punktem rosy, czyli minimalną temp. to jest trochę mit. Proponuję zadzwoń do twórców sterownika eCoal a oni wiele rzeczy Tobie wytłumaczą.

Pozdrawiam Robert

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych użytkowników kotłów z Ecoalem i palnikiem BRUCER. Moje pytanie jest następujące. Czy ktoś z was sprawdzał może ile w ciągu np 1 min podajnik podaje EKOGROSZKU? Znając to mozna łatwo szacowac spalanie dobowe czy okresowe. Z tego co widzę na platformie ecoal.pl każdy podajnik mierzy czas pracy więc łatwo mozna w dużym przybliżeniu obliczyc zużycie w [kg]. Przymierzam się do zakupu takiego kotła na przyszłoroczny sezon, no i troche obserwuje jak różni użytkownicy maja zużycie i przy jakich nastawach programatorów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam - jestem z Ceska :-)) CZ !

 

Napisali ste:

 

Zostałem szczęśliwym posiadaczem kotła Ogniwo Eko Plus 25 i tak się zastanawiam , jak się ma teoria optymalnej temperatury dla pieca czyli 55/60 st a tym że jeśli ustawię Programator pokojowy to temperatura na piecu może spaść np na 45 st. Czy kocioł pracując dłużej na takiej temperaturze zbyt szybko nie zardzewieje?

 

O ile dobrze pamiętam idea działania Ogniwa polega na tym, że pompa mieszająca wyjście z powrotem ma dostosować różnicę na poziomie 10st między tymi "rurami" bez względu czy na wyjściu na grzejniki jest 50 czy 65st.

 

..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

I ja mam Ogniwo Eko 15 kW dla budynku 140m2 - i jestem zadowolony ....

Moje pytanie - nemam pompy mieszajaca - ale mam v instalaciji 2 pompy - CWU a CO a Zawór mieszający czterodrogowy WITA Minimix MI 4x1 1/2 (gwint wew.) Jest to OK ? Moze to takto byt ? Na piecu mam dzisaj 50 st. i powrot mam 44 st. Externa temperatura dzisaj jest minus 2 st. Jest to OK ? Czy kocioł pracując dłużej na takiej temperaturze zbyt szybko nie zardzewieje?

 

dzenkuje i pozdrovenia - Katowice III - to najlepsi " language" kurs :-))

Edytowane przez Ivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I ja mam Ogniwo Eko 15 kW dla budynku 140m2 - i jestem zadowolony ....

Moje pytanie - nemam pompy mieszajaca - ale mam v instalaciji 2 pompy - CWU a CO a Zawór mieszający czterodrogowy WITA Minimix MI 4x1 1/2 (gwint wew.) Jest to OK ? Moze to takto byt ? Na piecu mam dzisaj 50 st. i powrot mam 44 st. Externa temperatura dzisaj jest minus 2 st. Jest to OK ? Czy kocioł pracując dłużej na takiej temperaturze zbyt szybko nie zardzewieje?

 

Jeżeli masz zawór czterodrogowy to ok. Pompa mieszająca jest rozwiązaniem alternatywnym do zaworu czterodrogowego ( trochę tańszym ). W najnowszej wersjo softwaru do eCoala możliwe jest nawet ustawienie jeszcze tańsze - pompę CWU ustawia się jako "CWU + mieszająca" i w przypadku, gdy powrót z instalacji masz zbyt chłodny do zostanie dogrzany woda z bojlera CWU.

 

Pozdrawiam palaczy z CZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A-w uuu, A-w uuu :rolleyes: napisz coś teraz o swoim kotle OE. po sezonie użytkowania i w sezonie obecnym jak się sprawuje czy jesteś zadowolony czy nie.Jestem nadal przed tą chwilą zakupu .Czy po sezonie używania kotła kupiłbyś go teraz czy było by to coś innego? Interesuje mnie jak tam spalanie wychodzi, jakieś usterki i jak sprawuje się sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mam Ogniwo Biecz Eko 15 kW i sporo spieków z Retopla (kopalnia Piast).

W okresie grzewczym będę chciał je zminimalizować. Po aktualizacji sterownika mam możliwość korekty nadmuchu +-8%, więc będe schodził korektą nadmuchu na minus. Jak to nie pomoże to podniose deflektor o jedno ogniwo na łańcuchu w górę.

 

Jak sobie radzicie ze spiekami w Waszych Ogniwach z eCoalem ?

 

Czy dosypujecie również wapno palone ?

 

Czy ktoś wrzuca spieki do zasypnika ?

Edytowane przez lukaszz2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jask retopal to raczej zuzlowe spieki wiec nadmuch w dol (korekta na minus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadal mam spore spieki. Podejrzewam, że ten ekogroszek jest oszukany.

 

Podniosłem defletor o jedno ogniwo, zmniejszyłem nadmuch o - 1%. Efekt wygląda tak:

 

Wczoraj ustawiłem korekte dmuchawy na -2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uciekaj z dmuchawą jeszcze niżej. Zejdź do -5. I obserwuj czy nie zaczyna kopcić.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.