Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Grzeje Ale Nie Wszędzie


Grzesiek1982

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w całym domu ogrzewanie podłogowe - wszystko chodzi i grzeje ładnie z jednym wyjątkiem - w jednym pomieszczeniu podłogówka prawie wcale nie grzeje - raz się zdarzyło, że podłoga była ciepła, później już tylko lekko grzała lub prawie a teraz w ogóle nie grzeje pomimo, że w całym domu we wszystkich pomieszczeniach płytki są ciepłe. Kotłownia jest zlokalizowana z boku domu a to pomieszczenie, w którym podłoga nie grzeje jest po drugiej stronie domu (powierzchnia ok. 20m2) - dziwne jest to, że mam pokój drugi obok tego (trochę mniejszy) ale w nim podłoga grzeje tak jak trzeba. Odległość od pieca jakieś 7m. Piec na paliwo SAS, 1,5kW, rurki Wavina, termostaty w każdym pomieszczeniu KAN, rozdzielacz KAN 8 obw. z pompą i siłowniki elektryczne KAN. W czym jest problem?

Piec grzeję do temp. 60-75 stopni - na zasilaniu mieszalnika temp. od 50-55 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym domu jest ogrzewanie podłogowe - a jak zmniejszyć przepływ na obwodach skoro mam elektryczne siłowniki http://allegro.pl/kan-therm-silownik-elekt...1235710491.html

na powrocie rozdzielacza, które są podłączone przewodowo do termostatów w każdym pomieszczeniu?

Nie da się moim zdaniem.

 

A tu taki schemat zrobiony na szybko:

post-12853-1286792929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na belce powrotnej mam te siłowniki a na zasilającej nie ma nic. Czy na zasilaniu powinny być te rotametry?

Witam , tak powinny być rotametry lub zawory do regulacji przepływów ( przeważnie takie na klucz imbusowy) coś mi się niechce wierzyć że nie ma chyba że to jakiś składak (może daj jakieś zdjęcie )pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , no i są na dolnej belce na klucz imbusowy nr, 5 lub 6 . ( teraz trzeba wyregulować i powinno być ok ) a żeby już rozwiać wszystkie wątpliwości zdejmij siłowniki z górnej belki ,na dolnej belce odkręć za pomocą imbusa wszystko na maxa i przelej wszystkie pętle aby wygonić ewentualne powietrze ,potem przystąp do regulacji .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zdemontowanie jest bardzo proste u Ciebie chyba jest pod każdym siłownikiem zawleczka którą naciskasz i gotowe ) ,a jeśli chodzi o regulację obwodów to można to policzyć jeśli wiesz ile metrów ma każdy obwód lub zrobić to na "czuja" odkręcając po koleji obwody od największego do najmniejszego po jednym obrocie trochę to potrwa . Możesz też spróbować zakręcić wszystkie obwody , ten co nie grzeje (pewnie jest największy ) odkręć na maxa , a potem wszystkie odkręć po 3 pełne obroty i po dwóch godzinach sprawdź co nie grzeje , pamiętaj aby siłowniki w tym czasie były zdjęte . pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jeszcze jedna rzecz na Twoim mieszczu brak jest głowicy do zabezpieczenia podłogi przed przegrzaniem , no chyba że w domku jest tylko podłogówka i piec pracuje poniżej 45 st .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście pisałem, że w domu mam tylko podłogówkę. Słyszałem też, że nie jest wskazane palenie w piecu w tak niskiej temperaturze. A rozdzielacz ma za zadanie chłodzenie wody bo miesza się w nim powrót z zasilaniem więc zagotowanie wody chyba nie może wchodzić w grę, a ona gotuje się w 100 stopniach a takiej temperatury nigdy u mnie nie było. 80 to maks ale i tak rzadko kiedy się tak pali - przeważnie 60 - 70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o piec to prawda że nie powinien chodzić na niskich parametrach dlatego poczytaj sobie o zaworach 4 lub 3 d za pomocą których tem. obiegu kotłowego jest wyższa np. 60 st. a cała instalacja może chodzić np na 45 st .pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam u siebie zaworu 3D ani 4D ale wiem o co w tym chodzi - szkoda, że mój majster nie przewidział tego rozwiązania. Powiedział, że mieszalnik przejmie rolę tegoż zaworu ale fakt trudno stwierdzić, jaka jest temperatura na zasilaniu bezpośrednio przy wyjściu na pętle bo termometru tam nie ma.

Czy koszt montażu takiego zaworu 3D bądź 4D jest drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.