Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Czterodrożny Czy Reduktory Przy Grzejnikach?


radeksp2

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaję mi się, że masz na myśli głowice termostatyczne na grzejnikach, pisząc o reduktorach.

Generalnie i głowice i zawór zmniejszą zużycie (głowice więcej, zawór służy trochę do innych celów, ale również kilka % spadnie). Polecam do tego sterownik pokojowy, u mnie zaoszczędził około 30% opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tym temacie laikiem, więc wybaczcie, wychowałem się w bloku, domek mam od niedawna.

Zatem zawór 4D będzie, a teraz jeszcze jedno:

 

Otóż piec ten jest piecem standardowym na paliwo stałe.

 

Mam dom o pow. 130 m kw. mam położone grzejniki i ogrzewanie podłogowe. posiadam dwie pompy, jedna do c.o. druga do ogrzewania podłogowego. Chciałbym umieścić czujnik temperatury w salonie, gdzie jest ogrzewanie podłogowe (ok.40 m kw), żeby sterownik obsługiwał pompę od ogrzewania podłogowego, oraz drugi czujnik w innej części domu, no i żeby też ten sterownik obsługiwał druga pompę od c.o. czy jest taka możliwość????

Jeśli tak to proszę podajcie jaki sterownik mam kupić, chodzi o konkretną firmę jaką polecacie, jakie modele itp.

Producent pieca oferuje sterowniki firmy KEY, oto link do ich strony, www.pwkey.eu

Jeśli możecie to napiszcie co sądzicie o ich produktach, czy jakiś model z ich oferty by pasował. wolę od razu kupić inny sterownik jeśli będzie trzeba, niż potem żałować i wyrzucać dodatkową kasę.

 

Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do sterowania pompą podłogówki polecam sterownik Euroster 2026 z koniecznie włączoną funkcją PI (w przypadku gdy masz do podłogówki termostatyczny zawór mieszający).

Chociaż musze dodać, że jego interfejs użytkownika to projektował jakiś analfabeta.

Może w key mają coś podobnego, bo ich interfejsy są dużo lepsze...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeksp2 - na to wygląda, że musisz.

Pozwól jednak, że "sprzedam" Ci jeden temat: za chwilę przekombinujesz. Im prościej tym lepiej!

U mnie około 35m2 podłogówki (2obwody) + 12 grzejników - chodzi na jednej pompie, za chwilę będziesz zadawał pytania: "dlaczego nie grzeje w tym miejscu".

Wrzuć schemat który chcesz sobie zafundować, pozwól trochę ludziom na konstruktywną krytykę i nie przesadzaj z ilością często zbędnych gadżetów, które za chwilę będą twoim utrapieniem.

Maluj schemat :angry:

Powodzenia :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-19504-1286999655_thumb.jpgZałączam schemat, przepraszam za wykonanie, nie jestem plastykiem. Tak to u mnie wygląda. Jak widać nie mam też zaworu 4D, proszę o porade gdzie mam go zamontować. Dotąd sterowałem podłogówka dokręcając zawór 3D i było ok, ale pompka cały czas chodzi. czy zmieniać to czy może tak zostawić???

Dzięki za wskazówki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.